|
Tytuł: Co z Moim Danio?? Wiadomość wysłana przez: Anka83 Czerwiec 13, 2005, 15:39:40 Witam,
Mam pewnien problem od paru tygodni (prawie miesiąca) posiadam akwarium 60, filtr AQUA SZUT 8 W, Grzałke z termostatem, podmieniane 10% wody co tydzień. Obasad to 6 razy neon inessa, 2 glonojadki no i 5 danio pręgowanych odmiana weloniasta. NO rybki się miałay dobrze przez ostatni czas wszystko było ok. Aż w piątek zauwazylam że jedno dani szaleje o całym akwa, później ocierało się od dno po czym wpłynęło do kokoska i tam już zostało;/ Wiec zabrałam je zeby ine rybki go nie atakowały i dałam do kotnika do tego samego akwa. Danio od piątku tam sobie jest i żyje czasem popływa ale wiekszości czasu spedza leżąc na boku i nie rusza jedną płetwa zdaje mi sie ze może sobie uszkodził płetwe?? Miał ktoś podobny przypadek?? Proszę o opinie co to może być z Góry dzięki Tytuł: Re: Co z Moim Danio?? Wiadomość wysłana przez: bypietras Czerwiec 27, 2005, 15:07:04 Cytat: Anka83 zauwazylam że jedno dani szaleje o całym akwa, później ocierało się od dno po czym wpłynęło do kokoska Ocieranie się to objawy pleśniawki. Niezauważyłaś przypadkiem jakiś plamek lub czegoś podobnego do waty na jego ciele? Skoro już leży to znaczy że płetwy ma już tak zainfekowane grzybem ,że niemoże pływać.... Pleśniawka to horoba zakaźna ,dlatego jak już ten danio zdechnie ,to lepiej wymyj dokładnie całe akwarium i zacznij stosować AQUA-KALI (http://www.ksiazki.szczeniak.pl/product_info.php/products_id/189) Tytuł: Co z Moim Danio?? Wiadomość wysłana przez: mdramski Czerwiec 27, 2005, 15:48:24 Od kiedy ocieranie się jest objawem pleśniawki ? Są to po prostu jakby kłęby brudnej waty na ciele i płetwach. Niekoniecznie ryba musi się zaraz ocierać. To po pierwsze, a po drugie to wcale nie jest taka zakaźna choroba jak piszesz. Po prostu ma nawroty jeśli warunki nie ulegną poprawie. Atakuje ryby słabe i ranne. Najczęściej przyczyną jest zbyt niska temperatura.
Tytuł: pleśń Wiadomość wysłana przez: bypietras Czerwiec 27, 2005, 20:47:09 owszem ryby z pleśniawką ocierają się o kamienie lub podłoże i inne rzeczy poniewarz ich to chyba swędzi...
Tytuł: Co z Moim Danio?? Wiadomość wysłana przez: kafarski Czerwiec 27, 2005, 21:03:43 moj danio poki zyl plywal jak szalony ale dawno go nie widzialem.byl strasznie chudy bo chyba mial klopoty z trawieniem.czasem tak sie zdaza .czytalem juz kiedys o podobnym danio.
Tytuł: Re: pleśń Wiadomość wysłana przez: mdramski Czerwiec 27, 2005, 21:51:18 Cytat: bypietras owszem ryby z pleśniawką ocierają się o kamienie lub podłoże i inne rzeczy poniewarz ich to chyba swędzi... Lecz samo ocieranie się objawem pleśniawki nie jest, może to być całe spektrum innych chorób. Tytuł: hg Wiadomość wysłana przez: bypietras Czerwiec 28, 2005, 09:42:26 no pewnie...
|