Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: jak przesadzać?  (Przeczytany 3803 razy)
netka888
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 395

Akwarystyka to pasja... Practise, go and win !


« : Grudzień 19, 2009, 16:26:13 »

Witam. Mam pytanie. Jak przesadzać rośliny, aby ich nie uszkodzić? Chciałabym zmienić wystrój akwarium i zmienić położenie paru roślin, ale nie wiem, czy przez to nie zmarnieją. chciałabym przesadzić np. 2 kryptokotyny, rotalę, bakopę, limnofilię, saggitarię. Czy po przesadzeniu nie zmarnieją? I w ogóle jak przesadzić te rośliny? po prostu wyrwać je z korzeniami i wsadzić tam, gdzie się chce czy jakoś delikatniej?
Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
Zapisane

The only reason why God created man is because he was disappointed with the monkey - M. Twain

                 
...In sleep he sang to me
In dreams he came
That voice which calls to me
and speaks my name
And do I dream again?...

...........................................................
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #1 : Grudzień 19, 2009, 16:54:27 »

Rośliny raczej na początku zmarnieją(zatrzyma się ich wzrost),ale powinny szybko odbić.Normalnie wyrywasz z korzeniami,korzenie przycinasz jak są za długie i sadzisz gdzie ci pasuje.
Zapisane

andrzejkowac
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 746


« Odpowiedz #2 : Grudzień 19, 2009, 17:10:40 »

Szczególnie ciężko przeżyje to krypto większość liści może zmarnieć ale jak poczekasz to odrośnie .
Zapisane

Młode ampularie oddam
Damianos115
KULE PRECZ !
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 501


« Odpowiedz #3 : Grudzień 26, 2009, 10:02:20 »

Ja wyrwałem z korzeniami podciąłem tak żeby się zmieściły korzenie i zwiększyłem dawkę nawozu i CO2 niecały tydzień i rośliny rosną na nowo Wink
Zapisane

Akwarium 54l
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/damianos115-54l-aktualizacja-21-05-2009-!!!/

15xNeon Innesa
1xBojownik
1xKirysek Panda ( Planowo 5)
0xOtosek ( Planowo 5)
0xRed Cherry ( Planowo 10-15)
Pozdrawiam Damian
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: