justynadracz
Stały użytkownik
  
Wiadomości: 137
|
 |
« : Czerwiec 22, 2009, 13:47:08 » |
|
Żeby nie zakładać nowych postów, wg uwagi jednej forumowiczki, zakładam ten temat gdzie będę zadawała pytania doświadczonym akwarystom:) a więc:
czy żwirek który kupie w sklepie zoologicznym należy wygotować? ja myśle, że tak, ale Pan ze sklepu powiedział, że nie trzeba, więc co zrobić? jakie rzeczy do akwarium jeszcze trzeba wygotowac?
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
Macieksoko
Turysta
Stały użytkownik
  
Płeć: 
Wiadomości: 377
www.turysci-ropczyce.go.pl
|
 |
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 22, 2009, 13:54:57 » |
|
Żwir, korzenie wygotować najlepiej.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
młodyakwarysta
Bywalec
   
Wiadomości: 579
ryby denne
|
 |
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 22, 2009, 14:52:44 » |
|
ja tam tylko płucze
|
|
|
|
|
Zapisane
|
moje awkaria 54l i 27l i 30l i25 Maży mi sie jeszcze 10 zbiorników ....
|
|
|
|
dwight 18
|
 |
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 22, 2009, 14:59:07 » |
|
wystarczy opłukać.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
shogun4
|
 |
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 22, 2009, 17:11:53 » |
|
Wszystko co się nie rozpadnie w 100*C lepiej na wszelki wypadek wygotować. Żwirek przynajmniej wyparzyć 
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
justynadracz
Stały użytkownik
  
Wiadomości: 137
|
 |
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 22, 2009, 18:29:49 » |
|
dobra to mam kolejne pytanko:
w filtrze zewnetrznym kubełkowym mam 4 wkłady filtracyjne- dwa biologiczne, dwa mechaniczno-bilologiczne, jeden mechaniczny. i teraz pytanie jak je czyscic? wiem ze biologiczne czyscic w wodzie z akwarium. a mechaniczne? mozna pod bierzaca woda? i co jaki czas czyscic mechaniczy a co jaki biologiczny? ja Wy robicie?
|
|
|
|
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2009, 13:27:33 wysłane przez justynadracz »
|
Zapisane
|
|
|
|
justynadracz
Stały użytkownik
  
Wiadomości: 137
|
 |
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 27, 2009, 13:26:28 » |
|
dobra to mam kolejne pytanko:
w filtrze zewnetrznym kubełkowym mam 4 wkłady filtracyjne- dwa biologiczne, dwa mechaniczno-bilologiczne, jeden mechaniczny. i teraz pytanie jak je czyscic? wiem ze biologiczne czyscic w wodzie z akwarium. a mechaniczne? mozna pod bierzaca woda? i co jaki czas czyscic mechaniczy a co jaki biologiczny? ja Wy robicie?
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Female_Raziel
|
 |
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 27, 2009, 13:29:36 » |
|
Ja wszystkie wkłady poprostu plucze w wodzie ze zbiornika i wyciskam. Nie wiem czy masz wegiel, to co wymieniasz nic mi nie mowi, ale korzystaj z nieo tylko jak musisz, bo on wyciaga z wody rowniez potrzebne zwiazki.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
justynadracz
Stały użytkownik
  
Wiadomości: 137
|
 |
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 27, 2009, 14:03:08 » |
|
a co jaki mczas płukac? mam 4 rozne rodzaje gąbek i ceramike
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Female_Raziel
|
 |
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 27, 2009, 14:05:09 » |
|
Ja myje wklady jak zauwarze, ze przepustowosc filtra mocno spada czyli co jakies 2-3 tygodnie.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
justynadracz
Stały użytkownik
  
Wiadomości: 137
|
 |
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 27, 2009, 18:28:36 » |
|
w instrukcji filtra pisze zeby czyscic wkałdy jeden co 2 miesiace, jeden co 6-12 miesiecy, dwa co 6 i jeden co 4..... a jakbym na przemian czysciła 2 co 2 tygodnie, a nastepne 2 po nastepnych 2 tygodniach?
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Female_Raziel
|
 |
« Odpowiedz #11 : Czerwiec 27, 2009, 18:33:53 » |
|
Chyba wymienic, a nie czyscic. Ufaj wlasnemu rozumowi, plukaj wszystkie wklady jak filtr bedzie slabo ciagnał.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
justynadracz
Stały użytkownik
  
Wiadomości: 137
|
 |
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 27, 2009, 18:56:19 » |
|
nie, np czyscic co 6 m-cy, a wymienic po 2-3 czyszczeniach... a czyscic na przemian zeby nie wymyc wszystkich bakterii czyszczacych
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Female_Raziel
|
 |
« Odpowiedz #13 : Czerwiec 27, 2009, 19:00:27 » |
|
Jak sie myje w wodzie ze zbiornika to sie ich za bardzo nie wyplukuje.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|