|
Tytuł: małe mieczyki bezbarwne!! Wiadomość wysłana przez: dorotka Lipiec 24, 2006, 08:38:15 Witam!
Proszę jakiegoś doświadczonego akwarystę o info, czy to normalne, że dopiero co urodzone ( 2 dni temu) mieczyki są nie czerwone, lecz bezbarwne i wyglądają zupełnie jak gupiki. Mama jest mieczyczką zieloną, natomiast tata to prawdziwy mieczyk czerwony. Dodam jeszcze, że akwarium mam od niedawna i był to mój pierwszy poród. No i jeszcze jedno: czym i kiedy zacząć karmić maluchy? Dorota Tytuł: Odp: małe mieczyki bezbarwne!! Wiadomość wysłana przez: Raffy Lipiec 24, 2006, 08:51:26 Witam.
Jest to całkiem normalne, u mnie młode mieczyki rodziły się bezbarwne (z wyjątkiem odmiany tuxede, młode miały czarny pas), kolory pokazaly się później, jak podrosły. Maluchy możesz zacząć teraz karmić, sproszkowanym suchym pokarmem, kawałki żółtka jaja kurczego (mała ilość!!), sprulina, tabletki.. wiele jest tego, poszukaj w innych wątkach o tym. pozdr. Tytuł: Odp: małe mieczyki bezbarwne!! Wiadomość wysłana przez: miziel Lipiec 24, 2006, 09:11:07 potwierdzam. po ok 2 miesiacach zaczynaja nabierac koloru. ja karmilem suchym pokarmem dla narybku.
pozdrowiam i zycze milego 'niankowania' ;) Tytuł: Odp: małe mieczyki bezbarwne!! Wiadomość wysłana przez: Kazik Lipiec 24, 2006, 12:51:40 Możesz też kupić jaja solowca i wychodować.
Uwaga solowce żyją bardzo krotko więdz nie wsypuj do wody duzej ilosci jajek Tytuł: Odp: małe mieczyki bezbarwne!! Wiadomość wysłana przez: osiek35 Kwiecień 03, 2009, 20:01:50 a co co jest ten solec ????
Tytuł: Odp: małe mieczyki bezbarwne!! Wiadomość wysłana przez: ostryx18 Kwiecień 03, 2009, 20:06:28 solowiec inaczej artemia, małe żyjątka słonowodne których jaja się kupuje
Tytuł: Odp: małe mieczyki bezbarwne!! Wiadomość wysłana przez: Aniape Kwiecień 05, 2009, 21:56:04 U mnie jak urodziły się mieczyki (ojciec caly czerwony, matka czerwona z czarnym ogonem i płetwą grzbietową) od razu było widać kolory: 2 były jak matka a reszta odziedziczyła kolor po ojcu.
Niestety moja niewiedza doprowadziła do ich szybkiego odejścia z tego świata. Ale kolory były widoczne od razu. Tytuł: Odp: małe mieczyki bezbarwne!! Wiadomość wysłana przez: paweł_xxxD Kwiecień 11, 2009, 10:45:25 Aniape myślę że ta matka to była platka (czarny ogon i płetwa grzbietowa)
mam taką samą platkę Tytuł: Odp: małe mieczyki bezbarwne!! Wiadomość wysłana przez: gina2006 Kwiecień 11, 2009, 10:49:55 Aniape myślę że ta matka to była platka (czarny ogon i płetwa grzbietowa) Niekoniecznie, mnie tez pisali ze z pewnoscia mam platki :P a teraz wiekszosc z nich ma miecz i od razu byly pieknie wybarwione na czerwono z czarnymi ogonami i pletwamimam taką samą platkę Tytuł: Odp: małe mieczyki bezbarwne!! Wiadomość wysłana przez: Aniape Kwiecień 11, 2009, 19:51:07 Aniape myślę że ta matka to była platka (czarny ogon i płetwa grzbietowa) mam taką samą platkę To chyba jest mega/giga platka ;) Na fotce, to ta w środku. Jeszcze w zaawansowanej ciąży. (http://images49.fotosik.pl/50/861a9eef8e7e7ee7m.jpg) (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=861a9eef8e7e7ee7) Tytuł: Odp: małe mieczyki bezbarwne!! Wiadomość wysłana przez: Pethro Kwiecień 11, 2009, 20:14:17 Aniape myślę że ta matka to była platka (czarny ogon i płetwa grzbietowa) mam taką samą platkę To chyba jest mega/giga platka ;) Na fotce, to ta w środku. Jeszcze w zaawansowanej ciąży. ([url]http://images49.fotosik.pl/50/861a9eef8e7e7ee7m.jpg[/url]) ([url]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=861a9eef8e7e7ee7[/url]) Witam! niema czegos takiego jak prawdziwy lub nieprawdziwy mieczyk czerwonyProszę jakiegoś doświadczonego akwarystę o info, czy to normalne, że dopiero co urodzone ( 2 dni temu) mieczyki są nie czerwone, lecz bezbarwne i wyglądają zupełnie jak gupiki. Mama jest mieczyczką zieloną, natomiast tata to prawdziwy mieczyk czerwony. Dodam jeszcze, że akwarium mam od niedawna i był to mój pierwszy poród. No i jeszcze jedno: czym i kiedy zacząć karmić maluchy? Dorota zielony mieczyk to naturalna odmiana dziko wystepujacego mieczyka na wolnosci a mieczyk czerwony to jego odmiana barwna wychodowana przez człowieka w wyniku selekcji i krzyżówek z takiej krzyżówki czesc lub nawet wszystkie młode mieczyki mogą być zielone bo taki kolor mają one w naturze i będzie on dominujący nad czerwonym podobnie jest u złotych rybek u których w kazdym kolejnym pokoleniu czesc młodych zaczyna wracac do formy wyjsciowej karasia chinskiego który jest zwykła szarą rybką jesli się nie brzydzisz to ja polecam do odchowu młodych rubek założyć hodowlę nicieni w słoiku, jest to bardzo dobry pokarm dla narybku na którym odchowałem nawet skalary Pozwodzenia w hodowli ;) |