|
Tytuł: Pierwsze koszty dla początkującego akwarysty Wiadomość wysłana przez: mielona_15 Luty 19, 2006, 21:50:32 Ile mniej więcej będe musiała mieć pięniędzy na rozpoczęcie interesu z akwarium 60 l i różnymi przyborami np gzrałka termometr filtr napowietrzacz itd nie chodzi mi o cene co do złotówki tylko tak mniej więcej bo rybki to wiadoma sprawa że tez za darmo nie są
Tytuł: Pierwsze koszty dla początkującego akwarysty Wiadomość wysłana przez: Góral Luty 19, 2006, 22:09:58 tak z grubsza z szafką około 400pln.
Tytuł: Pierwsze koszty dla początkującego akwarysty Wiadomość wysłana przez: mielona_15 Luty 19, 2006, 22:14:16 a bez szafki bo już mam komode na której będzie stało akwa :P tez tak myslałam w granicach 300zł a z czasem ta suma zrobi się razy 10:p
Tytuł: Pierwsze koszty dla początkującego akwarysty Wiadomość wysłana przez: Góral Luty 19, 2006, 22:16:55 przeglądnij oferty np. na allegro. sam baniaczek z pokrywą widziałem za około 130. teoretycznie w 300 jest szansa się zmieścić.
Tytuł: Pierwsze koszty dla początkującego akwarysty Wiadomość wysłana przez: kassiunka Luty 19, 2006, 22:45:55 samo akwa kolo 60 zl
dobre oswietlenie kolo 100 grzalka zalezy czy termostat czy bez (10-40zl) zwir z 6 workow - ok 25 zl filtr np fan 1 na allegro uzywany 20-30zl pierdulki typu termometr siatka itd 20 zl czyli w 300 sie wyrobisz raczey ;] Tytuł: moje koszty Wiadomość wysłana przez: roman_mis Luty 20, 2006, 16:46:26 Akwarium 60l + filtr Auael Fan 1+ grzałka100W z termoregulatorem + korzeń na allegro 210 zł.Odebrałem osobiście.
Dalej roślinki rybki,żwirek, włącznik czasowy (castorama cena 24,9zł) W sumie wyszło mnie jakieś 360 zł bez szafki pod akwarium.Ale już zbieram kasę na większe akwarium-szkoda tylko że problemy lokalowe :-( Ogólnie może lepiej dla Ciebie poszukać jakiegoś używanego na allegro, lub jakiejś gazecie typu anonnse.Możesz mieć większe za te same pieniądze z wyposażeniem Tytuł: Pierwsze koszty dla początkującego akwarysty Wiadomość wysłana przez: mdramski Luty 20, 2006, 16:55:47 Cytat: mielona_15 a bez szafki bo już mam komode na której będzie stało akwa :P tez tak myslałam w granicach 300zł a z czasem ta suma zrobi się razy 10:p Oj, trochę Cię tu straszą. Mi się udało kupić akwa 60 litrów z pokrywą i oświetleniem za 80 zł, oczywiście używane. Do tego filtr plus grzałka i całość kosztowała mnie niespełna 150 zł. Potem oczywiście się dalej dokłada, bo trzeba co jakiś czas kupować nowe świetlówki, wkłady do filtra, czy chociażby pokarm, ale to już nie są takie wydatki jak na początku. Generalnie trzeba dobrze poszukać, a okazja na pewno się trafi. Przykład - znajomy ostatnio kupił 120 litrów z osprzętem i obsadą za 250 zł. Poszukaj np. w ogłoszeniach w lokalnej prasie, bo na Allegro raczej drogo jest. Tytuł: Pierwsze koszty dla początkującego akwarysty Wiadomość wysłana przez: lukas Luty 20, 2006, 17:15:46 ja od podstaw postawiłem roslinną azję 240L za ok 1000zł. Myślę że 60L można za 300zł postawić.
Radze Ci najpierw odwiedzić parę sklepów w twojej okolicy i sprawdzić ceny. Potem te ceny na spokojnie skonfrontuj z cenami z internetu (allegro i sklepy internetowe - pamiętaj trzeba doliczyć koszt przesyłki). W ten sposób będziesz miała najniższe ceny. Życzę udanych "łowów". Tytuł: Pierwsze koszty dla początkującego akwarysty Wiadomość wysłana przez: mielona_15 Luty 20, 2006, 19:36:26 cos mi się wydaje że zdecyduje się na kupno akwarium na allegro bo tam jest najtaniej bo jak byłam w zoologicznych sklepach w moim mieście to sie załamałam jak zobaczyłam ceny np akwarium 60 l 80zł\90zł pokrywa z oświetleniem 190zł \180zł . A na allegro jest wszystko w kąplecie np za 130 zł no i trzeba doliczyć 30 zł koszt przesyłki ale to i tak jest o wiele wiele tańsze , a za zaoszczędzone pięniądze kupi się rybki :P
Chciała bym mieć w moim akwa stadko neonek i skalary ale chyba to sie nei uda bo skalry ponoć zjadają malutkie neonki:( i się zastanawiam które rybki wybrać stadko neonek czy skalary ? które rybki sa waszym zdaniem ładniejsze i łatwiej je utrzymać? Tytuł: Pierwsze koszty dla początkującego akwarysty Wiadomość wysłana przez: Kotek92 Luty 20, 2006, 20:17:09 Cytat: mielona_15 i się zastanawiam które rybki wybrać stadko neonek czy skalary ? które rybki sa waszym zdaniem ładniejsze i łatwiej je utrzymać? Skalary odpadaja bo masz za male akwa :wink: neony to dobry pomysl . ile sztuk ?? to zalezy jaka bedziesz miec obsade jak same neony (oprocz tych dennych) to ok 15 szt by bylo ok :wink: Tytuł: Pierwsze koszty dla początkującego akwarysty Wiadomość wysłana przez: mielona_15 Luty 23, 2006, 12:48:28 neonki gdzies tak z 8, 10
oczywiście glonojadka małego lub 2 gupiki z 4 mieczyki ze 4 a co do gupików i mieczyków to trzeba wybrać np 3 samice i 1 samca czy to nie ma znaczenia ? może być pare samców czy tylko 1 i reszta samiczki? Tytuł: Pierwsze koszty dla początkującego akwarysty Wiadomość wysłana przez: mdramski Luty 23, 2006, 14:48:37 Do 60 litrów mieczyki sobie podaruj.
Tytuł: Pierwsze koszty dla początkującego akwarysty Wiadomość wysłana przez: kassiunka Luty 23, 2006, 16:45:21 mieczyki sa za duze, no chyba ze planujesz kupic jakies maciupkie i pozniej je komus oddac. Lepiej kup molinezje, albo platki ;] ale ja na twoim miejscu zrezygnowalabym z tylu zyworodek, wszedzie porozrzucaja swoje wielkie kupy i 3ba po nich to sprzatac ;p
|