Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarium 112l wytrzyma???  (Przeczytany 4835 razy)
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #15 : Kwiecień 10, 2010, 16:23:24 »

Nie ma co straszyć tylko trzeba spróbować. 112stka jeszcze nie taka wielka Wink(jakby co)
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3493

bla bla bla...


« Odpowiedz #16 : Kwiecień 11, 2010, 12:27:00 »

Bez wzmocnienia "pleców" zdecydowanie odradzam.
Mialem 112l zbiornik na dużej, masywnej komodzie.
Coś na wzór standardowych szafek akwarystycznych czyli z boków otwierane szafki z miejscami np. na kubełek a w środku otwarte półki. W moim przypadku w miejscu otwartych półek były zabudowane szufladki. Komode ciężko było podnieść we 2. Dla porównania sam z żoną wtaszczyłem na 2 piętro bloku obecną szafkę i obecne 240l akwarium.
Ale wracając do tematu. Po położeniu na komodzie zbiornika i po zalaniu go, blat na środku się ugiął tak, że ciężko otwierały się drzwi. Ów komoda stała na 4 nogach i dolny blat też się ugiął.
W związku z tym, koniecznie trzeba wzmocnić tyl szafki a jeśli stoi ona na nogach trzeba zrobić dodatkowy wspornik przez środek.
Zbiornik, w zależności od tego co w nim będzie, osiągnie wagę od 140kg w górę. Jesli coś na wzór malawi to będzie więcej. Wszystko zależy od tego jakiego użyjesz podłoża itp.
Może być tak, że rok - dwa nic się nie stanie a przyjdzie taki "piękny dzień", że blat nie wytrzyma i będziesz miała 100l na podłodze. Miałem kiedyś na podłodze ok 20-30l i był dramat. 3-4 razy więcej wody jakoś nie umiem sobie wyobrazić.
Moim zdaniem ostrożność, ostrożność i jeszcze raz ostrożność.
Pozdrawiam.
Zapisane

Kostuba
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 166


« Odpowiedz #17 : Kwiecień 12, 2010, 19:43:31 »

no wiesz, tam jest naochane, ciuchy i jeszcze pełna szafa zabawek która czeka az je wywioze ale bardzo mi sie nie chce,
Zapisane

20l - rozmnażalnik
112l - ogólne
Kostuba
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 166


« Odpowiedz #18 : Kwiecień 12, 2010, 19:45:03 »

Bez wzmocnienia "pleców" zdecydowanie odradzam.
Mialem 112l zbiornik na dużej, masywnej komodzie.
Coś na wzór standardowych szafek akwarystycznych czyli z boków otwierane szafki z miejscami np. na kubełek a w środku otwarte półki. W moim przypadku w miejscu otwartych półek były zabudowane szufladki. Komode ciężko było podnieść we 2. Dla porównania sam z żoną wtaszczyłem na 2 piętro bloku obecną szafkę i obecne 240l akwarium.
Ale wracając do tematu. Po położeniu na komodzie zbiornika i po zalaniu go, blat na środku się ugiął tak, że ciężko otwierały się drzwi. Ów komoda stała na 4 nogach i dolny blat też się ugiął.
W związku z tym, koniecznie trzeba wzmocnić tyl szafki a jeśli stoi ona na nogach trzeba zrobić dodatkowy wspornik przez środek.
Zbiornik, w zależności od tego co w nim będzie, osiągnie wagę od 140kg w górę. Jesli coś na wzór malawi to będzie więcej. Wszystko zależy od tego jakiego użyjesz podłoża itp.
Może być tak, że rok - dwa nic się nie stanie a przyjdzie taki "piękny dzień", że blat nie wytrzyma i będziesz miała 100l na podłodze. Miałem kiedyś na podłodze ok 20-30l i był dramat. 3-4 razy więcej wody jakoś nie umiem sobie wyobrazić.
Moim zdaniem ostrożność, ostrożność i jeszcze raz ostrożność.
Pozdrawiam.


w sensie akwarium pekło?Huh
Zapisane

20l - rozmnażalnik
112l - ogólne
Kostuba
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 166


« Odpowiedz #19 : Kwiecień 12, 2010, 19:46:47 »

Bez wzmocnienia "pleców" zdecydowanie odradzam.
Mialem 112l zbiornik na dużej, masywnej komodzie.
Coś na wzór standardowych szafek akwarystycznych czyli z boków otwierane szafki z miejscami np. na kubełek a w środku otwarte półki. W moim przypadku w miejscu otwartych półek były zabudowane szufladki. Komode ciężko było podnieść we 2. Dla porównania sam z żoną wtaszczyłem na 2 piętro bloku obecną szafkę i obecne 240l akwarium.
Ale wracając do tematu. Po położeniu na komodzie zbiornika i po zalaniu go, blat na środku się ugiął tak, że ciężko otwierały się drzwi. Ów komoda stała na 4 nogach i dolny blat też się ugiął.
W związku z tym, koniecznie trzeba wzmocnić tyl szafki a jeśli stoi ona na nogach trzeba zrobić dodatkowy wspornik przez środek.
Zbiornik, w zależności od tego co w nim będzie, osiągnie wagę od 140kg w górę. Jesli coś na wzór malawi to będzie więcej. Wszystko zależy od tego jakiego użyjesz podłoża itp.
Może być tak, że rok - dwa nic się nie stanie a przyjdzie taki "piękny dzień", że blat nie wytrzyma i będziesz miał   (jestem chłopakiem ;p)100l na podłodze. Miałem kiedyś na podłodze ok 20-30l i był dramat. 3-4 razy więcej wody jakoś nie umiem sobie wyobrazić.
Moim zdaniem ostrożność, ostrożność i jeszcze raz ostrożność.
Pozdrawiam.


w sensie akwarium pekło?Huh
Zapisane

20l - rozmnażalnik
112l - ogólne
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3493

bla bla bla...


« Odpowiedz #20 : Kwiecień 12, 2010, 19:55:12 »

w sensie akwarium pekło?Huh
Nie, to zupełnie inna historia.
Zapisane

Kostuba
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 166


« Odpowiedz #21 : Kwiecień 14, 2010, 18:31:41 »

ale to była wina szafki???
Zapisane

20l - rozmnażalnik
112l - ogólne
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3493

bla bla bla...


« Odpowiedz #22 : Kwiecień 15, 2010, 09:59:49 »

ale to była wina szafki???
To była wina eksperymentowania z kubełkiem.
Historia nie związana z Twoim tematem.
Zapisane

Kostuba
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 166


« Odpowiedz #23 : Kwiecień 15, 2010, 18:54:47 »

to dobrze;p
Zapisane

20l - rozmnażalnik
112l - ogólne
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: