Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: restart ( rosliny kontra glony )  (Przeczytany 2745 razy)
misiek13
Zainteresowany
**
Wiadomości: 182


« : Styczeń 27, 2008, 19:11:59 »


Zalozylem juz poraz drugi czy trzeci akwa i wszystko wporzo ,wszystko mi wychodzi coraz lepiej ale tym razem mam problem z glonami - informacje o akwarium tutaj  :   http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,12710.0.html       ( a chcialbym uniknac tego bledu )
Teraz zaczalem podawac co2 z bimbrowni i ph spadlo do 6.7 - 7 ,
Bedzie prawdopodobnie czas na dojrzewanie bo rybki beda mialy inny baniak... obsada tez ulegnie zmianie
1+2 pretnik karlowaty
3 kiryski spizowe
10 neon inessa
5 -  krewetek red cherry  i 10 amano z tym ze one beda od razu w akwarium - nie za duzo krewetek??

wiec teraz pytania:

co2 mam podlaczyc odrazu???
po jakim czasie zaczac nawozic PG Classic???  beda kulki gliniano-torfowe pod korzenie
roslin jest sporo tyle ze pelno na nich glonow wiec poobcinam  je w gornej czesci niezaglonionej i posadze na nowo czy to cos pomoze? z pewnoscia zostanie troche glonow bo sa nawet na zwirku wiec co zrobic z akwa w czasie dojrzewania aby pozbyc sie problemu  ( rosliny rosna b.dobrze ale niestety razem z nimi wspaniale rosna glony przewaznie krasnorosty)
Co jeszcze czy o czyms zapomnialem
czekam na porady.............   
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 27, 2008, 21:34:38 »

CO2 od razu. Nawożenie nawozami płynnymi dopiero wtedy, kiedy rośliny będą wykazywały niedobory. Nie wiem czy samo PGC Ci wystarczy. Rośliny przed restartem oczyść z glonów ręcznie. Nitki możesz zmyć pod kranem. Rób częstsze podmianki wody, moze spróbuj kupić inny pokarm dla ryb, zmienić świetlówkę na bardziej roślinną. Ile czasu oświetlasz akwarium na starcie? Może stąd te kłopoty z glonami?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
radula
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 223


« Odpowiedz #2 : Styczeń 28, 2008, 14:15:40 »

ja na twoim miejscu CO2 bym puścił od razu ja tak zrobiłem  glony bym usunął z liści lub całe liście zarażone i wsadził zdrowe roślinki (ja tak zrobiłem bo miałem taki problem)  nie nawoź narazie i obserwuj co się będzie działo. I Emi ma rację pytając się ile świecisz i jak dużo watt masz? i może kosiarki sobie wpuścisz do zbiornika zawsze coś zjedzią tych glonów pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2008, 14:17:22 wysłane przez radula » Zapisane

misiek13
Zainteresowany
**
Wiadomości: 182


« Odpowiedz #3 : Styczeń 28, 2008, 19:54:50 »

swiece 12 h z przerwa godzinna w srodku dnia moc swiatla 32W w tym 15W to flora_glo wiec dla roslin ...... co do mkosiarek to nie mam miejsca zbytnio.... a co z krewetkami nie za duzo?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2008, 20:22:20 wysłane przez misiek13 » Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #4 : Styczeń 29, 2008, 08:46:44 »

Misiek, masz dość sporo światła. Świecenie 12 godzin na starcie może być przyczyną powstawania glonów nitkowatych. Zacznij od 6-7 h na dobę bez żadnej przerwy i jeśli przez tydzień/dwa nie zauważysz glonów zwiększ co tydzień o 1 godzinę aż do ok 10-11 h.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
misiek13
Zainteresowany
**
Wiadomości: 182


« Odpowiedz #5 : Styczeń 29, 2008, 20:34:28 »

co do krewetek to ktore sa bardziej zarloczne red cherry czy amano bo chce dokupic jeszcze okolo10 szt i nie wiem jakie??? czy nie bedzie ich za duzo?
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 29, 2008, 20:38:07 »

i red cherry i amano są żarłoczne Wink wybierz te, które Ci się bardziej podobają (pamiętaj, że redki baardzo łatwo się mnożą) albo takie, które się nie zmieszczą do pysi obsady Wink
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
misiek13
Zainteresowany
**
Wiadomości: 182


« Odpowiedz #7 : Styczeń 29, 2008, 21:50:02 »

wiem na 100% ze napewno troche glonu sie przeniesie , ale jak bede ostroznie nawozil i nie przesadzal ze swiatlem na poczatku to myslicie ze znow bede mial tego pelno??? nie chce kupywac nowych roslin....
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: