Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Gastromyzon punctulatus (Przylga punktowana)
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Gastromyzon punctulatus (Przylga punktowana)  (Przeczytany 4780 razy)
piotr_5e3
DIY rulz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 187



« : Wrzesień 04, 2009, 20:04:55 »

Gastromyzon punctulatus (Przylga punktowana).
Czy miał ktoś do czynienia z tą rybką?
Znalazłem to.
Nie szprecham dobrze po angielsku, więc nie za bardzo to pomogło (znam wymagane parametry wody dla tyc ryb,
ale brakuje mi informacjii dokładniejszych (odróżnienie płci, reakcja na krewetki, piskorki etc.)
Po polsku znalazłem tylko rodowód Grin
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 04, 2009, 20:32:34 »

Podpowiem, możesz skorzystać z tłumacza z google.pl, jak w linku poniżej i przetłumaczyć automatem wybrane strony:
http://translate.google.pl/translate?u=http%3A%2F%2Faquaworld.netfirms.com%2FCyprinoidae%2FOther%2FGastromyzon.htm&sl=en&tl=pl&hl=pl&ie=UTF-8

Tłumaczy czasami zabawnie (np. Ryb nie jeść glony!), ale jasne o co chodzi i można zrozumieć.  Cheesy
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 05, 2009, 02:37:54 »

Co do odróżnienia płci to na razie wiadomo tylko ze samce są większe i intensywniej ubarwione ,zachowanie wobec innych ryb obojętne większych spokojnych ryb nawet się boją .W stosunku do siebie potrafią się przegonić nieraz ale w ogóle nie robią sobie krzywdy.I teraz najważniejsze czyli podłoże musi być z otoczaków generalnie wystrój jak w strumyku , lubią silny prąd wody więc na dnie dobrze by było zamontować pompę wirnikową np.AquaSzut T-HEAD 550 .Woda musi być dobrze natleniona są na to wrażliwe, no i żywienie kiedyś myślałem że nie jedzą glonów bo u mnie jest ich deficyt natomiast jadły wszystko inne co spadło na dno. Ale musiałem zweryfikować to stwierdzenie jedzą glony i kamienie powinny być nimi obrośnięte , poza tym szamią każdy inny pokarm zwłaszcza mięsny który opada na dno.
A to przykładowe akwarium jak powinno wyglądać dla przylg.

Zdjęcie pochodzi z http://www.practicalfishkeeping.co.uk/forum/showthread.php?t=16400&page=2
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: