Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Welonka unosi się tuż przy tafli
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Welonka unosi się tuż przy tafli  (Przeczytany 2684 razy)
Lethora
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Kwiecień 18, 2009, 10:55:33 »

Od wczoraj jednak z moich welonek zaczęła dziwnie unosić się tuż przy tafli wody. Tak jakby była napełniona powietrzem, coś ciągnęło ją go góry. Stara się spływać w dół, lecz nadal "wypycha" ją do góry. Podejrzewam, że mogą być to problemy z pęcherzem pławnym, jednak jestem początkującym akwarystą i nie mam specjalnej wiedzy, co do dolegliwości welonek. Welonka nie przekręca się na boki, ani do góry nogami, pływa prosto.
Akwarium ma 60l, trzymam w nim dwie welonki (i dwie małe w kotniku, potomstwo). Temperatura utrzymuje się w granicach 20 stopni. Filtr jest firmy Elite jet-flo75. Rybki dostają specjalne płatki dla złotych ryb firmy Tropical, naprzemiennie z granulkami tejże firmy. Karmie dwa razy dziennie, tak, aby pokarm zniknął chwilę po wysypaniu. Akwarium stoi od dwóch miesięcy i wcześniej nie miałam z nim problemów.

Chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób mogę pomóc mojej rybce.
Z góry dziękuję za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2009, 11:00:31 wysłane przez Lethora » Zapisane
Didżi
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 357


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 18, 2009, 12:52:01 »

Podejrzewam puchline wodna.ale nie wiem jak sie to leczy..jadna welonka potrzebuje 50l. wody a ty w 60 masz 4..masz moze zdjecie tej rybki??
masz moze same te rybki w tym akwa czy jeszcze jakies??podaj parametry wody i obsade roslinna oraz osprzet to na pewnoo pomoze

Pozdrawiam Wink
Zapisane

.
Lethora
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 18, 2009, 13:24:36 »

Proszę zauważyć, że dwie welonki są małe i zamierzam je odsprzedać, gdy tylko urosną. Mimo tego, rozumiem, że 60l to nadal za malo na dwa dorosłe osobniki.
Podałam wszystkie parametry wody jakie znam. Nie jestem w stanie określić ph, bo aktualnie nie mam wskaźników.
Rybka wygląda normalnie, ma troszkę nadęty brzuszek, ale jest dość żarłoczna, więc podejrzewam, że może być również przejedzona.
Welony są same. Mam jedną dracenę i żabienice, ponadto roślinę pływająca na górze (dokładnej jej nazwy nie znam).
Jak już mówiłam, mam filtr fimy Elite jet-flo75. Grzałki nie używam.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: