Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Rośliny akwarystyczne => Wątek zaczęty przez: MaciekP. Grudzień 11, 2005, 18:59:27



Tytuł: Jakie nawozy ???????????
Wiadomość wysłana przez: MaciekP. Grudzień 11, 2005, 18:59:27
Witam jakie nawozy stosowac zeby szybko rosly rosliny i byly bardzo ladne ??????stosowac CO2???


Tytuł: Jakie nawozy ???????????
Wiadomość wysłana przez: Sebastian Grudzień 11, 2005, 19:14:29
Szybki wzrost roślin to nie tylko nawożenie. To tak samo jakbyś poszedł do mechanika i  zapytał czy wlewając  E98  zamiast  E95  "maluch" będzie śmigał 200km/h  :wink:
Do dobrego wzrostu roślin niezbedne są właściwe parametry wody, zbilnansowane nawożenie (w tym CO2), odpowiednie i mocne oświetlenie, systematyczna pielęgnacja. Nie wystarczy tylko wlać nawóz i czekać.


Tytuł: Jakie nawozy ???????????
Wiadomość wysłana przez: ktosiek Grudzień 11, 2005, 19:58:40
A co jesli chcialbym zeby moje rosliny byly tylko ladne, nie zalezy mi na wzroscie? Daloby sie tak?


Tytuł: Jakie nawozy ???????????
Wiadomość wysłana przez: MaciekP. Grudzień 11, 2005, 20:14:30
mozesz mi podpowiedziec zebym mial ladne roslini??? np.parametry wody jak juz wspomniales i co robic zeby one byly ladne ?? jakie nawozy polecasz???


Tytuł: Jakie nawozy ???????????
Wiadomość wysłana przez: Sebastian Grudzień 11, 2005, 22:59:04
Cytuj
jakie nawozy polecasz???

Hmm, tu trudno jednoznacznie doradzić, każde akwa jest inne. Ja testowałem różne nawozy, m/i  Tropicala, Sery, Tetry, PMDD, TMG i najlepsze efekty uzyskiwałem przy TMG (Tropica Master Grow), jednak cena jest trochę zaporowa, szukałem wiec innej alternatywy. Od prawie dwóch lat  używam PGC (Planta Garnier Classic) i efekty są porównywalne z TMG a nawóz jest dużo tańszy.  Od roku uzywam PG Multi mineral ( również Aqua Art`u) do uzdatniania wody RO i również jestem zadowolony, myślę ze jest to dobry współczynnik cena/ jakość i mozna wziąść to pod uwagę.


Tytuł: Jakie nawozy ???????????
Wiadomość wysłana przez: ola177 Grudzień 19, 2005, 18:23:50
ktOry z tych nawozów byście wybrali?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76141206
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77053349
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78014692


Tytuł: jakie nawozy...
Wiadomość wysłana przez: jaro2005 Grudzień 30, 2005, 12:07:25
wedlug mnie najlepsze wyniki dają nawoy sery z tym ze sa dosyc drogie zwlaszcza gdy sie ma spore akwarium... dlatego tez aktualnie stosuje Planta Gainer Classic + raz na ok 2 tygodnie tabletki tetry po nich rosliny elegancko rosna oczywiscie takze dodatkowo nawozeone Co2. wczesniej bez tych wszystkich specyfikow rosliny mi poprostu gnily albo nie rosly wcale


Tytuł: Re: Jakie nawozy ???????????
Wiadomość wysłana przez: jabol Grudzień 30, 2005, 14:22:20
Cytat: MaciekP.
Witam jakie nawozy stosowac zeby szybko rosly rosliny i byly bardzo ladne ??????stosowac CO2???


imho:

1)przychylam sie do porady Mode
2)najlepiej stosowac nawozy takie ktore: maja wykazany FULL sklad na opakowaniu - tak aby w razie jekies "awarii" mozna bylo z duzym p-stwem racjonalnie zareagowac; albo producent takiegoz bedzie mogl na biezaco poratowac rada. osobicie znam tylko 2 "firmy" spelniajace ww:

www.supraflora.pl
holender-h1 z allegro


Tytuł: Re: Jakie nawozy ???????????
Wiadomość wysłana przez: jaro2005 Styczeń 01, 2006, 11:16:51
szczerze mowiac jesli sie nie stosuje zadnych nawozow to kazdy bedzie dobry!!!!!


Tytuł: Re: Jakie nawozy ???????????
Wiadomość wysłana przez: jabol Styczeń 01, 2006, 11:21:05
Cytat: jaro2005
szczerze mowiac jesli sie nie stosuje zadnych nawozow to kazdy bedzie dobry!!!!!


hehheh dobre..:) w sumie teoretycznie faktycznie masz racje :)