Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Nierybiaste « Czarne i białe kuleczki z nóżkami...Co to jest???
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czarne i białe kuleczki z nóżkami...Co to jest???  (Przeczytany 2290 razy)
Meg76
Gość
« : Listopad 17, 2006, 20:27:36 »

Witam

Zauważyłam dzisiaj w akwarium przez przypadek po wyjęciu korzenia do szorowania takie maleńkie,czarne, okrągłe,szybko pływające robaczki.Zobaczyłam je w misce w której był korzeń..
Skąd się wzięly te maleńkie żywe kuleczki? Natomiast w akwarium z małymi danio są też takie robaczki ale z koleji jasne..tak jak by to był ten sam rodzaj tylko inny kolor.. Na forum nie znalazłam nic w tym temacie..w necie też,tym bardziej że nie bardzo nawet wiem jak się nazywa to coś... Sad
I nie wiem czy to jest szkodliwe czy nie...Coś mi się tak kojarzy że podobne stworzonka żyją w stawach ale skąd więc u mnie w obu akwariach?Szczerze powiem że pierwszy raz w życiu się spotykam z takim problemem... Shocked...Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to moze z żywego pokarmu ale przecież ja zawsze bardzo dokładnie płuczę każdy pokarm zanim dam rybom...bardzo proszę o odpowiedź bo nie wiem co dalej robić..Czy trzeba to tępić(to znów w jaki sposób)czy zostawić..zrobić podmianę czy wymienić całkiem wode łącznie z gotowaniem żwiru itd...Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Zapisane
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #1 : Listopad 18, 2006, 14:23:08 »

ja nie mam pojecia co to jest ale podlacze sie do twojego watku (wybacz Wink ) ja w krewetkarium tez mam blizej niezidentyfikowane robaczki !! sa biale i lataj po calym akwa.. maja jakies 0,5-1mm, sa tam tez takie jakby glistki...nie mam pojecia co to jest i czy jest to szkodliwe... HELP Grin
Zapisane

8317910

Meg76
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopad 22, 2006, 15:49:46 »

Nic nie szkodzi:) Te białe robaczki to nicienie.Nie są szkodliwe i tak jak mi powiedziano na forum nie są szkodliwe i stanowią dobre pożywienie uzupełniające:)I chyba obecność w ogóle innych organizmów w akwarium jest oznaką ze akwarium jest dojrzałe.A jeśli chodzi o te "moje okrągłe robaczki"to nie doczekam się odpowiedzi chyba...Sad
Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: