Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 625322 razy)
Galilo
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #90 : Październik 15, 2007, 11:09:01 »

Dzięki temu, że z filtra lecą bąbelki powietrza, to powodują ruch tafli wody. Całkowicie się zgadzam, że prawidłowe napowietrzenie następuje dzięki ruchowi wody. Teraz mam tylko przepływ wody przez filtr, bez napowietrzenia.

Czyli pojawia się pytanie: Jak zapewnić optymalny ruch tafli wody, aby woda w akwarium była właściwie napowietrzona?
Zapisane

Pozdrawiam Galilo
Aktualnie 126 lt. Obsada:
12 x neonków
4 x otoski
3 x mieczyki
1 x milonezja
2 x glonojady
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #91 : Październik 15, 2007, 11:31:33 »

Nie wiem jak wygląda ten filtr, ale może da się skierować wypływ wody na taflę ? Ja tak mam w zbiorniku gdzie używam filtra wewnętrznego ( w 2 jest kaskada a w 3 na razie start więc tylko rośliny a filtr skierowany na kostkę z CO2 aby rozpraszał po całym zbiorniku).
Zapisane
Galilo
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #92 : Październik 15, 2007, 11:43:04 »

Dyszę skierowałem do góry, tak, że woda wylatuje w kierunku tafli wody co zapewnia mi ruch tafli.
Zapisane

Pozdrawiam Galilo
Aktualnie 126 lt. Obsada:
12 x neonków
4 x otoski
3 x mieczyki
1 x milonezja
2 x glonojady
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #93 : Październik 15, 2007, 12:10:33 »

I to powinno wystarczyć. Oczywiście możesz napowietrzać dodatkowo, ale dla mnie nie byłby to powód zakupu nowego filtra.
Zapisane
Galilo
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #94 : Listopad 02, 2007, 19:10:20 »

No i zakupiłem sobie kubełek Smiley Tetratac EX700. Suuupppeeerrr sprawa. Teraz woda w akwa wygląda jak kryształ, a i wkłady nie trzeba co tydzień czyścić Smiley.
Zapisane

Pozdrawiam Galilo
Aktualnie 126 lt. Obsada:
12 x neonków
4 x otoski
3 x mieczyki
1 x milonezja
2 x glonojady
zalewix1
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #95 : Listopad 03, 2007, 12:11:39 »

Witajcie! Cool Mam mały problem... otóż zakupilem pompke  aquael circulator 350 razem z gąbką  do mojego akwa 30l ale nie wiem jak ja ustawic zeby miala najlepsza wydajnosc. Typ ze sklepu mowil że rurka z powietrzem ma byc zanurzona tylko 1 cm w wodzie czyli gniazdo wirnikowe powinno byc nad woda, ale na opakowaniu jest rysunek w którym pompka jest cala zanurzona w wodzie i wystaje tylko regulator napowietrzania. A nie chce sobie zepsuc sprzetu. Mam metlik w glowie i nie wiem jak go ustawic, wiem ze to glupie pytanie ale akwaryatyka to dla mnie narazie czarna magia!!! Z góry dziekuje za pomoc. Wink
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #96 : Listopad 03, 2007, 12:30:12 »

hej Smiley mam pytanie, co lepiej kupic do baniaka 240l? hagen fluval 305 czy moze jbl profi 250? prosilbym o opinie o tych fitrach Smiley najbardziej zastanawia mnie to,ze hagen ma 2W mniejsza moc a wiekszy przeplyw wg producenta Cheesy ale za to dzwiga na mniejsza wysokosc wode Wink
never mind Cheesy prosze o wypowiedzi uzytkownikow tych fitrow Cheesy
Zapisane

zalewix1
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #97 : Listopad 03, 2007, 15:47:28 »

Aha i jeszcze dodam ze po zalozeniu nowej pompki mam metna wode Undecided czyzby filtr nie chodzil dobrze? wczesniej mialem malego aqua szut i byla czysta
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #98 : Listopad 03, 2007, 21:34:58 »

Filtr pewnie chodzi dobrze ... ale jest niedojrzaly... zaburzyłeś równowagę w akwarium wymieniając filtr. Nowy powinien przez jakis czas chodzic w akwa razem ze starym filtrem, aby zaszczepiły się w nim bakterie. Potem można wyciągnąć stary filtr
Zapisane

zalewix1
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #99 : Listopad 04, 2007, 11:50:02 »

Juz jest wszystko ok woda przestala byc mleczna a filtr czysci jak odkurzacz zrobilem tak jak powiedziales chociaz wpadlem na to tez wczesniej wlozylem na noc stary filtr i juz jest o niebo lepiej Cheesy
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2007, 11:52:37 wysłane przez zalewix1 » Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #100 : Listopad 04, 2007, 11:55:21 »

Potrzymaj go z tydzien Smiley
Zapisane

daro
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #101 : Listopad 04, 2007, 16:51:16 »

Małe pytanko  Smiley, ; czy filtr AQUAEL UNIMAX 500 PROFESSIONAL do akwarium 240 litrowego nie będzie za duży? I czy wogóle warto kupować filtry dużo za duże  ( Cheesy ) ?
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #102 : Listopad 04, 2007, 17:02:09 »

Małe pytanko  Smiley, ; czy filtr AQUAEL UNIMAX 500 PROFESSIONAL do akwarium 240 litrowego nie będzie za duży? I czy wogóle warto kupować filtry dużo za duże  ( Cheesy ) ?

filtr chyba nigdy nie bedzie za duzy Wink no chyba,ze wlozysz tak dedykowany na 1000l do akwa 50litrow Wink takie moje zdanie....
Zapisane

marnes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 385


Ciekawe czy można hodować taką rybkę w domu...


WWW
« Odpowiedz #103 : Listopad 04, 2007, 20:06:43 »

Ja mam pytanie o filter jak można wymienić i jak można kupić  aktywny węgiel do filtra HL-BT400 Huh
Zapisane

GG 10744841 Mój były mały pies teraz jest większy
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #104 : Listopad 04, 2007, 21:39:15 »

ja powiem wiecej... mam fana 1 od fiu fiu lat... na pewno 7... przezyl nieczyszczenie przez rok, dwa sezony w oczku wodnym... a dzis pieknie pomyka w moim baniaku Cheesy to prawdziwy rzeznik Cheesy to,ze lezak w oczku, bez garki, tylko napowietrzajac wode i wytrwal to dopiero sukces Wink mial problemy z rozruchem,ale po dokladnym wyczyszczeniu smiga jak nowy Cheesy beznadziejna w prawdzie jest gabka ale ja juz zastapilem ja taka do klasycznego fitra na brzeczek Wink heheh... czasem go odpale... to dopiero bajer Wink
Zapisane

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: