Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Choroby => Wątek zaczęty przez: hubb Wrzesień 26, 2007, 17:59:28Tytuł: Pomocy - AKWARIUM PO POSOCZNICY!
Wiadomość wysłana przez: hubb Wrzesień 26, 2007, 17:59:28
Moje rybki zachorowały na puchlinę. Niestety pomimo leczenia większości nie udało się przeżyć. z czterech rybek została mi jedna. Czytałem że i ta może zdechnąć ponieważ może być nosicielem. I teraz pytanie: Kiedy mogę być pewny że nie będzie  już chora? Jak odkazić akwarium po tym paskudnym choróbsku?
Chciałem dopuścić nowe rybki ale nie zrobię tego do póki nie będę miał stuprocentowej pewności że nie zachorują. Mam w akwarium sporo ładnych roślin. Nie chciałbym ich wyrzucać dlatego poszukuję sprawdzonej metody odkażenia akwarium. Narazie profilaktycznie wrzuciłem do akwa bactopura firmy sera. Na chorobę nie pomaga ale podobno zabija bakterie w zbiorniku. :(


Tytuł: Odp: Pomocy - AKWARIUM PO POSOCZNICY!
Wiadomość wysłana przez: aneta2261 Wrzesień 30, 2007, 00:12:05
Sam już napewno znalazłeś odpowiedź. Ja nie pomogę bo nie potrafie:( Wiem że po posocznicy najlepiej wszystko wygotować a co do roślin ... najlepiej spraw sobie nowe, albo odkażaj tym co do tej pory i włóż do innego akwa na kwarantannę z jakąś jedną rybką... Straszne to ale jak zachoruje to jedna... i będziesz wiedział że to roślinki ... chyba że przywlecze coś ze sklepu. Powodzenia.
Jak już się upewnisz napisz, pomożesz komuś innemu.