Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaka to krewetka ?  (Przeczytany 2069 razy)
scigany
Zainteresowany
**
Wiadomości: 58



« : Marzec 02, 2006, 22:38:14 »

Jaka to krewetka ? czy jest agresywna ? ma teraz okolo 5cm, dostalem ja od kumpla, bo ma duzo roznych krewetek, w akwarium mam neony i duzo roslin, ciekawe z niej zwierzatko, tylko sie obawiam czy nie bedzie atakowac ryb. No i nie znam jej nazwy

z gory dzieki za pomoc

Zapisane



112l
Neony, Krewetki ... i duzo roslin
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #1 : Marzec 02, 2006, 22:42:05 »

To jest rak Smiley najprawdopodobniej marmurkowy (Procambarus Fallax), krewetki zupełnie mają inną budowę ciała (zwłaszcza tylna część i budowa ogona). Rak niestety może atakować ryby, uszkadzać rośliny ale wiele też to zależy od kokretnego osobnika Wink Co ciekawe, u tego gatunku nie wystepuje płeć męska, nawet do gigatycznej hodowli tych raków można zacząć od jednej sztuki Smiley Wystepują tylko samice. Tu masz stronkę : http://bezkregowce.w.interia.pl/html/rak_kubanski.htm
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
scigany
Zainteresowany
**
Wiadomości: 58



« Odpowiedz #2 : Marzec 02, 2006, 23:02:57 »

ooo... to ja juz podziekuje temu koledze
Zapisane



112l
Neony, Krewetki ... i duzo roslin
Allex
Zainteresowany
**
Wiadomości: 75



« Odpowiedz #3 : Marzec 03, 2006, 16:46:35 »

Z tym marmurkowym to są niezłe chece. Tak naprawdę nie wiadomo co to za gatunek, więc nazwa Procambarus fallax nie jest do końca poprawna. Oprócz tego to gatunek inwazyjny w Europie Zachodniej. Niestety dzięki akwarystom, którzy bezmyślnie wylewają młode wraz z wodą do kanalizacji. A wiadomo, że raki marmurkowe mnożą się w akwarium na potęgę (pracowite dziewczyny  :wink: ).
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #4 : Marzec 04, 2006, 12:16:51 »

wylęgiem raków mozna skarmiać ryby. Labiryntowe na pewno będa w niebo wzięte i nie będzie problemów z nadyżkami hodowlanymi.
Zapisane

elf
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19



« Odpowiedz #5 : Listopad 26, 2006, 21:25:37 »

Miałem coś podobnego od kolegi , ale musiałem usunąc ponieważ dosłownie żucał się na rybki Sad
Zapisane
Wywłócznik_13
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 130


« Odpowiedz #6 : Listopad 27, 2006, 08:43:34 »

Ja też miałem od kolegi, i, w odróżnieniu od Was wiedziałem co biorę Grin
Miałem w sumie 5 raków, zaatakowały kilka mniejszych ryb i wykopywaly rośliny. Najlepiej je trzymać w osobnym akwarium
Po pewnym czasie chciałem się ich "pozbyć", ale niestety w mojej okolicy nie ma akwarystów zbyt wielu. Po pewnym czasie sprawa się rozwiązała sama - 2 raki nagle zdechły, trzeci czwartego zagryzł, piąty zniósł jajka, ale niestety znowu czwarty go zagryzł, i został mi tylko jeden. Pożył kilka dni, aż wreszcie zwiał jakimś cudem z akwa (uważajcie, przez każdą dziurkę mogą wyleźć!) i się zabił na schodach w nocy. Strasznie mi było żal raków, mimo, że straszne szkody porobiły mi w akwa - wprawdzie nie są zwierzątka zbytnio pożądane w akwarium, ale po kilku dniach się hodowca przywiązuje do takiego skorupiaka i potem szkoda się pozbyć Cheesy
A rozmnażają się w błyskawicznym tempie, im rak starszy, tym więcej młodych! ale małe raczki można z powodzeniem trzymać w akwarium ogólnym, one są jak troszkę większe krewetki Cheesy Jeśli się przyglodzi, zjada glony, choć nie tak, jak to robią perfekcyjnie krewetki
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: