Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Sprzęt, technika akwarystyczna => Wątek zaczęty przez: Paweł O Styczeń 08, 2006, 11:26:11



Tytuł: Kamień na świetlówkach
Wiadomość wysłana przez: Paweł O Styczeń 08, 2006, 11:26:11
Witam!
Mam dwie świetlówki firmy Narva. Osadził się na nich kamień i wydaje mi się, że osłabia to ich "wydajność". Czy ma ktoś jakiś skuteczny sposób na wyczyszczenie ich z tego kamienia?


Tytuł: Kamień na świetlówkach
Wiadomość wysłana przez: kafarski Styczeń 08, 2006, 11:37:34
przetrzyj wzdłuż rury watą albo gabką zamoczoną w wodzie z akwarium.


Tytuł: Kamień na świetlówkach
Wiadomość wysłana przez: Sebastian Styczeń 08, 2006, 12:37:45
Przetrzyj świetlówki szmatką nasączoną octem spirytusowym (nie, winnym) i wytrzyj do sucha.


Tytuł: Kamień na świetlówkach
Wiadomość wysłana przez: Kazik Styczeń 09, 2006, 14:48:25
watką ale z odkamieniaczem albo innym kwasem może być solny jeśli masz :D