Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Ryby akwariowe => Wątek zaczęty przez: kapitanclaw Czerwiec 20, 2013, 20:08:55



Tytuł: Paletki a środki na komary
Wiadomość wysłana przez: kapitanclaw Czerwiec 20, 2013, 20:08:55
Witam, zastanawiam się, czy środki na komary typu BROS, takie które włącza się do prądu na całą noc szkodzą paletkom? Kupiłam nawet takie łagodniejsze, stosowane w pokojach z małymi dziećmi, są jakieś przeciwwskazania by używać je w pomieszczeniu z akwarium z napowietrzaczem?


Tytuł: Odp: Paletki a środki na komary
Wiadomość wysłana przez: intros16 Czerwiec 21, 2013, 22:14:27
Teoretycznie, nie powinno się używać tego typu rzeczy w pomieszczeniu gdzie jest akwarium ,a to jest takie urządzenie które wydziela zapach ,czy wysyła jakieś impusly elektryczne??


Tytuł: Odp: Paletki a środki na komary
Wiadomość wysłana przez: vento Czerwiec 22, 2013, 04:43:53
Ja stosuję podobne środki na komary w pomieszczeniu z kilkoma otwartymi akwariami, w których pływają ryby i bardzo delikatne odmian krewetek. Jedynie uchylam okna na całą noc.
Z moich doświadczeń wynika, że takie środki nie mają wpływu na życie w akwariach.


Tytuł: Odp: Paletki a środki na komary
Wiadomość wysłana przez: badrass Czerwiec 22, 2013, 20:49:40
Będąc dziś w sklepie z ciekawości oglądałem urządzenie elektryczne przeciw owadom i na opakowaniu stało jak byk: szkodzi organizmom wodnym!


Tytuł: Odp: Paletki a środki na komary
Wiadomość wysłana przez: iro1979 Czerwiec 22, 2013, 21:36:23
To raczej chodzi o to by utylizować odpowiednio zużyte rzeczy tego typu.