Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Ryby akwariowe => Wątek zaczęty przez: aśka Październik 03, 2005, 19:34:58



Tytuł: jestem tu nowa, mam trudności z doborem obsady
Wiadomość wysłana przez: aśka Październik 03, 2005, 19:34:58
witam. Zakładam akwarium 200 l, mam trudności z doborem obsady, podobają mi się neonki, danio. ale też welony - złote rybki. Boję się jednak że wszystko mi wyżrą- mniejsze rybki i roślinki. Dać sobie spokój z welonkami ? czy można próbować ?


Tytuł: jestem tu nowa, mam trudności z doborem obsady
Wiadomość wysłana przez: Raffy Październik 03, 2005, 19:40:44
Żaloż sobie akwarium z samymi welonkami. Jakies 6-8szt. welonków byłoby ok :)

Neonki i dania do welonów nie pasują.


Tytuł: jestem tu nowa, mam trudności z doborem obsady
Wiadomość wysłana przez: meeka1 Październik 03, 2005, 20:24:57
dobrze kolega radzi albo same welonki albo wcale ja mam jednego iłobuz ciagle zjada mi wszystkie roslinki jakie sie tylko u niego pojawia pozatym pamietaj ze welony strasznie zanieczyszczaja wode


Tytuł: jestem tu nowa, mam trudności z doborem obsady
Wiadomość wysłana przez: aśka Październik 03, 2005, 23:13:34
dzięki za podpowiedź. a gdybym zdecydowała się jednak na neonki to co do nich mogłabym dołączyć ? Jakie roślinki były by dobre dla początkującej ? Z góry dziękuję za podpowiedzi.


Tytuł: jestem tu nowa, mam trudności z doborem obsady
Wiadomość wysłana przez: meeka1 Październik 04, 2005, 09:47:39
z roslinek śmiało można polecić ci kryptokoryne lub inaczej nazywana jest też zwartką, nadwódki też nie powinny sprawić ci kłopotu z rośnięciem i moze też byc nurzaniec , moczarka do neonków z rybek polecam wziąść sobie rozbory klinowe wymagania podobne i tak jak neonki lubia byc w stadzie powiedzmy min 6 sztuk razem z neonkami prezentują sie bardzo ładnie