Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Sprzęt, technika akwarystyczna => Wątek zaczęty przez: Piranha Sierpień 06, 2014, 12:22:20



Tytuł: 120 litrów - oświetlenie
Wiadomość wysłana przez: Piranha Sierpień 06, 2014, 12:22:20
Mój zbiornik to 120 litrów, oświetlenie 2 świetlówki flora glo + aqua glo.
Ryby to otoski, zwinniki jarzeńce i bystrzyki amandy.

Czy do takiego akwarium warto dołożyć dodatkowe oświetlenie LED?

Czy te światło nie będzie za mocne dla tych ryb, które mam?
Czy z tego powodu nie pojawią mi się glony?

Chodzi mi o to co zrobić, żeby ryby był lepiej wybarwione, żeby ten pasek u jarzeńców był bardzo wyraźny, a jednocześnie, żeby rośliny nadal dobrze rosły.

A może nie warto do takiego zbiornika dokładać oświetlenia tylko te świetlówki wymienić na jakiś inne?