Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 623790 razy)
wrzeszyk
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #705 : Grudzień 09, 2008, 21:03:26 »

Mam Fluvala 305 240 litrowe akwa z pawiookimi i pytanie- czy może on pracować na pełnej mocy bo facet w sklepie powiedział, że troszkę trzeba filtry spowalniać( przymykać nieco zawór) bo bakterie nitryfikacyjne będą wypłukiwane zbyt silnym strumieniem. Jego teoria wydaje mi się dziwna bo przecież jak bym chciał wolniejszy przepływ to bym kupił inny filtr. co Wy na to? Ja mam na pełnej mocy./// pomyliłem się, miało być 240 litrów oczywiście Cheesy
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2008, 22:12:36 wysłane przez wrzeszyk » Zapisane
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #706 : Grudzień 09, 2008, 21:16:34 »

20 litrowe akwarium z pawiookimi?
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
Kalzar
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #707 : Grudzień 10, 2008, 00:08:12 »

Cześć jestem nowy na forum , zakładam akwarium 240l i zastanawiam się nad doborem filtra po przeczytaniu kilku dziesięciu tematów nie tlyko z tego forum nastawiłem się na FLuval 305 u mnie w zoologi kosztuje 300zl więc nie drogo ,pytałem się również o JBL e900 ale powiedzieli mi że nie sprzedają JBli i nie sprowadzają bo są problemy ze serwisem , co sądzicie o tym Flvuvalu wsumie dobre ma opinie w recenzji dostał -5, co do obsady akwarium to tak wstępnie 25x razbora klinowa , 5x otos, 5x kirys , 2x ramirez(parka) i myślę jeszcze nad sumami szklistymi tak oklo 6-ciu, może coś by jeszcze doszło ale raczej z małych rybek, albo wieksza ilość razbor, akwarium roślinne.
Zapisane
adamd84
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #708 : Grudzień 10, 2008, 00:59:36 »

Ogolnie polecam Ci JBL'a. Ja mam i jest cacy Grin
Zapisane
przemos10
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #709 : Grudzień 10, 2008, 17:20:22 »

Cześć Smiley
Jestem tu nowy i chciałbym się was zapytać gdzie można kupić wkłady do filtra Penn-Plax Cascade 200, mam ten filtr i zużyły mi się wkłady (ten bio falls i bio gąbka) ?? To link takiego filtra: http://allegro.pl/item496589632_filtr_kaskadowy200_penn_plax_cascade_190ll_gratis.html
A jeszcze moglibyście mi powiedzieć czy ten filtr jest dobry bo nie miałem do czynienia z innymi filtrami, więc nie wiem jak inne się sprawują (Mam go w 100L akwarium) ??
Zapisane

Aqarium 100L:
- 4x skalar
- 2x mieczyk hellera
- 1 kirys, glonojad, molinezja, danio i jeszcze jedna mała rybka której nazwy nie znam xD
wrzeszyk
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #710 : Grudzień 11, 2008, 22:20:15 »

Kalzar,
Ja mam Fluvala 305, dobry jest ale na początku miałem przeboje, tzn. zaraz po kupnie głośno chodził i musiałem reklamować ale w firmie Euro Zoo w Markach koło Warszawy w kilka dni mi to naprawili-wadliwy był trzpień(to chyba ta część ze śmigiełkami). Po naprawie chodzi cicho. Więc części na pewno do niego mają. Ma super mocowania węży do szyby akwarium, nic się nie wyhacza, dobry jest tez zawór bo przełączasz jedną dzwignię-zamykasz wodę, drugą dźwignią odłączasz węże i z kubełkiem możesz iść do kuchni czyścić filtr. Jeśli chodzi o miejsce na wkłady to jest sporo, wiadomo, jak chcemy mieć wielkie ilości miejsca to by trzeba było kupić filtr za 900zł  Cheesy . Jednym słowem-polecam-a jak będzie głośny-reklamować i tyle.
Zapisane
wrzeszyk
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #711 : Grudzień 11, 2008, 22:22:24 »

Mam Fluvala 305  ,  240 litrowe akwa. z pawiookimi i pytanie- czy może on pracować na pełnej mocy bo facet w sklepie powiedział, że troszkę trzeba filtry spowalniać( przymykać nieco zawór) bo bakterie nitryfikacyjne będą wypłukiwane zbyt silnym strumieniem. Jego teoria wydaje mi się dziwna bo przecież jak bym chciał wolniejszy przepływ to bym kupił inny filtr. A w filtrach o wydajności 1500L/h woda płynie jeszcze szybciej i bakterie żyją. Co Wy na to? Ja mam na pełnej mocy, czyli 1000l/h.
Zapisane
skalar76
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 328



« Odpowiedz #712 : Grudzień 12, 2008, 07:52:47 »

z tymi bakteriami to facet ma rację ale: tak jak czytałem to lekkie spowalnianie przepływu stosuje się w nowych filtrach tzn. pierwszy rozruch, świeże wkłady no i wtedy przykręcamy go troszkę żeby łatwiej bylo tym bakteriom, natomiast gdzy filtr już troszkę pochodzi złapie troche tych nieczystości wtedy sam zwolni przepływ (zanieczyszczone wkłady itp). Moim skromnym zdaniem po uruchomieniu nowego filtra z tygodnie powinny wystarczyć aby filtr się aktywował, i po tym czasie można odkręcić go na maxa niech se filtruje  Wink
Zapisane
Moloch
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #713 : Grudzień 12, 2008, 12:41:47 »

Witam
Kupiłem sobie akwarium 720litrów i nie wiem jak rozwiązać problem filtracji,
Czy np ten filtr  http://www.allegro.pl/item500137576_filtr_zewnetrzny_2000l_h_jbl_mega_gratisy_raty.html
+ ewentualnie jakiś wewnętrzny np TETRA TEC IN1000plus
da rade?
Czy może jednak bedzie lepszy sump?
Zapisane
antek amator
Zainteresowany
**
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #714 : Grudzień 12, 2008, 12:56:19 »

ja sie zastanawiam nad filtrem do mejgo akwa.bo jak w kubelkowym jest filtracja biologiczna i mechaniczna tzn ze w miesiacu z 2 razy przydaloby sie wyczyscic czesc mechaniczna ?czy nie straci na tym filtracja biologiczna?ludzie pisza ze rzadko otwieraja w ogole kubelki?a resztki calej tej filtracji mechanicznej jesli tam zalegaja  tzn ze  pewnie gnija rozkladaja sie i woda  nadal jest przez nie filtrowana  ?czy to aby napewno nie porzeszkadza?a moze lepym rozwiazaniem jest kupic jakis tanszy filtr do filtracji mechanicznej i i odzielny do biologicznej?dobrze to rozumuje?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2008, 12:57:54 wysłane przez antek amator » Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #715 : Grudzień 12, 2008, 15:05:20 »

źle Smiley
Nic się nie rozkłada i nic nie zalega. raz na miesiąc( lub poprostu w razie potrzeby) możesz czyścić gąpke na przefiltr - ona wyłapuje wszystkie większe syfy. Niektórzy maja tak jak mówisz - 2 filtry - wewnętrzny który ma pełnić rolę mechaniczną i kubeł który ma być filtrem biologicznym ale zasada działania tych filtrów się przecierz nie zmienia- możemy im wyznaczać jakieś role tylko w marzeniach one i tak wciągaja wodę jak leci i ten kubeł jak nie dasz gąbek do środka tylko samą ceramike i takie tam, to i tak wciągnie i większe farfocle... a w wewnętrznym na gąbce i tak osiedlą się bakterie... Ja ma tak że gąpkę na przfiltr płuczę dość często (* może raz na 2 tyg.?) i to pod kranem ( o bakterie się nie martwie bo mieszkają w głównej mierze w środku karnistra)a reszty jak narazie wcale nie płucze - choć w środku kubełka też mam między innymi gąbkę ale przefiltr zapewnia jej względną czystość i też nie widzę potrzeby jej częstego płukania , (a za ta gąbka są dopiero pozostałe media)
Zapisane

skalar76
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 328



« Odpowiedz #716 : Grudzień 12, 2008, 17:05:13 »

Cytuj
Kupiłem sobie akwarium 720litrów i nie wiem jak rozwiązać problem filtracji,
proponuje do twojego zbiornika unimax 700, lub dwa filtry mniejsze(jeżeli nie masz zaufania do aquaela)innej firmy
Zapisane
wrzeszyk
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #717 : Grudzień 12, 2008, 17:29:06 »

jak już wcześniej pisałem mam akwarium 240 litrów z pawiookimi, filtr Fluval 305 - woda jednak super krystaliczna nie jest troszke jej brakuje, myślę o zastosowaniu dodatkowo wewnętrznego filtra Fluval 3 PLus, co o nim myślicie, doradźcie czy duże ma gąbki ? czy jest cichy? Przy okazji napowietrzał by wodę bąbelkami Smiley A może można wrzucić ceramikę i gąbki?-to pewnie marzenie bo za mały jest...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2008, 17:33:20 wysłane przez wrzeszyk » Zapisane
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #718 : Grudzień 13, 2008, 12:17:46 »

Daj "zmień" i usuń wszystko po czym napisz w nim "post do usunięcia"
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #719 : Grudzień 13, 2008, 12:49:02 »

witam,
mam w akwa mam parametry ph 7~7.5, kh 6, gh 14, i zastanawiam się nad użyciem torfu w filtrze - chcę zbić ph, i tak: czy torf powinien być cały czas w filtrze? - na ile czasu go zostawić i ewentualnie co ile go wymieniać? aha i czy jego użycie da jakieś efekty?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2008, 20:08:52 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Strony: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: