Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 623798 razy)
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #330 : Marzec 14, 2008, 20:16:48 »

o porowatą mi chodzilo tylko nie wiedzialam gdzie w kaskadzie ten ''poczatek'' a gdzie ''koniec''....ale juz wszystko jasne.
Zapisane

bladefist
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 88


WWW
« Odpowiedz #331 : Marzec 15, 2008, 12:40:05 »

ja proponuję tak:

wlot => gąbka (wyłapuje 'grube' brudy) => wata (wyłapuje drobny brud) => ceramika (poprawa chemii)

dlaczego? zacznę od końca:
- ceramika na koniec, z uwago na to, że po pełnej filtracji mechanicznej (gąbka + wata) żaden brud nie zapycha Ci porów na których powiny osiadać mikroorganizmy
- wata w środek bo: jak by dać na początek - zapcha się błyskawicznie; dlaczego nie na koniec: bo nie ma sensu drobnego brudu puszczać na ceramikę z uwagi na to, że jak brud tam poosiada to zajmie miejsce drobnoustrojów.
- gąbka na początek: można ewentualnie specjaną ceramikę do filracji mechanicznej, ale moim zdaniem w akwarium nie ma aż takich brudów żeby łje apać ceramiką. Może w przypadku oczka wodnego, gdzie do wody może nalecieć cała masa 'grubego' syfu.

- moje spostrzeżenie: ja stosuję jeszcze węgiel po wacie.
Dlaczego?
1) może to być dodatkowy element na osiadanie i rozwój flory bakteryjnej
2) w przypadku wody po wacie żaden syf węgla nie pozatyka
3) na typową florę czyli ceramikę wędruje woda oczyszczona chemicznie
4) nie wiem jak u Was, ale mój korzeń daje zabarwienie wodzie, od czasu założenia węgla woda jest bezbarwna.

węgiel oczywiście ma swoje wady - tani nie jest i trzeba go wymieniać, bo regerować jest ciężko, a w skali akwarium to nie ma o czym mówić.
Sam nie wiem jak długo będę się w to bawił, po prostu dali mi na start do filtra to założyłem ...
Zapisane

przyjaciolka Zenona :)
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #332 : Marzec 15, 2008, 19:05:45 »

co powiecie na taki filtr do 250L ? ciekawe co to za firma
http://www.allegro.pl/item322144515_filtr_kubelkowy_typ_303_super_oferta.html
Zapisane

mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #333 : Marzec 15, 2008, 19:35:30 »

Ja osobiście wolę dołożyć 50zł i kupić markowy i sprawdzony.ZA 200zł to masz już tetrę,jbl  i inne znane marki,a ten niewiadomo jak się sprawuje na dłuższą metę i skąd wziąść częśći jak coś wyśiądzie.I jeszcze te wypięcia,niebyłbym pewny czy będą szczelne,a ryzyko zalania chaty jest w takim wypadku chyba dość duże.Z drugiej strony to dość sporo chętnych jest na ten filtr,jednak cena robi cuda Wink Cheesy
Zapisane

bladefist
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 88


WWW
« Odpowiedz #334 : Marzec 15, 2008, 19:51:33 »

nie wiadomo też jak wygląda tam sprawa koszyków na wkłady ...
Zapisane

mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #335 : Marzec 15, 2008, 20:07:30 »

Jest napisane żę ma trzy koszyki i w standardzie tylko gąbkę,a resztę można dokupić za 50zł u nich,albo jak chcesz to całkiem coś od siebie włożć.Moim zdaniem niewarto bo wyjdzie ponad 200zł ,a za taką kasę to masz już wypróbowany markowy.Najlepiej kupować przez internet,bo ceny są przyzwoite,a w zoologach kosmiczne.U mnie za jbl250 chcą 505zł,a w internecie kupiłem za 190zł.Z kąd oni biorą te ceny Shocked Wściekły,przecież nikt nie kupi takiej drorzyzny,chyba że frajer jakiś się trafi Cheesy
Zapisane

speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #336 : Marzec 15, 2008, 20:14:04 »

A trafi się i to nie jeden a cała chmara:/ Ceny naprawde szokujące sam jak kupowałem filterki to pikawka mi biła szybciej patrzac na ceny i to wcale nie z podniecenia ale ze złości. Jedno jest pewne jeżeli mamusia albo tatuś kupią akwarium w zoologicznym to do końca wszystko będą tam kupować i przepłacać no ale w ich czasach neta nie było a teraz nie chce się uczyć więc wychodzi na to że przepłacają i to masowo Wściekły
Zapisane

bladefist
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 88


WWW
« Odpowiedz #337 : Marzec 15, 2008, 21:31:32 »

ja za fluvala 205 dałem 200,- - w standardzie miałem gąbki, węgiel i ceramika - pełne na 90% koszyki na rozruch ... to samo w M1 w Krakowie 360,-


hmm teraz zauważyłem ... ten filtr na 1200 L/h ... za taki markowy to już 300 trzeba dać....ale to w takim razie jest podejrzanie tanio ..
Zapisane

PiotrasJ
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 126


ładna rybcia:)


« Odpowiedz #338 : Marzec 16, 2008, 13:08:15 »

Ja mam filtr elite mini do akwa chyba 11l a mam akwa 25l no ale filtr radzi sobie dobrze tylko problem w tym że czasami mi się psuje czyli nie daje bąbelek nie chce działać i się zastanawiam czy nie kupić nowego.... Ale jak tak to jaki?Huh
Zapisane

Akwa 25l   

5x gupik

moczarka kanadyjska

filtr elite
 
oświetlenie: lampa nad akwa:) (11W)
ufok king
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #339 : Marzec 17, 2008, 19:15:00 »

ja mam takie pytanko co do filtra JBL 250 a konkretni chodzi mi  o ostatni wkład filtracyjny tj włókninę   Huh

Widziałem w sklepie wkład filtr do okapu i był identyczny jak ta włóknina i nie wiem czy można by było właśnie takie coś zastosować jak ustani wkład? Huh

taki filtr do okapu kosztuje 8zl i z niego by było ok 10szt  Cheesy do JBL-la a 2 szt wkładu oryginału kosztują ok 15zl wiec 80zl a 8 jest różnica tylko sie zastanawiam czy można zastosować taki wkład czy to musi być oryginalne i czy nie ma czasem jakiś chemicznych szkodliwych związków ?

jak ktoś wie coś na ten temat to będę wdzięczny za info i wiem ze oryginalne to oryginalne ale jak można taniej  to czemu nie  Afro  papa
Zapisane

112l
20 neonek
20 kardynałków
9 glonojadów ( 8 młode weloniaste)
1 ostronos
6 kirysków
akwa na ziemi ogrodowej

owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #340 : Marzec 17, 2008, 19:56:54 »

Moze byc . Tez tak robie .
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #341 : Marzec 17, 2008, 20:12:16 »

ja mam pytanko o akwa 126l, planuje kubeł, ale nie wiem jaki Wink
czy warto inwestować w te tańsze np. ten ? :
http://allegro.pl/item329293828_filtr_kubelkowy_1000_l_h_8_7l_kurier_gratis_.html
czy sprawdzona tetra ?
http://allegro.pl/item328182472_filtr_zewnetrzny_tetra_tec_ex700_gratisy.html
a może jbl ?
http://allegro.pl/item327652185_jbl_cristal_profi_120_profesjonalny_filtr_4lata_gw.html
znalazłem jeszcze Serę
http://www.tropicalfish.istore.pl/sklep,1619,,,03,,pl-pln,457260,0.html
a Hailea ??
http://www.tropicalfish.istore.pl/sklep,1619,,,03,,pl-pln,457271,0.html
najmniejszy przepływ ma jbl, największy firmy Hailea, potem Jebao
1.ma ktoś jakieś doświadczenia z tym filtre Jebao ?
2.warto kupić ?
3.czy pieniądze w błoto ?
4.jak z głośnością pracy ?
5.kusząca cena + kuszące l/h (wolę mieć więcej niż mniej Wink ) w zasadzie podobnie z Haileą
tu trochę info o Jebao :
http://www.tropicalfish.istore.pl/sklep,1619,,,03,,pl-pln,452848,0.html
proszę o porady Smiley
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2008, 20:22:33 wysłane przez Misquamacus » Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #342 : Marzec 17, 2008, 20:25:08 »

Zauwazylem ,ze ten jebao nie ma zaworkow na wejsciu i wyjsciu = nie da sie regulowac przeplywu . To duzy minus . Dwa pozostale sa niewiele drozsze .
Zapisane
skalar76
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 328



« Odpowiedz #343 : Marzec 18, 2008, 09:45:39 »

z filtrów o które pytasz poleciłbym zdecydowanie tetrę w końcu jest to zakup na długie lata i w tym wypadku te pare groszy nie zrobi rożnicy, no i jak już wiele razy na forum było koledzy nie polecają trzmiela Smiley, natomiast ja osobiście używam unimaxa 250 i eheima 2213, obydwa spełniają swoje zadanie z tym że unimaxa mam od dwóch lat i narazie chodzi bezproblemowo, wymieniłem tylko uszczelki, natomiast eheima kupiłem używanego i już na starcie musiałem zakupić do niego nowy wirnik w cenie 64 pln bo taniej nie znalazłem, pozatym jest dość głośny, nawet po wspomnianej wymianie wirnika. To tyle o moich filtrach  Wink a z tego "zestawu" który zaprezentowałeś zdecydowanie tetra z resztą emi i sebos mają je u siebie i chwalą sobie  Smiley
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #344 : Marzec 19, 2008, 19:15:28 »

Ja polecam jakiś bardziej znanej marki(tetra,jbl).Możesz kupić jbl250,zamiast 120,ma ten sam pobór prądu,a jednak trochę większy przepływ wody.
Zapisane

Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: