Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 165 166 [167] 168 169 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 626920 razy)
Rooster
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #2490 : Luty 28, 2012, 20:52:37 »

Witam.

Niedawno przez przypadek stałem się właścicielem ryb w akwarium 60 l i moja wiedza ogranicza się do kilku przejrzanych w Internecie stron na temat akwarystyki. Chciałbym zacząć od zakupu nowego filtra jednak nie ukrywam, że wybór i ilość nowych informacji przyprawiają mnie o mały zawrót głowy.
Zastanawiam się nad TETRATEC EASY CRYSTAL.

1. Czy do akwarium 60 l lepszy będzie TETRATEC EASY CRYSTAL 300 (40 - 60 l) , czy TETRATEC EASY CRYSTAL 600 (50 - 150 l). Chodzi mi głównie o to, czy ten mocniejszy filtr nie będzie wytwarzał zbyt silnego strumienia wody? A może jest możliwość regulacji?

2. Jak wygląda kwestia napowietrzania wody w przypadku takiego filtra? Czy wystarczy zamocować go na takiej wysokości by wprawiał w ruch taflę wody, czy jednak potrzebne są dodatkowe akcesoria napowietrzające?

A może ktoś zdecydowanie odradza te filtry i ma jakąś inną propozycję w cenie maksymalnej do 150 zł za filtr wewnętrzny?

Pozdrawiam
 
Zapisane
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #2491 : Luty 28, 2012, 21:04:53 »

Za 150zł możesz kupić kubełek np.minikani 80 lub dobrą kaskadę np.Aquaclear 30 lub FZN-2.Nie warto inwestować w filtr wewnętrzny w tak małym akwarium,zabiera tylko cenne miejsce.
Zapisane
Rooster
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #2492 : Luty 28, 2012, 21:33:00 »

Kubełek raczej odpada ze względów praktycznych. Mam w domu niespełna 2-letniego brzdąca i obawiam się, że mógłby zbyt łatwo się do niego dobrać  Wink
Już prędzej filtr kaskadowy. Tutaj pojawiają się kolejne pytania. Jak wygląda kwestia możliwej awarii filtra i ewentualnego zalania? Czy jest duże ryzyko takiego zdarzenia? Czy można jakoś dodatkowo zabezpieczyć taki filtr? Czy w tym przypadku konieczne jest dodatkowe napowietrzanie wody?
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2493 : Luty 28, 2012, 21:55:50 »

Kubełek raczej odpada ze względów praktycznych. Mam w domu niespełna 2-letniego brzdąca i obawiam się, że mógłby zbyt łatwo się do niego dobrać  Wink
Już prędzej filtr kaskadowy. Tutaj pojawiają się kolejne pytania. Jak wygląda kwestia możliwej awarii filtra i ewentualnego zalania? Czy jest duże ryzyko takiego zdarzenia? Czy można jakoś dodatkowo zabezpieczyć taki filtr? Czy w tym przypadku konieczne jest dodatkowe napowietrzanie wody?
Każdy zewnętrzny filtr stwarza ryzyko zalania - na pocieszenie powiem Ci, że częściej rozszczelniają się kubły niz kaskady Smiley
Jeśli zależy Ci na filtrze wewnętrznym, pomyśl o czymś co zajmie jak najmniej miejsca.
Dobrym rozwiązaniem byłby aquael fs-100 - niestety filtr został wycofany z produkcji (nie wiem dlaczego bo zbierał dobre recenzje), ale ciągle można go znaleźć w sklepach akwarystycznych czy choćby allegro.
Fajnie sprawdzi się też JBL seria I.
Staraj się zwracać uwage na filtry o raczej płaskiej konstrukcji tak żeby zajmowały większą powierzchnie na szybie dzieki czemu nie stracisz miejsca w baniaku.
Zapisane

Rooster
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #2494 : Luty 29, 2012, 17:52:46 »

Fajnie sprawdzi się też JBL seria I.

Poczytałem trochę o tych filtrach i myślę, że pasowałby mi najbardziej z dotychczas tutaj wymienionych.
JBL i60 (do 80 l) posiada jeden moduł z wkładem gąbkowym i zastanawiam się czy to wystarczy, czy może należałoby dołożyć do niego drugi wkład np. JBL ClearMec usuwający azotyny, azotany i fosforany?
Jeśli tak to chyba lepiej kupić JBL i80 (do 110 l) i dodatkowy wkład, którym zastąpi się jeden z dwóch wkładów gąbkowych. Wyjdzie taniej niż i60 + dodatkowy moduł + wkład. Te dwa filtry mają taki sam przedział regulowanego przepływu, więc takie rozwiązanie chyba będzie dobre do akwarium 60 l? Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić  Roll Eyes
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2495 : Luty 29, 2012, 18:49:39 »

Poczytałem trochę o tych filtrach i myślę, że pasowałby mi najbardziej z dotychczas tutaj wymienionych.
JBL i60 (do 80 l) posiada jeden moduł z wkładem gąbkowym i zastanawiam się czy to wystarczy, czy może należałoby dołożyć do niego drugi wkład np. JBL ClearMec usuwający azotyny, azotany i fosforany?
Jeśli tak to chyba lepiej kupić JBL i80 (do 110 l) i dodatkowy wkład, którym zastąpi się jeden z dwóch wkładów gąbkowych. Wyjdzie taniej niż i60 + dodatkowy moduł + wkład. Te dwa filtry mają taki sam przedział regulowanego przepływu, więc takie rozwiązanie chyba będzie dobre do akwarium 60 l? Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić  Roll Eyes
Zawsze możesz kupic mniejszy filtr i gdy nie spełni Twoich oczekiwań, po prostu dokupisz jeden moduł.
Nie wiem jak stoisz z pieniędzmi - jeśli masz kase, kup większy filtr - zawszde to większa objętość filtracyjna itp., jeśli żal Ci pieniędzy, kup mniejszy i za jakiś czas (gdy zajdzie potrzeba) dokupisz moduł.
Zapisane

Rooster
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #2496 : Luty 29, 2012, 18:55:52 »

Jeśli wybrałbym większy to zostawić dwa wkłady gąbkowe, czy lepiej jeden z nich zastąpić tym usuwającym azotyny itp.?
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2012, 19:11:37 wysłane przez Rooster » Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2497 : Luty 29, 2012, 19:23:48 »

Jeśli wybrałbym większy to zostawić dwa wkłady gąbkowe, czy lepiej jeden z nich zastąpić tym usuwającym azotyny itp.?
Ja brałbym wkłady gąbkowe.
Zapisane

Rooster
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #2498 : Luty 29, 2012, 19:43:43 »

Dziękuję za odpowiedzi i ... cierpliwość Wink
Zapisane
Karotka_yeah
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #2499 : Marzec 01, 2012, 08:16:19 »

Mam akwa 60L i filtr wewnętrzny. Mam z nim problem bo mimo, że było do niego w zestawie dołączonych kilka końcówek jakoś nie pasują do niego. Kiedy jest włączony to tak mocno dmucha, że widzę, że niektóre ryby męczy prąd wodny, który się przez to robi. Czy jest jakaś możliwość by zmniejszyć ten podmuch? a może inaczej go ustawić? bo z tyłu akwa nie mogę mieć roślin bo mi je zwiewa.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2500 : Marzec 01, 2012, 08:20:56 »

Mam akwa 60L i filtr wewnętrzny. Mam z nim problem bo mimo, że było do niego w zestawie dołączonych kilka końcówek jakoś nie pasują do niego. Kiedy jest włączony to tak mocno dmucha, że widzę, że niektóre ryby męczy prąd wodny, który się przez to robi. Czy jest jakaś możliwość by zmniejszyć ten podmuch? a może inaczej go ustawić? bo z tyłu akwa nie mogę mieć roślin bo mi je zwiewa.
Zacznij od podstawowych informacji:
- co to za filtr,
- jaka jest jego wydajność,
- używasz deszczowni,
- czy filtr ma regulacje przepływu wody?
Zapisane

Karotka_yeah
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #2501 : Marzec 01, 2012, 08:49:50 »

http://www.iso-electronics.daminet.pl/sklep_2009_/FILTR%20DO%20AKWARIUM%20200L_/1.jpg
taki mam mniej więcej filtr. Pisze że przerabia 270l na godzine. Niby ma regulacje ale ona jakoś kiepsko działa.
Zapisane
Karotka_yeah
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #2502 : Marzec 01, 2012, 08:50:37 »

nie używam deszczowni, jest włożona zwykła prosta końcówka, inne nie pasują nie wiem dlaczego.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2503 : Marzec 01, 2012, 15:24:28 »

nie używam deszczowni, jest włożona zwykła prosta końcówka, inne nie pasują nie wiem dlaczego.
Deszczownia musi pasować - jeśli była w zestawie.
Proponuje za pomocą zwykłej wkrętarki elektrycznej nawiercić dodatkowe dziury w deszczowni - sam kiedyś zrobiłem coś podobnego i pomogło.

Z łatwiejszych sposobów - wymień gąbke na wkład o mniejszej granulacji. Jestem prawie pewien, że ta którą masz w filtrze ma wielkie "oczka".
Możesz także wpakować tam wate dostępną w każdym sklepie akwarystycznym - ona z pewnością zdławi zdrowo filtr, ale będziesz ją musiał dosyć często czyścić lub wymieniać.

Zapisane

wąhol
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #2504 : Marzec 01, 2012, 18:00:58 »

co powiecie na ten filtr Filtr zewnetrzny JBL E1501 GREENLINE
Zapisane
Strony: 1 ... 165 166 [167] 168 169 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: