Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « RYBKI AKWARIOWE NA POCZTEK DLA 4 LATKA
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: RYBKI AKWARIOWE NA POCZTEK DLA 4 LATKA  (Przeczytany 5918 razy)
ja!!!
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #15 : Maj 26, 2007, 21:59:18 »

eh.... ja zlapalam "bakcyla" w podobnym wieku... tylko tyle, że moj tata mial akwarium, ja tam mogłam się conajwyżej poprzyglądać
tak już jest, piesek, kotek, rybka, chomik.. pozniej piesek na lato przywiązany do drzewa w lesie, kotek tam, gdzie sobie pójdzie, rybka w kiblu, a chomik to sam zejdzie. zwierzeta ,moim zdaniem, to nie zabawki, nawet taka rybka.. w końcu ona żyje i trzeba o nią dbać..
więc dla 4-latka najlepsze rybki- plastykowe......
nie mówie tego przez jakąs niechęć czy coś... tylko pod wplywem "impulsu" ludzie robią różne rzeczy, a zwierzeta też coś czują, chociaż to ludzie są nainteligentniejsi (?)  Undecided
Zapisane
gumis1509
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #16 : Maj 27, 2007, 06:54:19 »

hmmm, bardzo ciekawie to niektorzy ujeli wiecej krytyzmu niz zrozomienia, woda cale szczescie byla odstatna 24 h tak sprzedawca powiedzial  bo sam przygotowywal wode, jesli chodzi o akwarium to i tak zamierzam zrobic wieksze w niedalekiej przyszlosci, dziekuje za uwagi, ktore dadza mi pewien obraz na ten temat, jesli sprzedawca "wcisna mi kit" dotyczacy rybek to ja juz sobie z nim pogadam, jesli chodzi o dziecko to co w tym zlego, ze rybki mu sie podobaja, a jesli kule sa w sprzedazy to skad mialem wiedziec ze rybki sie mecza
Zapisane
rysio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 406


:)


« Odpowiedz #17 : Maj 27, 2007, 07:06:57 »

 
 woda cale szczescie byla odstatna 24 h tak sprzedawca powiedzial  bo sam przygotowywal wode,
I tak to nie starczy!Woda musi być w akwarium min. 2 tyg.(z włączonym filtrem).Akwarium musi przejsć cykl azotowy.
Zapisane

25l
3-gupiki
x-młode gupiki
6-neony inessa

300l
5-skalary
3-zbrojniki niebieskie
10-żałobniczek
6-kirysków spiżowych
5-pielegniczka remireza
gumis1509
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #18 : Maj 27, 2007, 07:42:03 »

widze ze wiecej jest nie niz tak, a jak rybki w sklepie plywaja w parwie "kieliszku" to jest ok, tak !!!! kazdy rozpatruje to z wlasnego punktu widzenia, a ryby zyjace w akwaparku czy cos wtym rodzaju (np rekiny) to jak sie porowna mase ciala do zbiornika to tez jest pewnie ok !!!!,ja przynajmiej nie udaje ze cos kupilem, moze zle na poczatek zrobilem i mam teraz tego swiadomosc, poswiecilem swoj czas na zarejestrownie sie i poczytanie cokolwiek o tym, a ilu jest ludzi, ktorzy nawet nie maja swiadomosci do niczego, nie wspone juz o sklepach..., sklepy dzialaja i co z tego... nic sie nie zmienia, jaki z tego moral, ze nastepnym razem jak pojde po sklepu to prznajmiej bede mial jakis obraz czegos, jesli chodzi o dziecko... to pewne sugestie sa tak banalne, az mi sie chce ich komentowac... nikt nie bierze pod uwage, ze jak mu sie spodoba i trafie w jakos pasje lub hobby to wiecej w przyszlosci moze zrobic dla takich rybek... to bedzie zalezalo od niego
Zapisane
gumis1509
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #19 : Maj 27, 2007, 07:48:06 »

Tak tylko jest maly problem bo bez zapoznania sie z podstawowymi informacjami i po uslyszeniu opinii ludzi na temat kuli i tak poszedl po rybki i kule do sklepu wiec nie ma co sie wysilac bo Gumis wie lepiej Tongue Tongue Tongue


zarejestrowlem sie wczoraj, a kupilem okolo godz. 11:00 nie bylo zadnych wtedy informacji, aler dobrze ze ruszylem ten temat, przynajmiej moze inni beda mieli juz gotowe posty i odpowiedzi
Zapisane
gumis1509
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #20 : Maj 27, 2007, 07:49:23 »

Dziecku 4 letniemu to możesz kupić ewentualnie kulę, kolorowy żwirek, plastikowe roślinki i plastikową rybkę na sznureczku z obciążnikiem i to zalać wodą. Jak mu się znudzi to niczego przynajmniej nie zabijesz.


Wiesz ile Ty dziennie zabijasz stworzeń Huh
Zapisane
gumis1509
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #21 : Maj 27, 2007, 07:51:53 »

jak maly wstanie to pykne fotki rybek, zeby sie dowiedziec jakie to sa rybki
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #22 : Maj 27, 2007, 09:36:44 »

Nie pisz posta pod postem, do tego służy opcja "zmień.

Nie wiem po co pytałeś na forum jakie rybki kupić skoro nie czekając na odpowiedź i tak zrobiłeś swoje. Co do kieliszków w sklepie to chyba nie zdajesz sobie sprawy ile żyją takie ryby. Taki bojownik żyje w porządnym akwarium kilka lat a w "kieliszku" siedzi kilka dni aż go ktoś nie kupi. Tu jest różnica. Czy po kupieniu przez np Ciebie trafi do jeszcze większego kieliszka jakim jest kula bez osprzętu czy do porządnego akwarium z roślinami i filtrem gdzie przeżyje spokojnie kilka lat ciesząc się dobrym zdrowiem zależy tylko od Ciebie.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #23 : Maj 27, 2007, 09:44:17 »

Ehhh ..
A czego się gumiś spodziewałeś ... ze wszyscy z entuzjazmem przyjmą to co zrobiłeś Huh Ze poklepią cie po ramieniu za błąd który popełniłeś i że będzie OK Huh Mowisz: na początek kula a jak mu się spodoba to kupię większe. A jak mu się nie spodoba Huh To co rybka zdechnie i/lub  po prostu pójdzie do klopa Huh Tematu ryb w kuli już rozwijał nie będę - było setki razy. O dojrzewaniu akwa też nie ma co opowiadać - najlepiej cały proces zakładania akwa opisała numiko
O co ci chodzi z tym zabijaniem codziennie Huh
Chwała ci za to, że chcesz się dowiedzieć ... ale przed podjęciem takiej decyzji trza było to robić a nie po fakcie ...  Kupiles ryby a nawet nie wiesz jakie ... Zarejestrowaleś się, zadales pytanie i poleciales do sklepu  :-\Czy my tu siedzimy 24/7 zeby reagowac w ciagu pieciu minut Huh
Ojojoj ... Pozostaje mi życzyć cierpliwości w zdobywaniu wiedzy i  wciąganiu się w akwarystykę.
Zapisane

gumis1509
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #24 : Maj 27, 2007, 15:19:36 »

wiem dlatego czytam komentarze i inne posty, a co przyszlosc przyniesie zoabaczymy
Zapisane
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #25 : Maj 27, 2007, 15:31:56 »

gumiś na allegro możesz kupic 60 litrowe akwa z pokrywą za 150 zł i filtr do niego będzie cię kosztował 50 zł + 20 zł grzałka. razem to wychodzi 270 zł a rybki będą bezpieczne i ty sam będziesz zadowolony. mało tego jeżeli ciebie to wciągnie to napewno i twojego 4 latka. kiedy będzie miał 7 - 8 lat to będzie miał wiedzę którą ty możesz mu przekazac. puki co sam musisz się wyedukowac i zdobytą wiedzę wykożystac. pamiętaj że mówię to dla dobra przede wszystkim stworzeń bo nie chcę żebys wydał kasę na marno (ta nieszczęsna kula) i potem był rozczarowany że rybki zdechły. przy zbiorniku 60 litrów możesz miec piękne akwa - proponuję zobaczyc na akwarium magdallenah w dziale nasze akwaria. zobacz jaki ma sprzęt jakie roślinki i wzoruj się na tym co jest sprawdzone i działa bez zarzutu pozdrawiam!


Edit:   http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,9646.0.html   to link do jej akwarium
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2007, 15:34:46 wysłane przez wiedzmin22 » Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #26 : Maj 27, 2007, 18:31:49 »

Jeśli chodzi o kupowanie zwierzątek dzieciom - niekiedy jest to dobry pomysł, ale pod warunkiem, że rodzice nie będą robić czegoś takiego, że calą opiekę nad zwierzakiem przejmują oni - to nie tędy droga. Przy odpowiednim podejściu można dziecku wpoić zasady odpowiedzialności za drugie stworzenie i poczucie obowiązku - po to właśnie niektórzy kupują im zwierzaki.
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
gumis1509
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #27 : Maj 28, 2007, 05:45:16 »

Jeśli chodzi o kupowanie zwierzątek dzieciom - niekiedy jest to dobry pomysł, ale pod warunkiem, że rodzice nie będą robić czegoś takiego, że calą opiekę nad zwierzakiem przejmują oni - to nie tędy droga. Przy odpowiednim podejściu można dziecku wpoić zasady odpowiedzialności za drugie stworzenie i poczucie obowiązku - po to właśnie niektórzy kupują im zwierzaki.


dziekuje za mily komantarz, co sie stalo sie nieodstanie, a zyc trzeba dalej... dzis bede szukal jakiegos mniejszego akwarium na pewno nie kuli...
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #28 : Maj 28, 2007, 06:56:43 »

Tak trzymać  Good !

Pamiętaj, są 2 złote zasady:

"Akwarystyka jest dla cierpliwych"

oraz najważniejsze:

"Nigdy nie słuchaj sprzedawców w sklepach zoologicznych bo im zależy tylko na zysku a nie na rybach".


Jeśli masz pytania - pytaj na forum albo jeśli Ci zależy na czasie kogoś z forum przez gg.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Tomasz26
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #29 : Maj 28, 2007, 07:28:31 »

Też mi się to podoba....bardzo fajnie że forum potrafi szybko dotrzeć do potrzebującego i mu POMÓC...(czasami troszkę drastycznymi metodami,ale najważniejsze że skutkuje  Wink )
Pozdrawiam papa
Zapisane

Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: