wulo
Stały użytkownik
  
Wiadomości: 211
|
 |
« : Lipiec 12, 2007, 08:22:51 » |
|
sluchajcie chcialbym podac troche siarczanu potasu ponieważ wykryłem w akwarium jego niedobory, mam już K2SO4 w proszku ale nie wiem w ogole jak to podac. moje akwarium to 112l, dodaje mikro i chyba KNO3 albo zwykla saletre amonową (facet nie pamieta co mi dal niestety). prosze o krotka instrukcje.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
TURYSTA
Gość
|
 |
« Odpowiedz #1 : Lipiec 14, 2007, 20:09:51 » |
|
sciagnij sobie kalkulator a zrob tak 400 mil wody ro (podgrzej ja do 30 stopni ulatwisz rozmieszanie ) rozmieszaj 50 g k2SO4 1 mil = 0,802 przelicznik na akwarium 70 l wody netto czyli brutto jakies 112 a tak na marginesie jak wykryles jego niedobory przeciez podajesz kno3 a w nim tez jest k najlepiej to kup sobie pg macro i uzupelnial tylko kno3
|
|
|
|
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2007, 20:11:56 wysłane przez TURYSTA »
|
Zapisane
|
|
|
|
wulo
Stały użytkownik
  
Wiadomości: 211
|
 |
« Odpowiedz #2 : Lipiec 18, 2007, 09:45:51 » |
|
jak tu mozna dolaczyc zdjecia? pokazalbym problem w ten sposob.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Seboos
|
 |
« Odpowiedz #3 : Lipiec 18, 2007, 10:03:00 » |
|
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
wulo
Stały użytkownik
  
Wiadomości: 211
|
 |
« Odpowiedz #4 : Lipiec 18, 2007, 10:22:01 » |
|
glupio mi sie przyznac, ale to wyjasnienie jest dla mnie za proste:) i nie wiem o co chodzi.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Emi
|
 |
« Odpowiedz #5 : Lipiec 18, 2007, 10:51:59 » |
|
- wejdz na www.fotosik.pl
- zarejestruj sie
- wkopiuj tam zdjecia
- adres do tego zdjecia, ktory wygeneruje fotosik wkopiuj tu na forum
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Pozdrawiam, Emi Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.plMałe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
|
|
|
wulo
Stały użytkownik
  
Wiadomości: 211
|
 |
« Odpowiedz #6 : Lipiec 18, 2007, 10:58:54 » |
|
ooo, to jest dobre wyjasnienie dla mnie, buziaki...
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
wulo
Stały użytkownik
  
Wiadomości: 211
|
 |
« Odpowiedz #7 : Lipiec 18, 2007, 11:15:26 » |
|
no jakos doszedlem, problem polegal na tym w sumie, ze nie wiedzialem co znaczy "wejsc na fotosik", nie znalem tego programu wczesniej, teraz juz znam  dobrze, ponizej sa zdjecia kryptokoryn, ktore u mnie w zbiorniku jako w sumie jedyne nie rosna: obie kryptokoryny wypuszczaja skarlowaciale liscie, dlugosci zaledwie kilku centymetrow, ponadto brazowa odmiana jest szklista i z czasem liscie sie rozpuszczaja od krawedzi tworzac dziury; odmiana zielona jest generalnie skarlowaciala, tu i tam posiada dziury na lisciach, rowniez slabo rosnie, ostatnio prawie w ogole ponizej zdjecia http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1315653bd96b9067.htmlhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c4c9f18dfab4d03a.htmlhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/871be7118220d6b7.htmlhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/55fddf99cf65eb3a.html...no i wlasnie zapomnialem o najwazniejszym..o pytaniu do Was: czego moze tym roslinom brakowac, jakiego skladnika, uzupelnilem ostatnio NO3 do poziomu 3mg/l oraz mikroelementy??
|
|
|
|
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2007, 12:14:55 wysłane przez wulo »
|
Zapisane
|
|
|
|
wulo
Stały użytkownik
  
Wiadomości: 211
|
 |
« Odpowiedz #8 : Lipiec 19, 2007, 07:49:43 » |
|
halo halo, chyba nikt nie zauważył mojego wątku 
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
|
wulo
Stały użytkownik
  
Wiadomości: 211
|
 |
« Odpowiedz #10 : Lipiec 19, 2007, 09:02:07 » |
|
no nie wiem, po dodaniu azotanow i mikroelementow, wszystkie rosliny po 2 tygodniach wykazuja pozytywna zmiane oprocz tych wlasnie kryptokoryn, wiec albo te reaguja wolniej na zmiany albo brakuje im wlasnie tego potasu: pojawiaja sie tez dziury na lisciach, nie jest tego duzo, ale to tu to tam jakas powstaje wlasnie u kryptokoryn.
no nic dzis zaczynam dodawac KNO3 bo poprzednio facet chyba mi dal saletre amonowa czyli bez potasu i zobaczymy co bedzie, moze rusza kryptokoryny jakos, a jesli nie no to moze jeszcze magnez, ale raczej chyba nie mozliwe.
apropo, wydaje mi sie ze ta odmiana brazowa nie powinna byc taka szklista, to swiadczy o niedoborze czegos. jestem pewien.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Emi
|
 |
« Odpowiedz #11 : Lipiec 19, 2007, 10:20:14 » |
|
Kryptokoryna ma gdzieś to co lejesz do wody. Bardziej wsunęłabym jej pod korzonki jakieś kulki gliniane albo gliniano torfowe wspomagane potasem. Np takie: http://zoo-sklep.pl/index.php?p337,jbl-nawoz-7-kulek
|
|
|
|
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2007, 10:24:46 wysłane przez Emi »
|
Zapisane
|
Pozdrawiam, Emi Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.plMałe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
|
|
|
wulo
Stały użytkownik
  
Wiadomości: 211
|
 |
« Odpowiedz #12 : Lipiec 19, 2007, 10:46:16 » |
|
aaaa to jest jakies rozwiazanie. calkiem mozliwe.
niestety nie moge otworzyc tej strony z opisem zwartek...moze za jakis czas bedzie dostepna.
zapytam sie dzisiaj o te kulki w sklepie.
aaa w sumie jakies mam Rataja, ale sa zbyt duze zeby je sprawnie wcisnac w podloze...mnostwo roboty, sprobuje kupic cos mniejszego.
|
|
|
|
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2007, 10:47:49 wysłane przez wulo »
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Emi
|
 |
« Odpowiedz #13 : Lipiec 19, 2007, 10:56:26 » |
|
U mnie strona otwiera się bez problemów jakby coś.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Pozdrawiam, Emi Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.plMałe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
|
|
|
wulo
Stały użytkownik
  
Wiadomości: 211
|
 |
« Odpowiedz #14 : Lipiec 19, 2007, 12:11:46 » |
|
a moga byc tabletki sera florenette A? czy muszą być koniecznie gliniane?
...czasem strony sie nie otwieraja na innych komputerach, moze jutro da rade.
|
|
|
|
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2007, 12:13:28 wysłane przez wulo »
|
Zapisane
|
|
|
|
|