Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Rośliny akwarystyczne => Wątek zaczęty przez: lukcio Wrzesień 12, 2010, 20:37:32



Tytuł: rosliny lubiace fosfor
Wiadomość wysłana przez: lukcio Wrzesień 12, 2010, 20:37:32
Witam

Posiadam akwarium 175 i mam problem z wysoka iloscia fosforanow w akwarium... chcialby prosic o pomoc poniewaz chcialem znalesc jakies roslin uwielbiajace (pochlaniajce) fosfor.

dzieki

Lukci0


Tytuł: Odp: rosliny lubiace fosfor
Wiadomość wysłana przez: Emi Wrzesień 12, 2010, 20:48:34
W zasadzie każda roślina potrzebuje fosforu ale z tych, które zauważyłam, że lubią dużą jego ilość to hemianthus micranthemoides, limnophila sessiliflora, różne cryptocoryny, glossostigma elatinoides, heteranthera zosterifolia i alternanthera.


Tytuł: Odp: rosliny lubiace fosfor
Wiadomość wysłana przez: lukcio Wrzesień 12, 2010, 21:03:28
Dzieki za tak szybka odpowiedz...w baniaku mam duzo roslinek oraz fosforany na poziomie 3-4mg/l wiec troche duzo.... do tej pory probowalem chyba wiekszosci dostepnych srodkow ale zadeni nie spelnil moich oczekiwan wiec zaczynam poszukiwania z innej strony - rosliny pozerajace fosor - przyczyny wysokich fosforanow nie udalo mi sie ustalic.

dzieki za pomoc

L


Tytuł: Odp: rosliny lubiace fosfor
Wiadomość wysłana przez: andrzej72 Wrzesień 13, 2010, 08:40:25
A jaką masz obsadę i czym karmisz? Czytałem kiedyś, że nie które pokarmy suche są źródłem dość sporych ilości fosforu.


Tytuł: Odp: rosliny lubiace fosfor
Wiadomość wysłana przez: Emi Wrzesień 13, 2010, 20:55:06
Jeśli nie masz wysokiego fosforu w kranie to mozę karmisz pokarmami mięsnymi, robalami typu ochotka itp?


Tytuł: Odp: rosliny lubiace fosfor
Wiadomość wysłana przez: lukcio Wrzesień 13, 2010, 22:31:32
Karmie pokarmami Tetry (prima i platki) oraz JBL tabletki dla moich L15 i L260. Czasami podaje ochotke ale odcedzona i bez wody... wiec nie bardzo wiem skad ten fosfor. Dodam ze pokarm NIE zalega na dnie i jest zjadany w mgnieniu oka.

Lukci0


Tytuł: Odp: rosliny lubiace fosfor
Wiadomość wysłana przez: Emi Wrzesień 14, 2010, 07:29:15
A kran?