Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 21
  Drukuj  
Autor Wątek: Galeria nieproszonych gości  (Przeczytany 215399 razy)
portfel333
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #45 : Maj 20, 2008, 10:50:43 »

Pamiętaj, że jest kilka rodzajów bocji....
jeśli chodzi o slimaki to raczej wszystkie je jedzą. Tylko pamiętaj że jak masz inne skorupiaki - np. krewetki to je też mogą wszamać....
osobiście za najlepszego "odkurzacza" uważam bocje wspaniałą - ale ona rośnie duza więc trzeba mieć duże akwa... największa jaką widziałem miała ok. 20cm...
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #46 : Maj 20, 2008, 21:38:39 »

Są  też inne metody pozbycia się ślimaków.Jedną z nich jest metoda"kija i marchewki".Są też specjalne pułapki  http://www.allegro.pl/item363220561_pulapka_na_slimaki_jbl_lim_collect_najtaniej_.html  ,nieprzekarmiaj ryb to populacja ślimaków powinna się zmniejszyć.Na forum pełno jest tych tematów,poczytaj,bo są jeszcze inne rozwiązania niż kupno bocji.
Zapisane

Piranha
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 212



« Odpowiedz #47 : Maj 22, 2008, 13:14:39 »

Ale bocje to świetne ryby. Czy bocje rozprawiają się tylko ze ślimakami, lub jedzą też inne rzeczy pojwaiające się w akwarium? Np. jakies larwy?
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #48 : Maj 22, 2008, 18:01:12 »

No pewnie że jedzą jeszcze inne larwy.Najlepiej smakują im larwy ochotki,komara Wink Cheesy i inne żyjątka Smiley
Zapisane

Piranha
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 212



« Odpowiedz #49 : Maj 23, 2008, 20:15:25 »

Mam nowy akwarium, w którym nie ma jeszcze ryb. Pojawiło mi się coś jakby cienka glistka czy pijawka, takie jasne i ruchliwe, coś koło 1-2 cm. Pewnie przywlokłem z roślinami.
Co to jest? Coś niebezpiecznego czy to olać??

Teraz nie moge jej znaleźć, może filtr ją wciągnął??
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 20:50:26 wysłane przez Piranha » Zapisane
FOOTball
Nowy
*
Wiadomości: 25



« Odpowiedz #50 : Sierpień 17, 2008, 21:45:30 »

może to wypławek gorzej jeśli jakiś pasozytniczy nicień (chociaz one sa chyba wieksze zazwyczaj) mogło się to schować wszedzie w podłożu pod kamieniem w roślinie mógł też filtr wciągnąc niestety bez zdjecia nie da rady stwierdzić co to jest
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #51 : Wrzesień 13, 2008, 15:05:34 »

Te wszystkie białe "niteczki" to nicienie. W akwariach występuje ich bardzo wiele gatunków. Większość jest niegroźna i odżywia się detrytusem. Część gatunków prowadzi pasożytniczy tryb życia ale tych z reguły nie widzimy, a jedynie skutki ich "działalności" na rybach.
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #52 : Wrzesień 27, 2008, 17:24:27 »

uzupełniłem galerię o kilka gatunków pijawek, stułbię i błotniarkę. jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to proszę o sugestie.
Zapisane

Evrath
Nowy
*
Wiadomości: 46



« Odpowiedz #53 : Wrzesień 28, 2008, 18:01:19 »

Siema,
Chciałbym poprosić o identyfikację tychże mięczaków. Mam w akwarium dwie ampularie, ale nie jestem do kończa przekonany, że to one bo nie widziałem żadnych jajeczek przy lustrze wody > .> Poza tym owe ślimaki nie  są koloru żółtego, jak jego matka/ojciec Cool
Akwarium mam od parunastu dni tak więc ledwo rozpoznaje nowo narodzone gatunki ślimaków > .>
Daję link do strony, bo zdjęcia robiłem w dużej rozdzielczości, tak więc nie będę forum zamulać ^^

http://i363.photobucket.com/albums/oo74/aqua_zgr/DSC00008.jpg
http://i363.photobucket.com/albums/oo74/aqua_zgr/DSC00004.jpg

Jeżeli to nie są ampularie to je odrazu wywale, a jeżeli to są dzieciątka Ampularii to oddam komuś bo mi ich szkoda ^^
Zapisane
marek121221
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1095



« Odpowiedz #54 : Wrzesień 28, 2008, 18:03:20 »

to nie ampularie to chyba zatoczki ja ich mam plagi Cry
Zapisane

gg-733380
Evrath
Nowy
*
Wiadomości: 46



« Odpowiedz #55 : Wrzesień 28, 2008, 18:13:18 »

Mhmmm ... to musiały przyjść z roślinami > .> Ehh wywale je puki są nie płodne  Good !
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #56 : Wrzesień 28, 2008, 18:33:09 »

tak, to zatoczki
Zapisane

Grzenio
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #57 : Październik 14, 2008, 12:00:10 »

Ja od pewnego czasu zauważyłem w akwarium (a trudno było nie zauważyć) białe nitki - sr. ok 0.5 mm i długie na 2-7mm. Nitki te zarówno chodzą po szybie (pełzają) jak i pływają w wodzie (wiginając się). Zacząłem analizować czy są to nicienie czy wypławki i zauważyłem, że boją się światła. Wczoraj po ok. 30 min po zgaszeniu światła podszedłem z latareczką do akwarium by zobaczyć, cze jest tego dużo.
Przeraziłem się ilością nie tylko tych nitek, które wypełzły z podłoża ale również ilością innego robactwa. Nie umiem ich opisać a i zdjęcie raczej jest niemożliwe, bo przy świetle momentalnie się chowają a w większości robaczki te są wielkości ok 0,5mm. Jedne chodzące inne skakające a jeszcze inne pełzające.
W tym zbiorniku mam obecnie tylko cztery danio pręgowane, trzy krewetki red cherry i jedną ampularię. Warunki w akwarium nie są idealne poziom NO2~0,2 a NO3~60 (woda śmierdzi) ale nie moge tego zbiorniczka (25l) dprowadzić do równowagi.
W innym zbiorniku (w pełni dojrzałym) również zauważyłem te białe nitki i inne robaczki ale tylko pojedyncze sztuki.

Co z tym robactwem robić?

Aha i również walczę z zatoczkami - ale tylko usuwając je ręcznie.
Zapisane

Duży różnorodny zestaw roślinek, neonki Inesa,neonki czerwone, neonki czarne, danio pręgowane,razbory klinowe,molinezje,gupiki,glonojadki,krewetki, platki, miedziki, tetry czarne, Helena, Ampularie
aRBi
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #58 : Listopad 09, 2008, 09:35:32 »

Witam
Przywlokłem do akwarium takie coś. Nie wiem co to jest. walczyć z tym czy potraktować jako dodatkowe źródło pożywienia ?
wielkość ≤ 6mm
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #59 : Listopad 09, 2008, 12:38:02 »

Witam
Przywlokłem do akwarium takie coś. Nie wiem co to jest. walczyć z tym czy potraktować jako dodatkowe źródło pożywienia ?
wielkość ≤ 6mm
to jest kiełż. odżywia się detrytusem także raczej nie jest niebezpieczny dla ryb, choć myślę że może niszczyć ikrę i świeżo wyklute larwy.
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 21
  Drukuj  
 
Skocz do: