sebo108
Nowy

Wiadomości: 13
|
 |
« : Marzec 07, 2006, 13:32:59 » |
|
Mam pytanko zmieniłem baniak z 74 na 144l kupiłem do niego filtr Aquael turbo 650 wewnętrzny (taki z kubełkiem i gąbką) i nie wiem czy dobrze zrobiłem . Powiedzcie czy nie lepszy byłby kaskadowy FZN 2 Aquael-a . Czy ktoś może mi powiedzieć czy ta kaskada wejdzie w tą szczelinę na kable w pokrywie wiecie o co chodzi :wink:
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
    
Wiadomości: 1237
|
 |
« Odpowiedz #1 : Marzec 07, 2006, 14:23:47 » |
|
Do kaskady pokrywe musialbys ciac. Proponuje jeszcze abys zaopatrzyl sie rowniez w kubelek, ktory bylby filtrem biologicznym.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
pozdrawiam asmi
|
|
|
sebo108
Nowy

Wiadomości: 13
|
 |
« Odpowiedz #2 : Marzec 07, 2006, 14:34:07 » |
|
Ale w nim jest kubełek a pod nim gąbka w kubełku mam ceramikę i wkład torfowy
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
    
Wiadomości: 1237
|
 |
« Odpowiedz #3 : Marzec 07, 2006, 17:39:39 » |
|
A coz to za kubelek wielkosci szklanki :wink: .
|
|
|
|
|
Zapisane
|
pozdrawiam asmi
|
|
|
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
    
Płeć: 
Wiadomości: 1355
I see You...
|
 |
« Odpowiedz #4 : Marzec 07, 2006, 18:41:20 » |
|
To czy potrzebny ci kubełek zależy od obsady i roslin i ryb. Ja mam holendra 140l z wewnętrznym szutem 3W przez który idzie CO2 nic pozatym . Kupa roslin i dosłownie pare rybek. jak sie niedawno okazało miałem fart że testy wody zrobiłem bo azot i fosfor były około zera i rośliny mogły "stanąć". Prz wiekszej obsadzie ryb czyli "tyle ile można mieć na maxa" warto miec filtracje biologiczną. Pozdr.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
112,25
|
|
|
sebo108
Nowy

Wiadomości: 13
|
 |
« Odpowiedz #5 : Marzec 08, 2006, 07:55:12 » |
|
No a jak zamontować większy kubełek do tego filtra :?: Na ten filtr nie narzekam woda kryształ parametry w normie jest OK ale jak można ulepszyć to czmu nie.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|