Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Nierybiaste « Omnipur - czy bezpieczny dla krewetek?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Omnipur - czy bezpieczny dla krewetek?  (Przeczytany 1493 razy)
stephenking
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83



« : Marzec 10, 2009, 18:29:13 »

Witam,
wydaje mi sie, ze w moim akwarium pojawila sie plesniawka lub cos co bardzo ja przypomina. Wyglada to jak zablizniajace sie miejsce po podgryzieniu, na poczatku plamka okolo 2x3mm byla na ogonie pozniej pojawila sie druga na tułowiu i na nastepnej rybce. Od wczoraj padly mi 3 razbory klinowe. Tylko dziwne jest to, że 2 z 3 nie miały widocznych objawow pleśniawki ani niczego innego. Parametry wody są w porządku, na codzień rybki mają 26 stopni.

na forum najbardziej zblizone objawy miała rybka w tym temacie:
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=19366

niestety nikt nie napisał co to za choroba.

W sklepie zoo polecono mi Omnipur firmy Sera. Czy ktos stosowal go w akwarium, w którym przebywaja krewetki?
Dziekuje za pomoc Smiley
Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 09:51:11 wysłane przez stephenking » Zapisane
stephenking
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83



« Odpowiedz #1 : Marzec 12, 2009, 13:20:27 »

Odpowiem sobie sam :p
Nie zaryzykowałem wlania do akwarium tego leku gdyż jeden ze składników posiada miedź.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: