Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Oświetlenie akwarium.  (Przeczytany 2173 razy)
meteoryt
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103



« : Luty 27, 2006, 22:44:42 »

Witam.
Prosze o porade odnośnie oświetlenia do zbiornika 120x40x50 i 80x35x40, jaki koszt i jakie potrzebne urzadzenia, jakie najlepiej zastosować swietlówki, o jakiej dł., w jakiej kolejności wstawić świetlówki?

Z gory dziekuje za porady.

P.S. Jakich użyć filtrów zew. do tych zbiorników żeby były ciche biorąc pod uwage rozmiary szafek(20 cm) bocznych w których moge je ukryć .
Zapisane

reaktywacja po 4 latach;)
swoje2
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 313



« Odpowiedz #1 : Marzec 01, 2006, 17:02:48 »

120x40x50 daje 240 litrów a więc potrzebujesz minimum 120W oświatlenia. Najlepiej 4 świetlówki po 30W każda. Co do rodzaju świetlówek to proponowałbym Aqua-Glo + Life-Glo + Philips Aquarelle + jakaś świetlówka z serii 8xx lub 9xx Osram lub Philips.
Zapisane
meteoryt
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #2 : Marzec 04, 2006, 11:00:39 »

Witam.
Do postanowilem wejsc w swietlowki T5 więc do 240L bede miał 3 T5. Jakie swietlówki sa najlepsze do takiego oswietlenia?
Prosze o sugestie.
Zapisane

reaktywacja po 4 latach;)
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: