ss-d
Stały użytkownik
  
Płeć: 
Wiadomości: 234
|
 |
« : Grudzień 13, 2008, 20:13:54 » |
|
czy jak Wy tam je nazywacie;) ponieważ planuje trzymac gupiki i mieczyki w 200 l akwa, chciałbym odchowac młode w dodatkowym zbiorniku 30 l. pytanie: czy założyć je niedługo przed wpuszczeniem kotnej samicy, czy duzo wczesniej powinno stac cały czas z właczonym filtrem byc przygotowane itp. macie doswiadczenia z takimi akwariami?
|
|
|
|
|
Zapisane
|
gg: 7086645
|
|
|
kamilvia123
Nowy

Płeć: 
Wiadomości: 9
|
 |
« Odpowiedz #1 : Grudzień 13, 2008, 21:02:35 » |
|
Ja tam żaden doświadczony nie jestem ale ja bym odstawił i przygotował prędzej i samice tuż przed porodem umieścił w mniejszym akwa
|
|
|
|
|
Zapisane
|
akwa 50l 8 gupików 1 glonojad plecostomus 3 platki 1 balonowa samica 1 kirysek spiżowy
|
|
|
chemik36
Nowy

Wiadomości: 17
|
 |
« Odpowiedz #2 : Grudzień 13, 2008, 21:17:38 » |
|
czy jak Wy tam je nazywacie;) ponieważ planuje trzymac gupiki i mieczyki w 200 l akwa, chciałbym odchowac młode w dodatkowym zbiorniku 30 l. pytanie: czy założyć je niedługo przed wpuszczeniem kotnej samicy, czy duzo wczesniej powinno stac cały czas z właczonym filtrem byc przygotowane itp. macie doswiadczenia z takimi akwariami?
Z mojego doświadczenia radzę abyś przyszłą mamę wpuścił do wody o tych samych parametrach fizyko-chemicznych tz z ogólnego akwarium odlej 25l wody dodaj 5l świeżej i będzie ok
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
ss-d
Stały użytkownik
  
Płeć: 
Wiadomości: 234
|
 |
« Odpowiedz #3 : Grudzień 14, 2008, 09:40:07 » |
|
jednak kupie kotnik zamiast dodatkowego akwarium
|
|
|
|
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2008, 14:39:50 wysłane przez ss-d »
|
Zapisane
|
gg: 7086645
|
|
|
|
kozak-93
|
 |
« Odpowiedz #4 : Grudzień 14, 2008, 18:30:24 » |
|
Pamiętaj tylko ,że w tym zawieszanym kotniku to zbyt długo i dużo ryb nie będziesz mógł trzymać z powodu zbyt małego braku miejsca.Lepiej wydaj więcej kasy i kup dodatkowe mniejsze akwarium.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Astronotus ocellatus i drobnica.
|
|
|
ss-d
Stały użytkownik
  
Płeć: 
Wiadomości: 234
|
 |
« Odpowiedz #5 : Grudzień 14, 2008, 21:11:00 » |
|
planuje kupic wieksze ogólne akwarium , dlatego nie bede miał miejsca na drugie akwa. to moze jak gesto bedzie od roslin, narybek zdoła przetrwac
|
|
|
|
|
Zapisane
|
gg: 7086645
|
|
|
|
kozak-93
|
 |
« Odpowiedz #6 : Grudzień 15, 2008, 20:00:43 » |
|
Wtedy przeżyją najsilniejsze i najsprytniejsze sztuki.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Astronotus ocellatus i drobnica.
|
|
|
jurekk
Stały użytkownik
  
Płeć: 
Wiadomości: 109
|
 |
« Odpowiedz #7 : Grudzień 16, 2008, 18:47:32 » |
|
W akwarium ogólnym trzymam narybek gupika. Warunkiem jego utrzymania jest dużo gęstych roślin (mam kabomby) i w miarę dobre odżywianie osobników dorosłych. Maluchy uciekają aż miło popatrzeć.  Jak przeniesiesz samicę do kotnika to też musisz mieć gęste rośliny bądź też musisz bezpośrednio po porodzie zabrać stamtąd samicę po będzie zjadała młode. 
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
dobraf
|
 |
« Odpowiedz #8 : Grudzień 16, 2008, 18:57:13 » |
|
u mnie były zawsze w ogólnym dzięki roślinom kilka zawsze dało radę się uchować
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
ss-d
Stały użytkownik
  
Płeć: 
Wiadomości: 234
|
 |
« Odpowiedz #9 : Grudzień 19, 2008, 14:47:09 » |
|
dawno temu miałem parke gupików, nie było gestych roslin a przetrwało ok 40 młodych
|
|
|
|
|
Zapisane
|
gg: 7086645
|
|
|
|
wisnia_gc
|
 |
« Odpowiedz #10 : Grudzień 19, 2008, 15:04:48 » |
|
Ja jak miałem mniejsze rybki typu gupiki, mieczyki, molki itp to nigdy nie odławiałem młodych. Bardzo dobrze chroni młode pływająca paproć czy coś takiego albo rogatek sztywny.Młode bez problemu wpływają do niego a stare nie mają się jak dostać do jego środka. Zastanów się wcześniej co zrobisz z nadmiarem przychówku
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
ss-d
Stały użytkownik
  
Płeć: 
Wiadomości: 234
|
 |
« Odpowiedz #11 : Grudzień 21, 2008, 12:53:12 » |
|
nadmiarem ryb bede karmił żółwie niech sie ciesza;)
|
|
|
|
|
Zapisane
|
gg: 7086645
|
|
|
|