Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: siarczan potasu  (Przeczytany 6531 razy)
wulo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 211


« : Lipiec 12, 2007, 08:22:51 »

sluchajcie chcialbym podac troche siarczanu potasu ponieważ wykryłem w akwarium jego niedobory, mam już K2SO4 w proszku ale nie wiem w ogole jak to podac. moje akwarium to 112l, dodaje mikro i chyba KNO3 albo zwykla saletre amonową (facet nie pamieta co mi dal niestety). prosze o krotka instrukcje.

Zapisane

TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #1 : Lipiec 14, 2007, 20:09:51 »

sciagnij sobie kalkulator
a zrob tak
400 mil wody ro (podgrzej ja do 30 stopni ulatwisz rozmieszanie )
rozmieszaj 50 g k2SO4
1 mil = 0,802
przelicznik na akwarium 70 l wody netto czyli brutto jakies 112
a tak na marginesie jak wykryles jego niedobory przeciez podajesz kno3 a w nim tez jest k
najlepiej to kup sobie pg macro i uzupelnial tylko kno3
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2007, 20:11:56 wysłane przez TURYSTA » Zapisane
wulo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 211


« Odpowiedz #2 : Lipiec 18, 2007, 09:45:51 »

jak tu mozna dolaczyc zdjecia? pokazalbym problem w ten sposob.
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #3 : Lipiec 18, 2007, 10:03:00 »

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,10498.0.html
Zapisane

wulo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 211


« Odpowiedz #4 : Lipiec 18, 2007, 10:22:01 »

glupio mi sie przyznac, ale to wyjasnienie jest dla mnie za proste:) i nie wiem o co chodzi.
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #5 : Lipiec 18, 2007, 10:51:59 »

  • wejdz na www.fotosik.pl
  • zarejestruj sie
  • wkopiuj tam zdjecia
  • adres do tego zdjecia, ktory wygeneruje fotosik wkopiuj tu na forum
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
wulo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 211


« Odpowiedz #6 : Lipiec 18, 2007, 10:58:54 »

ooo, to jest dobre wyjasnienie dla mnie, buziaki...
Zapisane

wulo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 211


« Odpowiedz #7 : Lipiec 18, 2007, 11:15:26 »

no jakos doszedlem, problem polegal na tym w sumie, ze nie wiedzialem co znaczy "wejsc na fotosik", nie znalem tego programu wczesniej, teraz juz znam Wink

dobrze, ponizej sa zdjecia kryptokoryn, ktore u mnie w zbiorniku jako w sumie jedyne nie rosna: obie kryptokoryny wypuszczaja skarlowaciale liscie, dlugosci zaledwie kilku centymetrow, ponadto brazowa odmiana jest szklista i z czasem liscie sie rozpuszczaja od krawedzi tworzac dziury; odmiana zielona jest generalnie skarlowaciala, tu i tam posiada dziury na lisciach, rowniez slabo rosnie, ostatnio prawie w ogole

ponizej zdjecia

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1315653bd96b9067.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c4c9f18dfab4d03a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/871be7118220d6b7.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/55fddf99cf65eb3a.html


...no i wlasnie zapomnialem o najwazniejszym..o pytaniu do Was: czego moze tym roslinom brakowac, jakiego skladnika, uzupelnilem ostatnio NO3 do poziomu 3mg/l oraz mikroelementy??
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2007, 12:14:55 wysłane przez wulo » Zapisane

wulo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 211


« Odpowiedz #8 : Lipiec 19, 2007, 07:49:43 »

halo halo, chyba nikt nie zauważył mojego wątku Angry
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #9 : Lipiec 19, 2007, 08:54:36 »

Ciężko coś powiedzieć. Na zdjęciach wyglądają normalnie.

Poczytaj. Może coś wydumasz : http://www.akwa-mania.mud.pl/rosliny/uprawa%20zwartek.html
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
wulo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 211


« Odpowiedz #10 : Lipiec 19, 2007, 09:02:07 »

no nie wiem, po dodaniu azotanow i mikroelementow, wszystkie rosliny po 2 tygodniach wykazuja pozytywna zmiane oprocz tych wlasnie kryptokoryn, wiec albo te reaguja wolniej na zmiany albo brakuje im wlasnie tego potasu: pojawiaja sie tez dziury na lisciach, nie jest tego duzo, ale to tu to tam jakas powstaje wlasnie u kryptokoryn.

no nic dzis zaczynam dodawac KNO3 bo poprzednio facet chyba mi dal saletre amonowa czyli bez potasu i zobaczymy co bedzie, moze rusza kryptokoryny jakos, a jesli nie no to moze jeszcze magnez, ale raczej chyba nie mozliwe.

apropo, wydaje mi sie ze ta odmiana brazowa nie powinna byc taka szklista, to swiadczy o niedoborze czegos. jestem pewien.
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #11 : Lipiec 19, 2007, 10:20:14 »

Kryptokoryna ma gdzieś to co lejesz do wody. Bardziej wsunęłabym jej pod korzonki jakieś kulki gliniane albo gliniano torfowe wspomagane potasem.

Np takie: http://zoo-sklep.pl/index.php?p337,jbl-nawoz-7-kulek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2007, 10:24:46 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
wulo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 211


« Odpowiedz #12 : Lipiec 19, 2007, 10:46:16 »

aaaa to jest jakies rozwiazanie. calkiem mozliwe.

niestety nie moge otworzyc tej strony z opisem zwartek...moze za jakis czas bedzie dostepna.

zapytam sie dzisiaj o te kulki w sklepie.

aaa w sumie jakies mam Rataja, ale sa zbyt duze zeby je sprawnie wcisnac w podloze...mnostwo roboty, sprobuje kupic cos mniejszego.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2007, 10:47:49 wysłane przez wulo » Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #13 : Lipiec 19, 2007, 10:56:26 »

U mnie strona otwiera się bez problemów jakby coś.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
wulo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 211


« Odpowiedz #14 : Lipiec 19, 2007, 12:11:46 »

a moga byc tabletki sera florenette A? czy muszą być koniecznie gliniane?

...czasem strony sie nie otwieraja na innych komputerach, moze jutro da rade.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2007, 12:13:28 wysłane przez wulo » Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: