Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: witam mam problem ze skalarami  (Przeczytany 1593 razy)
matys1710
Nowy
*
Wiadomości: 19


« : Maj 22, 2007, 18:47:10 »

Witam mam taki problem. W moim akwarium 60 l plywa obecnie 4 male skalarki i 2 wieksze (sporo wieksze) 4 malutkie glonojady i kirys. Moj problem jest nastepujacy: chodzi o te 2 wieksze skalary plywaja obecnie 2 tyg i zauwazylem od niedawna(5 dni) , ze jeden caly czas gania tego drugiego, zdarza mu sie takze ruszyc za malymi. Zwrocilem uwage ze nie pozowli im sie wychylic na polowe akwarium. Glownie  rybki te zajamuja wysokosc rozlin i niestety dna. Prosze o jakas pomoc o chyba spuszcze te rybe do kibla jak tak dalej bedzie przeciesz zameczy mi reszte. POzdrawaim
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 22, 2007, 18:49:00 »

To jest spowodowane tym ze masz o wiele za małe akwarium 
To wcale nie jest dziwne ze ganiają ci inne skalary bo są to ryby terytorialne 
Min. 200l
Tak w pierwszej kolejnosci to zamęczy ciebie że mu tak małe akwarium zafundowałes.
Nie trzeba od razu do kibla. Dużo ludzi chce przyjać skalary. Jest tu taki dział jak giełda i tam to możesz załatwić
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2007, 18:50:49 wysłane przez Andrij » Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #2 : Maj 22, 2007, 18:51:24 »

Nie minimum 200 litórów... Nie ma ustalonej chyba jednej prawdziwej wersji, ale takowa byłaby najlepsza. Matys słuchaj masz za male akwa na skalary... Na cztery glonojady też, a kirys powinien być w stadzie... Musisz zmienić obsadę.
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
paupuk2
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 252



« Odpowiedz #3 : Maj 22, 2007, 18:56:22 »

zgadzam sie z poprzednikami ja jak bylam jeszcze nie doswiadczonym akwarystka to mialam dwa skalary w 50l (czego sie wstydze Embarrassed) i tez jeden ganial drugiego wrecz go gryzl w efekcie musialam oddac oba Undecided
Zapisane
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #4 : Maj 22, 2007, 18:59:52 »

Wiesz ja też się wstydze tego iż mam skalary w 112 litrach, ale maja się dobrze i nie są agresywne wobec siebie, bo były od małego razem... Tzn nie wiem ile miały, bo są z zoologa, ale urosły sporo Cheesy
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
matys1710
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #5 : Maj 22, 2007, 19:08:32 »

dziekuje bardzo za porady! i wezme sobie to do serca jeszcze raz dzieki pozdrawaim
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #6 : Maj 22, 2007, 19:25:11 »

Bardzo się z tego cieszę  Wink Wink Wink Bo widać, że nie rzucamy grochem o ścianę  Cheesy Cheesy Cheesy
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

TomajX
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 290


Poznań


« Odpowiedz #7 : Maj 22, 2007, 20:27:47 »

Prosze o jakas pomoc o chyba spuszcze te rybe do kibla jak tak dalej bedzie przeciesz zameczy mi reszte. POzdrawaim
A TOBIE BY BYŁO MIŁO JAK BYM CIEBIE W KIBLU SPUŚCIŁ
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2007, 21:13:54 wysłane przez TomajX » Zapisane

Luka
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #8 : Maj 24, 2007, 15:57:44 »

Przyjmuje sie, ze skalary powinny byc trzymane w zbiorniku o wysokosci conajmniej 50 cm i dlugosci powyzej 100 cm ze wzgledu na swoje prawidlowe rozmiarym jakie powinny osiagnac. Poniewaz sa to pielegnice terytorialne, beda ze soba konkurowac. Trzymanie skalarow w malych akwariach to meczenie tych pieknych ryb.
Zapisane
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #9 : Maj 24, 2007, 17:08:46 »

Przyjmuje sie, ze skalary powinny byc trzymane w zbiorniku o wysokosci conajmniej 50 cm i dlugosci powyzej 100 cm ze wzgledu na swoje prawidlowe rozmiarym jakie powinny osiagnac. Poniewaz sa to pielegnice terytorialne, beda ze soba konkurowac. Trzymanie skalarow w malych akwariach to meczenie tych pieknych ryb.

Właśnie dobrze ujęte "powinny osiągnąć". Często szczególnie w tych sklepach akwarytycznych które są sieciami, nie patrzą na potrzeby ryb, tylko ich własne i nie raz spotkałam się z tym, że nie uroosły, bo już tam skarłowaciały.
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: