Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Sprzęt, technika akwarystyczna => Wątek zaczęty przez: Radek-26 Październik 07, 2005, 11:54:19



Tytuł: 15 Watt
Wiadomość wysłana przez: Radek-26 Październik 07, 2005, 11:54:19
Witam !

Czy 15 watt do 50 litrowego akwarium to malo ?

wysokosc akwarium 30 cm.


Tytuł: 15 Watt
Wiadomość wysłana przez: mdramski Październik 07, 2005, 12:10:06
Raczej za mało - zajrzyj sobie tutaj: http://akwarium.prx.pl/port/modules/zalozenie/


Tytuł: 15 Watt
Wiadomość wysłana przez: Sebastian Październik 07, 2005, 16:54:09
Mało, mało. Takiej mocy oświetlenie będę zakładał do 25 l zbiornika, do 50 l to tak chociaż z ~25W np 2x14W (2x15W) lub 3x8W - nie wiem jaka długość akwarium. Dla mało wymagających roślin powinno wystarczyć.


Tytuł: 15 Watt
Wiadomość wysłana przez: mdramski Październik 07, 2005, 17:11:53
Kurcze - to jest pytanie o oświetlenie ? W sumie niby racja, bo kolega mówi o wysokości. Ale wstyd  :oops:  Myślałem, że o grzałkę chodzi  :oops:


Tytuł: 15 Watt
Wiadomość wysłana przez: Sebastian Październik 07, 2005, 17:18:54
Cytuj
Myślałem, że o grzałkę chodzi

Ja teraz nie jestem pewny czy to o oswietlenie chodzi  :wink: . Tak to jest jak autor nie sprecyzuje swojego pytania.


Tytuł: 15 Watt
Wiadomość wysłana przez: Radek-26 Październik 07, 2005, 21:03:08
sorry juz sie poprawiam, tak chodzi mi o oswietlenie
i dziekuje za odpowiedzi  :D