Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Rośliny akwarystyczne => Wątek zaczęty przez: mila Luty 26, 2006, 20:54:01



Tytuł: Jaka to roślina?
Wiadomość wysłana przez: mila Luty 26, 2006, 20:54:01
Czy wie ktoś, co to za roślina z prawej z przodu?

(http://www.akwarystyka.com.pl/forum/files/r_843.jpg)


Tytuł: Jaka to roślina?
Wiadomość wysłana przez: Sebastian Luty 26, 2006, 21:42:09
Cryptocoryna, jaki gatunek, trudno powiedzieć.


Tytuł: Jaka to roślina?
Wiadomość wysłana przez: mila Luty 26, 2006, 22:03:51
moje spostrzerzenia:

rośnie niska max 10cm dł. liścia
młode nie są w żaden sposób połączone z matką(bynajmiej tak mi sie wydaje gdy patrzyłam, chciaż blisko rosną)
rośnie szybko, tzn szybko sie rozrastają młode roślinki
od spodu wygląda tak samo
ma korzenie
dobrze rośnie w piasku
dosyć twrda jak dla glonojadków, wolą echinodorusa pythona
nie wiem czemu ale mołode rosną małe ok. 4cm, ale to sie może jeszcze rozrośnie, moze mało światła 40W na 150l na 50cm wys.
tania, bo płaciłam za nią 2,5zł , ale dawno już


Tytuł: Jaka to roślina?
Wiadomość wysłana przez: Tramal Luty 26, 2006, 22:39:08
Na moje to będzie Cryptocoryne wendti - green ale głowy nie dam bo zdięcie słabej jakości a komp p[rzy którym siedze ma tylko 256 kolorów ;) Pozdr.


Tytuł: Jaka to roślina?
Wiadomość wysłana przez: moominek Luty 28, 2006, 19:26:02
Równiez stawiałbym na cryptocoryne wendetii...  ta zdaje się ma pofałdowane brzegi liści...


Tytuł: Jaka to roślina?
Wiadomość wysłana przez: mila Luty 28, 2006, 22:50:37
to nie ona
 :(


Tytuł: Jaka to roślina?
Wiadomość wysłana przez: Tramal Luty 28, 2006, 23:18:24
a nie wygląda ta roslinka własnie tak ?

(http://www.thekrib.com/Plants/Plants/C-wendtii.jpg)

zdięcie jest własnością strony: http://www.thekrib.com


Tytuł: Jaka to roślina?
Wiadomość wysłana przez: mila Marzec 01, 2006, 14:45:48
nie, to jest troche inna roślinka

po środku od strony łodyżki ma czerwone bardziej dł. ok. połowy liścia.
 jest bardziej zielona


Tytuł: Jaka to roślina?
Wiadomość wysłana przez: mila Marzec 08, 2006, 18:12:16
daję jeszcze 2 fotki, bo dalej nie wiem co to jest. tym razem wyraźniejsze.

http://www.akwarystyka.com.pl/forum/files/2_158.jpg

http://www.akwarystyka.com.pl/forum/files/1_184.jpg


Tytuł: Jaka to roślina?
Wiadomość wysłana przez: A-smi Marzec 08, 2006, 19:11:25
Wejdz na www.holenderskie.home.pl i poszukaj w bazie.


Tytuł: Jaka to roślina?
Wiadomość wysłana przez: lukas Marzec 09, 2006, 19:34:08
to jest C.wendtii 'green'. W słabym świetle własnie tak wygląda. Tramal miał rację.

(http://badmanstropicalfish.com/plants/cryptocoryne_wendtii.jpg)
fotka z http://badmanstropicalfish.com