|
Tytuł: Akwarystyka jako zawód? Wiadomość wysłana przez: Andrij Październik 04, 2010, 14:59:08 Akwarystyka jest moją pasją. Jak większość z Was wie mam 16 lat. Kierunek w liceum, który wybrałem to biol-chem. Mam może dość nietypowe pytanie, ale jak to mówią kto pyta nie błądzi. Czy znacie jakieś zawody opierające się na akwarystyce. Marzyłoby mi się połączyć hobby z pracą. Będzie trzeba wybrać kierunek studiów i tu tak samo: jaki? Czy to możliwe? ^-^ ^-^ ^-^
Tytuł: Odp: Akwarystyka jako zawód? Wiadomość wysłana przez: amiboo Październik 04, 2010, 15:08:31 Możesz iść pracować do sklepu zoologicznego ale tam studiów nie musisz raczej mieć :)
Tytuł: Odp: Akwarystyka jako zawód? Wiadomość wysłana przez: Seboos Październik 04, 2010, 15:09:33 Da się połączyć ... np Ichtiologia, Oceanografia ...
Tytuł: Odp: Akwarystyka jako zawód? Wiadomość wysłana przez: Andrij Październik 04, 2010, 15:16:36 Ja myślałem nad czymś ambitniejszym niż sprzedawca w sklepie zoologicznym, który musi wciskać ludziom kid, żeby wyjść na plusie. Dodam, że mieszkam na śląsku. Rozumiem ichtiologia, oceanografia, ale konkretnie co ja bym tam robił?
Tytuł: Odp: Akwarystyka jako zawód? Wiadomość wysłana przez: andrzej72 Październik 04, 2010, 17:52:49 http://pl.wikipedia.org/wiki/Ichtiologia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Oceanografia Chcesz zostać 'kimś' a nie wiesz tak naprawdę co chcesz robić... Tytuł: Odp: Akwarystyka jako zawód? Wiadomość wysłana przez: Marko Listopad 11, 2010, 08:21:07 możesz iść na zootechnikę - pracować później na uczelni lub zoo jako pracownik naukowy,
Tytuł: Odp: Akwarystyka jako zawód? Wiadomość wysłana przez: Grundman Listopad 11, 2010, 09:20:14 Kumpel skończył ichtiologie w Szczecinie, i dostał prace tu u nas w regionie, ale to jest region pełen stawów hodowalnych - Dolina Baryczy. Wszystko zależy od regionu - jakby tu nie było stawów, to i pracy by nie miał. Wogóle praca wcale nie najwyższy poziom - niestety, studia nic nie zapewniają, trzeba się samemu w robocie wybić.
Sklep to mało, jak coś to firma oparta o branże akwarystyczną. Jest jeszcze na rynku zapotrzebowanie na to (ale nie podpowiem co dokładnie) - no ale tu nie trzeba mieć studiów, a liczy się pomysł i trzeba mieć kase :) Jeśli chodzi o oceanografie - to najbardziej przyszłościowe jest kierunek o wydobywaniu minerałów z dna oceanicznego, ale nie jestem pewien czy to na oceangorafii gdzieś, pewnie prędzej górnictwo. No i tak jak ktoś podpowiada - można jako pracownik naukowy - wtedy pracujesz albo na uczelni albo w instytucjach, a przy odrobinie szczęścia bierzesz udział w ekspedycjach naukowych - np. w sprawach odkrywania lub ochorny gatunków - ale to raczej byś musiał chyba na Zachodzie uczelni szukać, lol :) |