Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: chory sumik  (Przeczytany 3496 razy)
roaspo
Nowy
*
Wiadomości: 8


« : Grudzień 01, 2003, 22:36:10 »

witajcie
czy mozliwe,żeby sum rozchorował się po mrożonym zarciu?
od wczoraj ma napuchniety brzuch.
jedzenie dostawał oczywiście o temp. pokojowej.
koło wąsów ma malutka, ale powiekszajacą się białą plamkę.
co to za dziadostwo?
jak mu pomóc?

Anka
Zapisane
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #1 : Grudzień 02, 2003, 22:38:30 »

Wątpie czy to po mrożonce, wpisz w googlach "ospa, pleśniawka, ichtio" powinno wyświetlić sie pare dobrych rad.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Bea
Bywalec
****
Wiadomości: 343



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 11, 2004, 13:03:30 »

Właśnie mój sumik ma podobne objawy. Minął już czwarty dzień kuracji na ospę costapurem, wszystkim rybką poznikały kropki, tylko sumik ma jeszcze kilka i do tego większy brzuch. Bardzo to dziwnie wygląda, jakby połknął kamień. Może mu lekarstwo zaszkodziło? Co to może być?
Zapisane

Pozdrawiam
112 l i:  6 neonków Inessa, 5 danio pręgowane, 3 gupiki, 1 ramirezka, 2 skalary, 2 gurami mozaikowe, 4 mieczyki, 2 molinezje Black Molly, 1 zbrojnik niebieski
25 l kotnik: około 10małych molinezji Black i kilkanaście malutkich gupiczków.
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 11, 2004, 13:54:10 »

Pewnie zaszkodziło, costapur zawiera zieleń malachitową a na nią są sumy wrażliwe tak jak i zbrojnikowate, nie mówiac o bakteriach nitryfikacyjnych w filtrze.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Bea
Bywalec
****
Wiadomości: 343



« Odpowiedz #4 : Wrzesień 11, 2004, 15:01:52 »

Wzorując się na opisach ksiązkowych wygląda mi to na posocznicę. Odizolowałam go od innych ryb, niestety na razie dałam go do dużego słoja. Kotnik już mam zajęty. Jak mam się nim opiekować? Czy ma jakieś szanse na przeżycie?
Zapisane

Pozdrawiam
112 l i:  6 neonków Inessa, 5 danio pręgowane, 3 gupiki, 1 ramirezka, 2 skalary, 2 gurami mozaikowe, 4 mieczyki, 2 molinezje Black Molly, 1 zbrojnik niebieski
25 l kotnik: około 10małych molinezji Black i kilkanaście malutkich gupiczków.
Bea
Bywalec
****
Wiadomości: 343



« Odpowiedz #5 : Wrzesień 14, 2004, 14:36:52 »

No cóż, sumika już nie ma. :cry: Teraz takie same objawy ma zrojnik.... pomózcie.
Zapisane

Pozdrawiam
112 l i:  6 neonków Inessa, 5 danio pręgowane, 3 gupiki, 1 ramirezka, 2 skalary, 2 gurami mozaikowe, 4 mieczyki, 2 molinezje Black Molly, 1 zbrojnik niebieski
25 l kotnik: około 10małych molinezji Black i kilkanaście malutkich gupiczków.
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #6 : Wrzesień 14, 2004, 21:08:43 »

Cytat: Tomlsv
Pewnie zaszkodziło, costapur zawiera zieleń malachitową a na nią są sumy wrażliwe tak jak i zbrojnikowate, nie mówiac o bakteriach nitryfikacyjnych w filtrze.

Też tak myślę...Bea...niestety, ale musisz poczekać co będzie dalej, zieleń malachitowa zaszkodziła Twoim sumikom i zbrojnikowi. Przykro mi z powodu odejścia sumika  Sad mam nadzieję, że zbrojnikowi to przejdzie...
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« Odpowiedz #7 : Wrzesień 16, 2004, 10:32:36 »

Przejdzie albo nie. Są dwa wyjścia. :wink:Ja już się przyzwyczaiłam do strat. Natomiast mój mąż nie. On mówi, ze ma gdzieś takie kupowanie ryb po to by zdychały i że to chyba wszyscy akwarowicze są psychole bo pewnie lubią zaspokajać swoje jakieś nieokreślone blizej potrzeby obserwując jak zdychają rybki. On mówi "ja sie juz w to nie bawię i nie chcę słyszeć co znowu i która zdechła". Przecież to bez sensu. :?
A najlepsze gdy pyta _" ile Ty juz kasy w to włozyłaś?"
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
Bea
Bywalec
****
Wiadomości: 343



« Odpowiedz #8 : Wrzesień 16, 2004, 13:27:29 »

Danuta, on ma sporo racji. Ja czasmi też mam podobne dylematy. Akwaryści często traktują ryby jak przedmioty. Zdechnie jedna, zamienia się ja na drugą. A z drugiej strony akwarystyka jest bardzo pociągająca, ma w sobie coś z hazardu. Eksperymentuje się a jednocześnie kreuje nowy świat. Ja to lubię i mam nadzieję, że jak się więcej o tym nauczę to straty będą mniejsze. Cheesy
Zapisane

Pozdrawiam
112 l i:  6 neonków Inessa, 5 danio pręgowane, 3 gupiki, 1 ramirezka, 2 skalary, 2 gurami mozaikowe, 4 mieczyki, 2 molinezje Black Molly, 1 zbrojnik niebieski
25 l kotnik: około 10małych molinezji Black i kilkanaście malutkich gupiczków.
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #9 : Wrzesień 16, 2004, 17:38:35 »

Cytat: Bea
Ja to lubię i mam nadzieję, że jak się więcej o tym nauczę to straty będą mniejsze. Cheesy

Z całą pewnością tak będzie Smiley...i w dodatku będzie swój odchowany narybek...to jest duma i radość :wink:
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
Bea
Bywalec
****
Wiadomości: 343



« Odpowiedz #10 : Wrzesień 16, 2004, 18:40:17 »

Cytat: atusia
Cytat: Bea
...i w dodatku będzie swój odchowany narybek...to jest duma i radość :wink:

Tylko co z tą radością potem zrobić? :wink:
Zapisane

Pozdrawiam
112 l i:  6 neonków Inessa, 5 danio pręgowane, 3 gupiki, 1 ramirezka, 2 skalary, 2 gurami mozaikowe, 4 mieczyki, 2 molinezje Black Molly, 1 zbrojnik niebieski
25 l kotnik: około 10małych molinezji Black i kilkanaście malutkich gupiczków.
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #11 : Wrzesień 16, 2004, 21:33:26 »

yyy...sama za niedługo będę też miała problem z tą radością :wink:
W kotniku pływa sobie 25 maluszków pielęgniczki kakadu(mają miesiąc)...a kilka dni temu druga samiczka też wyprowadziła młode...maluchy odłowiłam(około 50sztuk) i dołączyły też do kotnika... :roll: Co ja z nimi zrobię jak podrosną.. :roll:
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 17, 2004, 08:31:10 »

Danuto, mogę Cie zapewnić że zdecydowana większość akwarystów nie traktuje rybek jak przedmioty i jest bardzo smutna po każdej stracie, a zmiana obsady jak w kalejdoskopie nie jest naszym celem. Przykro mi z powodu Twoich podopiecznych.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: