|
Tytuł: 120L= pierwsze zakłądanie akwarium Wiadomość wysłana przez: TheGucio Listopad 09, 2014, 00:36:05 Witam, dostałem swoje pierwsze akwarium, dokładnie to 120L z panoramiczna przednią szybą.
Szukam rad i pomocy gdyż jestem zielony w tym tematach a bardzo podoba mi się hodowla rybek. Na razie mam pokrywę oświetleniowa do naprawy, poprzedni właściciel próbował odłączyć tylną świetlówkę i zostawić przednia lub na odwrót i dlatego bede oddawał ją do elektryka, żeby poskładał to do kupy. Akwarium ma wymiary 80cm długość na 40cm wysokość oraz w najszerszym miejscu 35 cm. Do akwarium dostałem też dwa filtry wewnętrzne, grzałkę i brzęczek do napowietrzania który był ulokowany pod pewnym kamieniem który też mam. Do tego mam z tego co się orientuje piasek kwarcowy ale bardzo bardzo drobno ziarnisty, prawie jak mąka :D no może delikatnie przesadzam, ale chciałbym go użyć i oczywiście jakieś dekoracje typu 2x zamek i jedna taka jakby góra z dwoma otworami gdzie rybki mogły wpływać. jedynie co na razie kupiłem to mata czarna pod akwarium taka gąbka czy jak to tam nazwać :) Co bym chciał mieć ale nie wiem jak sie do tego zabrać to z 2-3 rośliny które najlepiej jakby wychodziły z największych otworów tych zamków, tylko nie wiem jakie to maja być rośliny do tego podłoża i które by dały z nim wytrzymać. Trochę poczytałem dlatego wiem, że to dość trudne podłoże. Mogę dokupić jakieś białe kamyczki jeśli trzeba posypać w około "doniczek" roślin. Fajnie wygląda też skorupa kokosa z roślinka w środku lub bez i nad tym tez myślę. :D doradźcie prosze :) rybki jakie mi się podobają to Neonki Innesa, kiryski, mułojady oraz glonojady. Nie interesuje mnie kupowanie po 1 sztuce każdego gatunku rybek, strasznie podoba mi się ławica neonków. Widziałem w sklepie w 300 litowym akwarium z około 100 sztuk tak myślę na oko i robi to cudne wrażenie. Ale oprócz rybek na samo dno i tych w ławicy może macie jakieś fajne pomysły dla początkującego ?:D Tytuł: Odp: 120L= pierwsze zakłądanie akwarium Wiadomość wysłana przez: baniakmaniak Listopad 14, 2014, 21:48:20 poczytaj sobie to:
http://www.akwarium.net.pl/port/modules/zalozenie/ (http://www.akwarium.net.pl/port/modules/zalozenie/) |