Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Sprzęt, technika akwarystyczna => Wątek zaczęty przez: meteoryt Luty 27, 2006, 22:44:42



Tytuł: Oświetlenie akwarium.
Wiadomość wysłana przez: meteoryt Luty 27, 2006, 22:44:42
Witam.
Prosze o porade odnośnie oświetlenia do zbiornika 120x40x50 i 80x35x40, jaki koszt i jakie potrzebne urzadzenia, jakie najlepiej zastosować swietlówki, o jakiej dł., w jakiej kolejności wstawić świetlówki?

Z gory dziekuje za porady.

P.S. Jakich użyć filtrów zew. do tych zbiorników żeby były ciche biorąc pod uwage rozmiary szafek(20 cm) bocznych w których moge je ukryć .


Tytuł: Oświetlenie akwarium.
Wiadomość wysłana przez: swoje2 Marzec 01, 2006, 17:02:48
120x40x50 daje 240 litrów a więc potrzebujesz minimum 120W oświatlenia. Najlepiej 4 świetlówki po 30W każda. Co do rodzaju świetlówek to proponowałbym Aqua-Glo + Life-Glo + Philips Aquarelle + jakaś świetlówka z serii 8xx lub 9xx Osram lub Philips.


Tytuł: Oświetlenie akwarium.
Wiadomość wysłana przez: meteoryt Marzec 04, 2006, 11:00:39
Witam.
Do postanowilem wejsc w swietlowki T5 więc do 240L bede miał 3 T5. Jakie swietlówki sa najlepsze do takiego oswietlenia?
Prosze o sugestie.