Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Ryby akwariowe => Wątek zaczęty przez: robunio Maj 27, 2005, 09:41:37



Tytuł: jakie rybki
Wiadomość wysłana przez: robunio Maj 27, 2005, 09:41:37
Witam.W swoim akwarium mam Skalar(troche urosł),welon(spory),molinezja,glonojad,i jedno danio,ślimak.

Co jakie byście mi poradzili rybki oprocz gupików bo 2 juz miałem przez ok.1godzinke :twisted: ??

Ps.Akwarium ma 28 Litrów.


Tytuł: jakie rybki
Wiadomość wysłana przez: MARCIN141115 Maj 27, 2005, 10:02:38
hym moim zdaniem 28l. to troche za malo na welona i skalara


Tytuł: jakie rybki
Wiadomość wysłana przez: A-smi Maj 27, 2005, 10:28:12
Jak napisal Marcin to akwarium jest stanowczo za male dla jednego welona, a Ty chcesz tam jeszcze cos upchac. Postaraj sie o wiele wieksze akwa i dopiero mysl nad obsada.
BTW welonek jest ryba zimnolubna.


Tytuł: jakie rybki
Wiadomość wysłana przez: Komandos Maj 27, 2005, 18:52:28
już coś było na temat tego zimnolubnego przystosowania welona. Moze żyć w ciepłej wodzie nawed do 29 stopni i w dodatku sie będo mnożyć.
Ktoś już to pisał w jakimś temacie chyba to był "jakie aqa dla welona"

Ale co do akwarium to sie zgodze z kolegami.  :!:  :!: Za małe :!:  :!:
Czy ty wiesz że welony sie trzyma w oczkach :?:  Takie akwarium 100 litrowe to nie jest dla nich rarytas a co dopiero w takiej szklance i to jeszcze ze skalarem co to potrzebuje akwarium o wysokości conajmniej 50cm. to będzie ok 200 litrów wody.


Tytuł: jakie rybki
Wiadomość wysłana przez: Oggy Maj 28, 2005, 14:21:06
Jak chciałbys miec koniecznie inne ryby w tym akwarium to zastanowiłbym sie albo nad większym akwarium albo na zmianie obsady i zapewnienie rybą które masz innych  odpowiednich warunków do życia / Pozdrawiam


Tytuł: Re: jakie rybki
Wiadomość wysłana przez: Raffy Maj 28, 2005, 18:14:04
Cytat: robunio
Witam.W swoim akwarium mam Skalar(troche urosł),welon(spory),molinezja,glonojad,i jedno danio,ślimak.

Co jakie byście mi poradzili rybki oprocz gupików bo 2 juz miałem przez ok.1godzinke :twisted: ??

Ps.Akwarium ma 28 Litrów.


żadna z twoich ryb nie nadaje się do 28l

skalar - rośnie dość duży, akwa minimalnie 50cm wysokości ponieważ ta ryba dorasta do pokaźnych rozmiarów : 25cm wysokości i 15cm wysokości.

Welon - w ogóle do 28l się nie nadaje.

Molinezje - są stadne a i troszkę duże rosną.

Glonojad - w ogóle, ani najzwyklejszy zbrojnik niebieski nie mogłby się czuć - 'glonojady' wolą większe akwaria z dość licznymi kryjówkami. W małym będzie się chować :(

Dania - są stadne, min. 6sztuk jednego gatunku i są tez bardzo ruchliwe wiec dla dan pręgowanych akwarium powinno mieć 60cm długości. Nie piszesz też jakie danio masz, bo dania malabarskie powinny mieć akwa min. 1 metra, ew. 80cm.

Tylko ślimak może być :mrgreen:


A tak do tego akwa nadawałby się neonki, gupiki, bojowniki, karliki szponiaste, karłowate kiryski, otoski. Oczywiście nie wszystkie naraz, 3 gat. wystarczy i dobierz odpowienio gatunki tak aby 'zapełniały' strefy akwa np. Kiryski na dno, neonki na środek a bojownik na górę.


Tytuł: jakie rybki
Wiadomość wysłana przez: piotrzieba Listopad 06, 2005, 09:11:11
czego ty martretujesz ryby !!!!!!???????
po pierwsze welon zjada skalara a poza tym to za małe aqwa


Tytuł: jakie rybki
Wiadomość wysłana przez: KORLIS Listopad 06, 2005, 09:23:57
Cytat: piotrzieba
czego ty martretujesz ryby !!!!!!???????
po pierwsze welon zjada skalara a poza tym to za małe aqwa

Heh-wiesz,niewydaje mi sie.Kiedy mój wujek miał rybki m.in.welona i skalara to się w zupełnosci niezjadały :roll: Może ci się któreś pomyliły?


Tytuł: jakie rybki
Wiadomość wysłana przez: piotrzieba Listopad 06, 2005, 19:28:01
no chyba nie .
ja w aqwa które ma 45litrów miałem kiedyś kilka gupików , danio i 1 skalara i 1 welonka  .
na drugi dzień karmie rybki a tu... śmierć skalara :(:(((((był on cały w czerwonych ranach
Ja uważem  żę skalary potrzebują ponad 100litrów a pozatym to welonek i skalar mają xałkiem odmienne warunki do hodowli
przynajmniej mi sie tak wydaje:(:( :roll:


Tytuł: jakie rybki
Wiadomość wysłana przez: mdramski Listopad 06, 2005, 19:31:10
Cytat: piotrzieba
czego ty martretujesz ryby !!!!!!???????
po pierwsze welon zjada skalara a poza tym to za małe aqwa


No to niezły ten welon  :D  Istna pirania... Powiedz mi może jakim cudem nieagresywny welon zje dużego skalara, bo strasznie mnie to ciekawi ;)


Tytuł: jakie rybki
Wiadomość wysłana przez: Skalarowski Listopad 06, 2005, 19:42:33
Cytat: piotrzieba
czego ty martretujesz ryby !!!!!!???????
po pierwsze welon zjada skalara a poza tym to za małe aqwa



Masz racje kto by chcał jeść skalara w 28 litrach :(


Tytuł: jakie rybki
Wiadomość wysłana przez: piotrzieba Listopad 08, 2005, 15:43:02
hej mdrmski ten skalar nie był taki du ży jego wysokość wachała sie miedzy 7-9cm :D