Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « OBSADA 200L DORZECZE AMAZONKI
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: OBSADA 200L DORZECZE AMAZONKI  (Przeczytany 5220 razy)
Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« : Sierpień 02, 2009, 14:05:51 »

Moje akwarium jest opisane w dziale "Nasze kawria" w wątku Reno 200L Dorzecze Amazonki(http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=25451.0). Dziś dokonałem zakupu p.kakadu w ilości 1+3 oraz 9 drobnoustków obrzeżonych. Pewnie dokupie jeszcze ławiće noenów i kirysy na dno. Chciałbym jednak dokupić jeszcze jakąś inną pielęgniczke - Agassiza lub Macmasteri w ilości 1+2. Co o tym myślicie? Jakieś sugestie?
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
andrzejkowac
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 746


« Odpowiedz #1 : Sierpień 02, 2009, 17:37:54 »

Zostań przy jednym gatunku pielęgniczek .To ryby terytorialne potrzebują swoje rewiry
Zapisane

Młode ampularie oddam
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #2 : Sierpień 02, 2009, 18:01:05 »

a ja bym wpuścił tam jeszcze inne pielęgniczki w końcu to 200 litrów, z reguły dla pary pielęgniczek zalecają baniak o wielkości 60 litrów także imo 200 l będzie ok dla 2 gatunków
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
andrzejkowac
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 746


« Odpowiedz #3 : Sierpień 02, 2009, 20:22:40 »

No ja próbowałem w 112l harem 1+3 skończyło się na wojnie między samicami i najsłabsza przegrała .200l na trzy samiczki to w sam raz zapewni to im komfort .Podziel akwarium tak żeby powstały trzy rewiry (odpowiednie ustawienie korzeni roślin itp. ) Daj im też sporo kryjówek z kokosów czy doniczek powinno być więcej niż samiczek .Nic więcej nie dokładaj ciesz się widokiem .
Zapisane

Młode ampularie oddam
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #4 : Sierpień 02, 2009, 20:30:41 »

zawsze można też spróbować zrobić w ten sposób, że: wpuścić kakadu i później inne pielęgniczki a w razie "dymu" odłowić i oddać te drugie, z drugiej strony andrzejkowac mądrze "gada" bo im mniej ryb tym lepiej dla nich. Jak zarybisz to się pochwal, ciekaw jestem co tam wykombinujesz.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
1975maniek
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 307



« Odpowiedz #5 : Sierpień 02, 2009, 21:38:26 »

Do takiego akwarium możesz dać spokojnie parkę ramirezek.
Zapisane
Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #6 : Sierpień 02, 2009, 21:58:51 »

Wrzuciłem nowe fotki akwarium jak i fotki jego nowych mieszkańców - "Nasze akwaria" w wątku Reno 200L Dorzecze Amazonki(http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=25451.0). Zapraszam do oglądania i komentowania - zawsze jestem otwarty na słow konstruktywnej krytyki. Docelowo mieszkańców będzie więcej tak jak napsiałem w faunie planowanej) ale ja nadal myślę, mam chęć na wprowadzenie jeszcze 1 gatunki pielęgniczki - najbardziej podoba mi się Agassiza - w liczbie 1+2/3. Ale nie wiem czy to dobry pomyśl - jakieś sugestie? Co do ramirezek - odpadają gdyż żyją w cąłkwoice innym środowisku niż kakadu a pzoa tym nie radzą sobie podobno z kakadu.
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
andrzejkowac
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 746


« Odpowiedz #7 : Sierpień 03, 2009, 10:01:29 »

Jak mówią twój cyrk twoje małpy miałem kakadu i nie dawałbym już innych pielęgniczek .Nigdzie zresztą nie widziałem takich połączeń ale żeby rozwiać wątpliwości zajrzyj na Apisto .pl tam znajdziesz wszystko odnośnie pielęgniczek .
Zapisane

Młode ampularie oddam
Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #8 : Sierpień 03, 2009, 10:49:57 »

Czytałem co się da i opinie są różne choc przewazają iż jak kakadu to nic więcej, gdyz jest tak agresywny ze możemy wykończyć pielęgniczki inne gatunku. A czy coś można pielęgnicowatego wrzucić w "toń" wody?
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
andrzejkowac
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 746


« Odpowiedz #9 : Sierpień 03, 2009, 15:11:14 »

No skoro nikt nie poleca to chyba coś w tym jest chyba że masz ochotę na eksperymenty .Co do innych ryb to można dać coś do toni .Ci którym zależy na wychowie młodych apisto dają ryby pływające w górnych partiach wody .Jak nie zależy ci na wychowie młodych to możesz dawać więcej gatunków najlepiej coś z kąsaczy ..Nie dawaj tylko krewetek bo to zbyt drogi pokarm dla kakadu .
Zapisane

Młode ampularie oddam
Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #10 : Sierpień 03, 2009, 22:07:12 »

Nowe fotki w wątku http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=25451.0. Zapraszma do oglądania. Czekam na wasze komentarze. Smiley
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
Vinnar
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 7


WWW
« Odpowiedz #11 : Sierpień 23, 2009, 12:16:18 »

Tak sobie przeglądam i muszę napisać że spodobał mi się tekst o krewetkach ^^ pozdrawiam xD
Zapisane

90l
Gupiki 10x
Kardynałki 6x
Platki ok. 15x
Molinezje 3x
Glonojady 5x
Kirysy 13x (3albinosy, 3pstre, 1staryby, 4spiżowe, 2nanusy)
żabienica, kryptokoryna, orzech, lotos, trawa, amazonka, anubias (nie znam dokładnych nazw).
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: