Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Jak zwiększyć w prosty sposób KH nie zwiększając pH i GH
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak zwiększyć w prosty sposób KH nie zwiększając pH i GH  (Przeczytany 3954 razy)
Acipenser
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26



« : Luty 19, 2010, 12:07:27 »

Parametyry wody:
pH 6,2
GH 12
KH 1
Akwaruin 5 miesięcy od startu - 100 l netto, sporo roślin , oświetlenie słabe  0,4W/l

Systematycznie spada mi KH, choć do podmianek używam mieszanki kramówk ( GH 21, KH 10, pH 7,5 ) i wody po odwróconej  osmozie w odpowiednich proporcjac w której KH wynosi 5 stopni. Próbowałem dolewać samej kranówki KH - 10, ale w ten sposób  jednocześnie zwiększam GH i Ph - błędne koło  Huh.
Chciałbym się dowiedzieć czym spowodowany jest spadek KH ( rośliny , oświetlenie ??) i czy istnieje możliwość podniesienia KH do ok. 4 stopni bez zmiany pH , idealne byłoby przy tym zmniejszenie GH.  Czy jest to możliwe i w jaki sposób .Z góry dziękuję za podpowiedź.
Zapisane

240 l
4 akary z maronii
pielegnica skośnopręga - para
3 zbrojniki niebieskie
2 kosiarki
żałobniczki - stado


40 l
prętniki karłowate 2 samce + 4 samice
gajo123
Gajowy
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 291



« Odpowiedz #1 : Luty 19, 2010, 17:53:49 »

W prosty sposób nie można tego zrobić,
bo jak zwiększasz kH to zwiększasz GH i pH.

Powinieneś po prostu częściej robić podmiany mieszaną wodą
tak jak to opisałeś.

Przyczyną permanentnego spadania pH może być podłoże (jakaś firmówka?)
lub kumulacja azotanów - tego ostatniego bym się obawiał zwłaszcza, że masz
słabe oświetlenie.
Zapisane


Akwarium i hydroponika
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: