Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Australia « Tęczanki Boesemana gdzie te barwy ???
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Tęczanki Boesemana gdzie te barwy ???  (Przeczytany 19134 razy)
Horpyn
Nowy
*
Wiadomości: 42


« : Marzec 17, 2004, 22:30:03 »

Jakieś dwa miesiące temu stałem się posiadaczem 4 tęczanek wspaniałych ( Boesemana ) widziałem je wielokrotnie na róznych stronach akwa, ich piękne ubarwienie, moje jak do tej pory sa oliwkowo zielone posiadaja charakterystyczną pręgę pionową. Czytałem ostatnio że takie intensywnie ubarwione są tylko z odłowu bo wyhodowane w akwa kolejne pokolenia nie mają intensywnego ubarwienia.Może ktoś może o tym coś mi powiedzieć. Po jakim czasie uzyskują ubarwienie moje mają ok 7 cm i jeszcze nie są "garbate". Czekam na odpowiedź. :shock:
Zapisane

Powrót do pasji z przed lat. Aktualnie 400l paletki i parę innych...
Pozdrawiam !!!
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #1 : Marzec 18, 2004, 13:50:07 »

No 7cm to już troche puźno Sad, u mojego brata gdy osiągneły jakieś 5-6cm to juz zaczeły pokazywać sie barwy i z niecierpliwością czekamy aż jeszcze podrosną. Czy podajesz im urozmaiconą dietę? Wówczas ryby lepiej się wybarwiają, spróbuj też karmić Tetra Rubin.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Horpyn
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #2 : Marzec 18, 2004, 14:08:40 »

Daję im wysokoproteinowy i 8 płatków z tropikala pozatym mrożone ochotka, artemia, skorupiaki. Dzięki za radę spróbuję ten rubin .
Pozdrawiam.
Zapisane

Powrót do pasji z przed lat. Aktualnie 400l paletki i parę innych...
Pozdrawiam !!!
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Marzec 19, 2004, 00:11:03 »

Może to głupia uwaga,ale czy jesteś pewien ,że w grupce twoich ryb są samce ? Poza tym ,tęcznki odławiane w różnych miejscach różnią się nieco wyglądem i ubarwieniem,mimo iż należą do jednego gatunku. 7cm rybki już powinny pokazać swoje kolory
Zapisane

Horpyn
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #4 : Marzec 20, 2004, 18:57:53 »

Szczerze to nie jestem pewien czy to nie same samiczki albo samce ale wydaje mi się że dwie rybcie róznia się od dwóch pozostałych ale które to które to niestety nie wiem :oops:  :cry: . Dzieki.
Zapisane

Powrót do pasji z przed lat. Aktualnie 400l paletki i parę innych...
Pozdrawiam !!!
Kozik
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #5 : Grudzień 14, 2005, 23:18:42 »

Ja też choduje tęczanki. Kiedyś miałem te tęczanki, obecnie poszukuje je by uzupełnic obsade mojego akwa z tęczankami. Ale do rzeczy.
    Mnie też wydaje sie, ze powodem niewybarwienia może być brak obecności samca bo jak wiadomo samiczki  boesmani nie sa tak ładne jak samce. Możesz spróbowac dokupic z jednego samca (do którego bedziesz miał pewnośc że to samiec) i może sie coś zmieni . Pozdrawiam i powodzenia
Zapisane

450 l : tęczanki (czerwona,trójpręga,neonowa,boesmani),  kirys spiżowy, bocja wspaniała, zbrojnik niebieski

125 l : skalary
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: