Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Nierybiaste => Wątek zaczęty przez: ssebastiann Kwiecień 15, 2012, 21:32:54



Tytuł: Co to za krewetka?
Wiadomość wysłana przez: ssebastiann Kwiecień 15, 2012, 21:32:54
Jak w temacie, co to za rodzaj krewetki?

(http://img692.imageshack.us/img692/2199/img4447l.jpg)


Tytuł: Odp: Co to za krewetka?
Wiadomość wysłana przez: gosieks83 Kwiecień 16, 2012, 08:47:51
To samica z gatunku "Neocaridina cf. heteropoda", najprawdopodobniej "Neocaridina cf. heteropoda var. red" czyli popularna 'REDKA' / 'RED CHERRY' / 'FIRE RED' / 'SAKURA' jak zwał tak zwał. Ale gwarancji nie ma bo może być równie dobrze genetyczną mieszanką kolorystyczną, która akurat w jej przypadku dała kolor czerwony ;)

Jak masz samca to za chwilę będzie samica łaziła z jajkami  bo ma pełne siodełko i zbliża się do wylinki :)


Tytuł: Odp: Co to za krewetka?
Wiadomość wysłana przez: ssebastiann Kwiecień 18, 2012, 19:19:19
dziękuje za info, dwie takie krewetki nie wiem jak znalazły się w moim ogólnym akwarium, mam je już od 2 miesięcy ale rzadko wychodzą z kryjówki, juz nawet myślałem że nie żyją a tu nagle takie dwie duże czerwone wyszły spod korzenia, druga nie wiem czy samiec czy samiczka postaram się uchwycić następnym razem obie obiektywem. Pozdrawiam!!


Tytuł: Odp: Co to za krewetka?
Wiadomość wysłana przez: szakal10 Październik 04, 2012, 19:50:23
u red cherry  samica jest większa   i ma siodełko   złote