Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Akwarystyczne pogaduszki => Wątek zaczęty przez: klasyka Listopad 08, 2012, 18:04:54



Tytuł: nalot na szybie w kostce
Wiadomość wysłana przez: klasyka Listopad 08, 2012, 18:04:54
Jak usunać drobny  nalot glonów w szybie i dlaczego sie pojawia ? kostka  OW  lampa 11w  od 12 do 18     podloze aqua substract 4l      miałem jedna probke chusteczki tera  easy clean   to wyczysciłem  ale jak czyscic w przyszłości aby nie uszkodzić szkła?


Tytuł: Odp: nalot na szybie w kostce
Wiadomość wysłana przez: kozaczy Listopad 10, 2012, 19:22:17
Glony to rzecz normalna do końca nigdy ich się nie pozbędziesz, może jeszcze nie dojrzało akwarium. Odpowiednia ilość roślinek wygra z glonami, tylko te pojawiają się szybciej. Myślałeś o lampie UV http://www.eglon.pl/glony/ (http://www.eglon.pl/glony/)