Witam,
Jak już pisałem wcześniej mam problem z pH w akwarium (2 tygodniowe zaszczepione bakteriami Tetry) i pH utrzymujące się na poziomie 7,5.
Po malutkiej podmianie (ok 5 l) - przy okazji ściągania osadu i pływającego pokarmu z powierzchni - uzupełniłem wodą z Brity (kwaśną). pH spadło do ok 7,1 - 7,2 i w ciągu nocy wróciło na 7,5 i na tym poziomie się utrzymuje.
GH i KH utrzymują się na poziomie ok 7-9.
Próbuję dodawać CO2, bo roślinki też są biedne, ale nie za bardzo wiem ile i jak. Dyfuzor mam drabinkowy i podłączony "dezodorant".
Jak to dawkować, bo przecież nie da się go odkręcić na stałe, tylko jak przycisnę palcem (a trudno stać cały dzień przy akwarium - praca).
Czy ze "sklepowych odczynników" do bimbrowni (sprzedają takie saszetki do których się dodaje cukier) też jest zapach bimbru? Bo nie bardzo mi się uśmiecha wąchać zacier jak odłączę wężyk na noc
