|
Tytuł: Mętne oczy co to za choroba? Wiadomość wysłana przez: bemka Marzec 20, 2007, 19:58:09 Dziś zauważyłem u jednego Ornatusa mętne oczy, nie wiem co to za choroba,czym to leczyć?Inne ryby są zdrowe i nie widać po nich nic niepokojącego, pomocy!!!
Tytuł: Odp: Mętne oczy co to za choroba? Wiadomość wysłana przez: angela Marzec 20, 2007, 20:32:28 Jedyna choroba, ktora mi sie kojarzy, po opisanych objawach, to katarakta! Masz tutaj link! Poczytaj o niej! Niestety choroba nieuleczalna! :(
http://www.akwarium.netfriend.org/artykuly/choroby.html Koniecznie odizoluj ja od reszty, bo to zarazliwe! Powodzenia w ratowaniu obsady! I jeszcze: http://www.tanganika.host.pl/viewpage.php?page_id=4 Tytuł: Odp: Mętne oczy co to za choroba? Wiadomość wysłana przez: lukas Marzec 20, 2007, 22:21:29 zmętniała jest rogówka czy dno oka?
Tytuł: Odp: Mętne oczy co to za choroba? Wiadomość wysłana przez: bemka Marzec 21, 2007, 15:24:01 Rogówka oka
Tytuł: Odp: Mętne oczy co to za choroba? Wiadomość wysłana przez: lukas Marzec 21, 2007, 15:27:17 w takim razie to nie jest katarakta. pewnie jakiś wirus lub bakteria. delikatnie zdezynfekuj zbiornik (np. ketapangiem).
Tytuł: Odp: Mętne oczy co to za choroba? Wiadomość wysłana przez: bemka Marzec 21, 2007, 15:39:58 Ok:)Bo juz chciałem ta rybe wysłac na tamten świat hehe:PIle to może kosztować?
Tytuł: Odp: Mętne oczy co to za choroba? Wiadomość wysłana przez: lukas Marzec 21, 2007, 16:49:34 ok 26zł - starcza na bardzo długo
Tytuł: Odp: Mętne oczy co to za choroba? Wiadomość wysłana przez: wiedzmin22 Marzec 22, 2007, 16:54:39 to napewno nie katarakta a po drugie katarakta nie jest zaraźliwa (jest to choroba wywołana zwiększonym ciśnieniem w oku) to zwiększone ciśnienie powoduje bliznowacenie soczewki oka i robi się mętna to raczej pasożyty oka ja bym zastosował jakiś antybiotyk rozrobił w wodzie i pędzielkiem miękkim smarował oczy rybie raz na dzień przede wszystkim nie stosuj ketapangu bo są tam kwasy humusowe które tylko jeszcze pogorszą sprawę! antybiotyk kupisz w aptece popytaj bo napewno jakaś farmaceutka miała kontakt z akwarystami pozdrawiam!
Tytuł: Odp: Mętne oczy co to za choroba? Wiadomość wysłana przez: lukas Marzec 22, 2007, 22:53:34 to raczej pasożyty oka ja bym zastosował jakiś antybiotyk jakie pasożyty? bakteria? pierwotniak? na pewno nie przywry bo byłyby widoczne gołym okiem.przede wszystkim nie stosuj ketapangu bo są tam kwasy humusowe które tylko jeszcze pogorszą sprawę! dlaczego uważasz że to pogorszy sprawę? ketapang ma działanie bakteriobójcze i pozytywnie wpływa na błony śluzowe ryb. Dlaczego kwasy humusowe miałyby zaszkodzić ornatusom ? PS: nie mówimy o Julidochromis ornatus, Bemka hoduje Hyphessobrycon ornatus. W przypadku naskalników oczywiście ketapang byłby niewskazany. Tytuł: Odp: Mętne oczy co to za choroba? Wiadomość wysłana przez: wiedzmin22 Marzec 23, 2007, 13:21:38 lukasie pamiętaj że leczenie antybiotykowe jest przyjemniejsze dla ryby niż zrobienie roztworu ketapangu który zawiera kwasy humusowe jeśli oko mam mikrouszkodzenia to kwasy pogorszą sprawę - oko to nie błona śluzowa gdy dodasz ketapangu ryba będzie wydzielała więcej sluzu który powodując wzrost ciśnienia w oku (wewnętrzne wydzielanie do oka tez przecież jest) to spowodowac to może całkowite oślepnięcie ryby takie choroby nie leczy się środkami kwasowymi a antybiotykami a bakteria albo pierwotniak to nie pasozyt?
Tytuł: Odp: Mętne oczy co to za choroba? Wiadomość wysłana przez: lukas Marzec 24, 2007, 01:04:49 a bakteria albo pierwotniak to nie pasozyt? a czy ja powiedziałem że nie?"antybiotykowe jest przyjemniejsze dla ryby niż zrobienie roztworu ketapangu" polemizowałbym, zwłaszcza w przypadku kąsaczowców, które preferują kwaśną wodę i na pewno nie będzie to u nich skutkowało nadmiernym wydzielaniem śluzu. wszelkie drobne infekcje na zwinnikach jarzencach i krewetkach leczę z powodzeniem właśnie ketapangiem. |