|
Tytuł: Pomocy! Wiadomość wysłana przez: Szysza Grudzień 02, 2010, 10:12:19 Jak widać jestem tu nowy więc jak będę pisał w złym wątku to przepraszam. Muszę sie połapać. Mam jedną złotą rybkę i dużego suma. Sum ma z 6cm.
Mam taki problem bo miałem 2 złote rybki. Jedna zmarła. Miała obgryziony ogon. Podejrzewam że to przez suma bo rok temu miałem inne ryby ale zmarły. Razem z nimi był ten sum. Jak zdechły miały obgryzione ogony ,a sum dalej żyje. To pewnie on je atakuje ze względu na teren. Jak myślicie czy to prawda? ??? Tytuł: Odp: Pomocy! Wiadomość wysłana przez: gosieks83 Grudzień 02, 2010, 11:18:02 No jeśli jest im za ciasnoto zapewne tak.
Nie wiem jakiego masz suma, wiem natomiast, że złota rybka potrzebuje bardzo dużego akwarium - minimum 100 litrów i bardzo dobrej filtracji. Poczytaj sobie o złotych rybkach tutaj: http://www.akwarium.net.pl/forum/ryby-akwariowe/zlote-rybki/ bo pewnie nie wiesz, że rosną do 35 cm. Jeśli masz na tyle duże akwarium (i sumowi to tez wystarcza - a to zalezy od tego jaki to sum) to może źle go karmisz - za mało żywego pokarmu - i dlatego się sam dokarmia. Napisz coś więcej o swoim akwarium - jakie jest duże, jaką ma filtrację, czym karmisz zwierzaki i daj fotkę akwarium i suma. Tytuł: Odp: Pomocy! Wiadomość wysłana przez: SetsO Grudzień 02, 2010, 11:19:05 Pewnie tak ale przydałoby się coś więcej ... Sum , jaki ? Złota rybka, Welon ? Jaki litraż ?
Tytuł: Odp: Pomocy! Wiadomość wysłana przez: Szysza Grudzień 02, 2010, 13:31:17 Ja mam dużą kule a sum to nie wiem jaki ale jest długi. Ryby karmię czasami 2 razy dziennie ,a tak to 1. Karmie ję suchym pokarmem. Sum żyje już z 3 lata więc pewnie mu się tu podoba. Złotą rybkę karmie też suchym pokarmem ale jest on specjalnie dla złotych rybek. A przynajmniej tak mówili w zeoologicznym.
Ale dalej nie wiem czy to suma zabija mi ryby. Tytuł: Odp: Pomocy! Wiadomość wysłana przez: Andrij Grudzień 02, 2010, 13:32:26 Ja mam dużą kule Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Żadnych ryb nie trzyma się w kuli. Tytuł: Odp: Pomocy! Wiadomość wysłana przez: Szysza Grudzień 02, 2010, 13:57:50 Zbieram na 200 litrówke. Dalej nie wiem czy to sum je mi syby. :(
Tytuł: Odp: Pomocy! Wiadomość wysłana przez: gosieks83 Grudzień 02, 2010, 14:31:14 SUM JE CI RYBY Masz na to moją gwarancję - i nie ma w tym nic niezwykłego. Niezwykłe jest to, że mimo męczarni od kilku lat sam się nie zjadł zaczynając od ogona :) Jak najszybciej pozbądź się kuli, albo zwierząt, które w niej trzymasz.Tytuł: Odp: Pomocy! Wiadomość wysłana przez: andrej Grudzień 02, 2010, 15:48:14 Najlepsze rozwiązanie : Oddaj ryby do zoologicznego - JAK NAJSZYBCIEJ ! A z kuli zrób ozdobę świąteczną, bo tylko do tego się nadaje. ;)
Tytuł: Odp: Pomocy! Wiadomość wysłana przez: pawelek-131 Grudzień 02, 2010, 16:00:24 Andrej ma rację kula jest mała i nie wygodna dla naszych podopiecznych ;) Lepiej założyć normalny baniaczek ;)
Tytuł: Odp: Pomocy! Wiadomość wysłana przez: Szysza Grudzień 02, 2010, 17:02:55 Ok!
Dzienki wielkie! ;) No ale tego suma nigdy nie widziałem w zeoologicznym i dlatego się nim tak ciekawie. Nie widziałem go nawet w książce. Tytuł: Odp: Pomocy! Wiadomość wysłana przez: fr0t Grudzień 03, 2010, 10:52:20 to zrób fotke, bo sam jestem ciekawy co to za sum i że w ogóle urósł w kuli :D
Tytuł: Odp: Pomocy! Wiadomość wysłana przez: Szysza Grudzień 03, 2010, 12:52:29 Narazie nie mogę bo mi komputer się zwalił. 1 tydzień temu mi naprawili i jak bym przesłał z aparatu na kompa to by trzeba było zainstalować program z płytki ,a ja tą płytke gdzieś zapodziałem.
|