Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 152 153 [154] 155 156 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 626879 razy)
Spicy99
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #2295 : Kwiecień 12, 2011, 22:57:42 »

Co sądzicie o ty filtrze: http://allegro.pl/eheim-biopower-160-2411-super-filtr-wewnetrzny-i1557099833.html

Wewnętrzny foiltr biologiczny. Słyszałem że taki będzie na pewno lepszy od wszystkich innych wewnętrznych lecz gąbkowych. Czy to prawda? Słyszałem też że jeżeli chodzi o filtry wewnętrzne to tetra tec są bezkonkurencyjne.  Huh
Zapisane

Było m.in.  ~60l
Jest - 128l - ogólne

''Rybom woda, ludziom zgoda'' - Aleksander Fredro
[img]http://img221.imageshack.us/img221/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2296 : Kwiecień 13, 2011, 06:13:06 »

No jak narazie po wymianie wirnika mój UNIMAX chodzi jak ta lala, biorąc pod uwagę, że przetrawiłem już JBL e900 EX700 oraz HW-302

I oby chodził tak jak najdłużej.

Co sądzicie o ty filtrze: http://allegro.pl/eheim-biopower-160-2411-super-filtr-wewnetrzny-i1557099833.html
Wewnętrzny foiltr biologiczny. Słyszałem że taki będzie na pewno lepszy od wszystkich innych wewnętrznych lecz gąbkowych. Czy to prawda? Słyszałem też że jeżeli chodzi o filtry wewnętrzne to tetra tec są bezkonkurencyjne.  Huh

Mam biopowera 200 w zbiorniku 80x40x40 z rybami z j.Wiktoria, jest to jedyny filtr w moim zbiorniku i świetnie sobie daje rade.
Wcześniej pracował w akwarium w którym były rośliny, pierwszy raz wyczyściłem go po 2-3 miesiącach (dokładnie już nie pamiętam) i zrobiłem to z ciekawości, gąbka wcale nie była aż tak zanieczyszczona,. Od początku marca pracuje we wspomnianym już akwarium z rybami z j.Wiktorii i w tego typu zbiorniku pierwszy raz filtr został wyczyszczony po 5 tygodniach. Związane to jest ze specyfiką zbiornika a w szczególności z samymi rybami które  lubią dłubać w podłożu wzbijając tym samym drobny piach który natychmiast jest wyłapywany przez filtr. Po wyczyszczenia eheima musiałem maksymalnie zdławić przepływ wody bo filtr robił pralke.

Teraz zastanowiłbym się nad Fluvalem U3, trzeba tylko dokładnie zgłębić temat bo czyszczenie wkładów wygląda w nim rewelacyjnie (filtr otwiera się od góry i wyjmuje media kasetowe bez konieczności wyjmowania całego filtra z wody) jednak głowica filtra znajduje się na dole korpusu i podobno dosyć często lubi się przycinać, dodatkowo tak umieszczona głowica będzie zapewne wymagać dosyć częstego czyszczenia co i tak będzie zmuszało do wyjmowania filtra z wody.

Znajomy ma Tetre tec in1000 jako mechanika w zbiorniku z paletami, filtr jest świetnym mechanikiem ale wymaga częstego czyszczenia (podobnie jak w mojej Wiktorii z uwagi na specyfikę zbiornika), odłączanie modułów od filtra bez konieczności wyjmowania całego urządzenia ze zbiornika to raczej mit, moduły i tak zostaną pod wodą i trzeba się sporo nagimnastykować by syf nie powrócił do zbiornika.

Reasumując, jeśli chcesz filtra mechaniczno – biologicznego to w tej chwili najlepszy na rynku jest biopower i seria U fluvala, biopower ma większe złoże biologiczne i możliwość dowolnej rozbudowy poprzez dodawanie kolejnym modułów (koszyków), ja mam i świetnie się sprawdza, nie znam natomiast nikogo kto  stosuje u siebie fluvala U, uważałbym jednak na to co napisałem o nim wcześniej, dla mnie to mimo wszystko spra wada i pewnie brałbym ponownie biopowera.
Ciekawy jest też Juwel bioflow – poczytaj o nim.

Jeśli chodzi Ci o typową mechanike,  nie bierz żadnego z w/w filtrów – kup duży filtr z dużą gąbką i dużą ilością otworów wlotowych wody tak by zanieczyszczenia były zbierane z większej powierzchni.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2011, 06:17:16 wysłane przez mrs » Zapisane

moroboro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #2297 : Kwiecień 13, 2011, 12:37:03 »


Swoją drogą, zauważyliście, że ostatnio coraz więcej markowych kubłów ma jakieś dziwne awarie typu pęknięcie uszczelki pod głowicą (kiedyś bardzo rzadkie) czy awarie głowicy filtra?
Może jest to spowodowane znacznym nagłaśnianiem tego typu problemów, dla mnie jednak wygląda to dziwnie...



Wiesz, wczoraj trochę grzebałem przy tetrze 600 i odłamałem 2 ząbki w nakrętce trzymającej końcówkę rury w zaworze... Z 5 litrów pociekło. Ale nic to, zakręciłem srebrną taśmą i trzyma jak złoto.
Zapisane
Spicy99
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #2298 : Kwiecień 13, 2011, 14:06:57 »

mrs, ja poprostu sie zastanawiam czy rzeczywiście ten Eheim Biopower jest zdecydowanie lepszy od każdego innego filtra wewn. mechanicznego?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2011, 14:09:31 wysłane przez Spicy99 » Zapisane

Było m.in.  ~60l
Jest - 128l - ogólne

''Rybom woda, ludziom zgoda'' - Aleksander Fredro
[img]http://img221.imageshack.us/img221/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2299 : Kwiecień 13, 2011, 14:27:40 »

mrs, ja poprostu sie zastanawiam czy rzeczywiście ten Eheim Biopower jest zdecydowanie lepszy od każdego innego filtra wewn. mechanicznego?
Nie.
To filtr mechaniczno - biologiczny, woda pobierana jest jedynie z dolnego kosza więc mechanik z niego średni, co nie znaczy, ze jest zły. Normalny, przeciętny filtr mechaniczny. Pobranie wody od dołu poprzez otwarcie jednego kosza + szeregowy przepływ wody dają nam super filtr mechaniczno - biologiczny, w zasadzie chyba obecnie najlepszy na rynku.
Jako czysty mechanik zdecydowanie lepiej sprawdza się eheim aquaball z otwartymi wszystkimi koszami.
Jest to w zasadzie bliźniacza kopia biopowera ale z otwartymi koszami.
Zapisane

seba1121
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 59


« Odpowiedz #2300 : Kwiecień 14, 2011, 08:33:14 »

oplacalo mi sie kupic tetre ex 600 za 250 zl + do tego dostalem  tetratec GC 40 cos takiego
Zapisane
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #2301 : Kwiecień 14, 2011, 14:56:00 »

przed chwila wrocilem z akwarystyka. powiedzieli mi za tetre ex600 375zl... no poje... gosci. co najlepsze, ceny sa podobne w calym miescie.
Zapisane

terefere88
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #2302 : Kwiecień 27, 2011, 12:08:43 »

Witam, zastanawiam się nad kupnem fitra zewnętrznego (kubełkowego) do akwarium 72 l, aktualnie pracuje tam aquael fan 1 plus. A co do kubełka zastanawiałem się, czy podłączyć go do filtru podżwirowego?
Na razie zastanawiam się nad:
Wersją tańszą, która by raczej mi odpowiadała
- AQUAEL MINIKANI 120
- AQUA SZUT AQUA SILENT 2
- HW 302

oraz wersja droższą:
- CRISTALPROFI JBL E700
- AQUAEL UNIMAX 150
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2303 : Kwiecień 27, 2011, 14:06:49 »

Witam, zastanawiam się nad kupnem fitra zewnętrznego (kubełkowego) do akwarium 72 l, aktualnie pracuje tam aquael fan 1 plus. A co do kubełka zastanawiałem się, czy podłączyć go do filtru podżwirowego?
Na razie zastanawiam się nad:
Wersją tańszą, która by raczej mi odpowiadała
- AQUAEL MINIKANI 120
- AQUA SZUT AQUA SILENT 2
- HW 302

oraz wersja droższą:
- CRISTALPROFI JBL E700
- AQUAEL UNIMAX 150
HW 302 odpada z uwagi na brak regulacji przepływu wody.
Zapisane

oloix
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 205


« Odpowiedz #2304 : Kwiecień 27, 2011, 14:28:58 »

Mam unimaxa w 80 litrach i powiem że jest w sam raz. Leniwie filtruje tą wodę, nie robi wirówki a działa na najwyższych obrotach. Ja go mogę w 100 procentach polecić.
Zapisane
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #2305 : Kwiecień 27, 2011, 19:51:12 »

Ja w akwarium 72l mam hw-302 i nie narzekam,filtr bardzo dobrej jakości i wcale nie robi pralki.
Zapisane
sumik
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #2306 : Kwiecień 29, 2011, 11:20:11 »

Witam. Mam pytanko odnośnie filtra HL-BT 700. od Pewnego czasu po podłączeniu go do napięcia, filtr cięzko zaskakuje, to znaczy nie ma żadnej reakcji, nie pompuje wody, nic nie działa. Nie wiem co robić, czy da się go jeszcze naprawić?
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2307 : Kwiecień 29, 2011, 12:26:35 »

Witam. Mam pytanko odnośnie filtra HL-BT 700. od Pewnego czasu po podłączeniu go do napięcia, filtr cięzko zaskakuje, to znaczy nie ma żadnej reakcji, nie pompuje wody, nic nie działa. Nie wiem co robić, czy da się go jeszcze naprawić?
Czyściłeś filtr?
Może głowica jest zanieczyszczona.
Zapisane

sumik
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #2308 : Kwiecień 29, 2011, 12:51:10 »

tak, własnie czyściłem. Teraz znowu ruszył, bo go moczyłem we wiaderku, i trochę nim potrząsłem. Ostatnio coraz częsciej mi się zawiesza, nie chce ruszyć, nie daje w ogóle żadnych odgłosów. Przepłukałem trochę wodą górną część filtra, i po jakimś czasie znowu ruszył. Czy ten filtr się psuje?
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2309 : Kwiecień 29, 2011, 14:47:29 »

tak, własnie czyściłem. Teraz znowu ruszył, bo go moczyłem we wiaderku, i trochę nim potrząsłem. Ostatnio coraz częsciej mi się zawiesza, nie chce ruszyć, nie daje w ogóle żadnych odgłosów. Przepłukałem trochę wodą górną część filtra, i po jakimś czasie znowu ruszył. Czy ten filtr się psuje?
Ale rozkręcałeś głowice?
Raz na jakiś czas trzeba wyjąć wirnik i przeczyścić go.
Osadza się tam sporo syfu i z czasem gdy wirnik będzie coraz bardziej zanieczyszczony, filtr będzie pracował jak u Ciebie.
Samo przepłukanie górnej części filtra wodą nic Ci nie da.
Trzeba rozebrać filtr i dokładnie go wyczyścić.
Zapisane

Strony: 1 ... 152 153 [154] 155 156 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: