|
Tytuł: Ogronma biala plesn! Wiadomość wysłana przez: kuchara.11 Listopad 30, 2010, 23:38:09 Witam. W moim akwarium na korzeniach pojawila sie ogromna biala plesn... poczatkowo tylka na odcieciach.. potem troche na calosci.. ma jakies 1,5 cm szerokosci... wyglada jak wata. Akwa ma 112l. Bardzo prosze o pomoc... wymylam te korzenie i zrobilam podmiane wody... Jesli ktos wie co to moze byc to prosze o odpoiwiedz i jesli potrzebne to o jakies pytania pomocnicze!
Pozdrawiam Tytuł: Odp: Ogronma biala plesn! Wiadomość wysłana przez: vento Grudzień 01, 2010, 01:17:48 co to za korzenie?
skąd je masz-sklep, rzeka, ... ? Jak przygotowywałaś je przed wsadzeniem do akwa? Jest milion sposobów na preparowanie korzeni, co zwykle zapobiega takim atakom pleśni, ale zazwyczaj wystarczy dobrze je wymoczyć w soli, a potem dokładnie sparzyć wrzątkiem. Problem może też być w niedostatecznej filtracji. Jaki masz filtr? Jak często podmieniasz wodę i w jakiej ilości? pozdr Tytuł: Odp: Ogronma biala plesn! Wiadomość wysłana przez: Andrij Grudzień 02, 2010, 00:44:36 Miałem dokładnie to samo. Wina tkwi w tym, że za krótko lub niestarannie wyczyściłaś korzenie.
Tytuł: Odp: Ogronma biala plesn! Wiadomość wysłana przez: SetsO Grudzień 02, 2010, 08:29:49 Ja miałem to mimo iż korzenie były sztuczne i było tak że odmulałem akwarium co tydzień i już się nie odnawiało :DCo to było :
A)Pokarm niedojedzony przez rybki - karm mniej zobacz co się będzie działo. B) Wlewasz jakąś chemie z którą było coś nie tak ja najpierw obstawiałem że to jest to co w A) ale potem skapłem się że to Bakterie firmy Nitivec ... bo nie zmniejszyłem ilości karmienia a jak przestłem to lać to już tej waty nie było ... Tytuł: Odp: Ogronma biala plesn! Wiadomość wysłana przez: kuchara.11 Grudzień 03, 2010, 12:18:25 Tylko , ze u mnie zaczyely padac rybki, juz zdechlo chyba z 10 neonek, bocja i pielegnica... ratujcie bo wszystkie zdechna! :(:(
Tytuł: Odp: Ogronma biala plesn! Wiadomość wysłana przez: pawelek-131 Grudzień 03, 2010, 12:56:37 Kuchara.11 Widać że masz albo korzeń z niewłaściwego drzewa lub źle jest wyczyszczony. Najlepiej wyjmij go z baniaka i podmień ze 20% wody. Ale więcej nie pomożemy gdy nie napiszesz jaki to korzeń(jakie drzewo) skąd pochodzi itp.
Tytuł: Odp: Ogronma biala plesn! Wiadomość wysłana przez: vonzgred Grudzień 13, 2010, 09:36:17 Mam analogiczny problem. Aczkolwiek kilka detali u mnie wygląda nieco inaczej.
Na korzeniu pojawiły się nitki białej "pleśni" - dopiero pół centrymetrowe w niektorych miejscach tylko, ale chcę interweniować zanim coś się popsuje. 1)Korzeń jest ze sklepu. Leżał w wodzie u nich od jakiegoś czasu, widywałem go w tym samym miejscu podczas paru ostatnich wizyt na pewno. Żadnych nitek nie było. 2)Korzeń jest włożony do świeżego (tygodniowego) akwarium. Jego korzenny kolega trafił do akwarium kilkumiesięcznego i nic takiego nie ma. 3)Rybek żadnych oczywiście w akwarium nie ma. Jest parę (pewnie już parenaście) ślimaków i kilkanaście rozwielitek... a przynajmniej było jeszcze wczoraj, bo dziś coś nie widzę. Może się pochowały - mam dużo roślin, choć nie wszystkie się przyjęły i część powoli pada. Czy mogę liczyć że problem to element dojrzewania akwarium i rozwiąże się sam ? Czy podjąć jakieś działania? Jakie? |