Parametyry wody:
pH 6,2
GH 12
KH 1
Akwaruin 5 miesięcy od startu - 100 l netto, sporo roślin , oświetlenie słabe 0,4W/l
Systematycznie spada mi KH, choć do podmianek używam mieszanki kramówk ( GH 21, KH 10, pH 7,5 ) i wody po odwróconej osmozie w odpowiednich proporcjac w której KH wynosi 5 stopni. Próbowałem dolewać samej kranówki KH - 10, ale w ten sposób jednocześnie zwiększam GH i Ph - błędne koło

.
Chciałbym się dowiedzieć czym spowodowany jest spadek KH ( rośliny , oświetlenie ??) i czy istnieje możliwość podniesienia KH do ok. 4 stopni bez zmiany pH , idealne byłoby przy tym zmniejszenie GH. Czy jest to możliwe i w jaki sposób .Z góry dziękuję za podpowiedź.