Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: kirysek panda  (Przeczytany 1536 razy)
terefere88
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14


« : Marzec 02, 2012, 17:30:08 »

Witam, od pewnego czasu (około tygodnia) zauważyłem, że jeden z kirysów na tle pozostałych 4 jest dość blady, a czarne łatki między oczami zaczynają również tracić kolor. Poza tym nic mu innego nie dolegało (dalej zachowywał się jak na te ryby przystało). Niestety dzisiaj ledwie co pływał, a raczej poruszał się jak "korkociąg" po dnie i jest nieco spuchnięta. Zdjęcia niestety nie mam jak zrobić.
Dodam może jeszcze tyle, że rybka jest najstarsza w akwarium i pływa w nim od założenia, czyli od października 2010r.

W akwarium pływa:
5 kirysów panda (-1, którego właśnie odłowiłem)
4 neony czerwone (wiem, że mało ale miałem ich więcej, niestety prawdopodobnie pasożyt atakujący wyłącznie neony i tym podobne ryby wykończył mi pozostałe 6 rybek)
ślimaki w nieokreślonej liczbie...

Parametry wody:
pH = 7,2
NO2 = 0
NO3 = 20
GH = 17-19
KH = 8-10

Może ma ktoś jakiś pomysł do czego to zachowanie przypasować?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2012, 17:40:03 wysłane przez terefere88 » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: