Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Obsady => Wątek zaczęty przez: Kerton Sierpień 24, 2010, 08:39:08



Tytuł: Obsada do 50l
Wiadomość wysłana przez: Kerton Sierpień 24, 2010, 08:39:08
Siema chciałbym kupić dodatkowe rybki do mojego akwa 50l.
Obecna obsada to 1x Gurami Mozaikowe 1x Kirysek Spiżowy 1x Błyszczyk pereza 1x Zbrojnik  :P

Wymiary akwa to:
40cmx22cmx22cm
Filtr to Elite JetFlo 50
Flora: Żabienica Łamliwa i Moczarka

Jakość wody: ph:7,2 twardość: 10,1N

Zastanawiam się nad kupieniem stadka neonków i parę ryb pielęgnicowatych lub kąsaczowych.

Proszę o propzycję  :-*


 


Tytuł: Odp: Obsada do 50l
Wiadomość wysłana przez: andrej Sierpień 24, 2010, 10:24:02
Gurami -> OK
Kirysek Spiżowy -> DOKUP 4 ( RAZEM 5 )
Bystrzyk Pereza -> DOKUP 9 ( RAZEM 10 )
Zbrojnik -> NIE ( Za mały litraż min. 100l )

Jedyne co można tutaj dorzucić to krewetki. Np. Amano albo Red Cherry po 6 sztuk :)


I to wszystko to tylko 50 l . Nie wrzucaj neonków bo to za małe akwarium na 2 ławice. Ani i innych ryb .

Pozdrawiam


Tytuł: Odp: Obsada do 50l
Wiadomość wysłana przez: emperor Sierpień 24, 2010, 19:11:06
Gurami jak najbardziej NIE OK. Andrej nie wprowadzaj mniej doświadczonych w błąd. Dla gurami to zdecydowanie za małe akwarium. Kirysek to ryba stadna. Proponujesz 5szt więc 50L też jest zbyt małe.


Tytuł: Odp: Obsada do 50l
Wiadomość wysłana przez: Mateusz93 Sierpień 24, 2010, 19:48:04

Wymiary akwa to:
40cmx22cmx22cm


hmm te wymiary nie świadczą o litrażu 50l, lecz niecałe 20l.


Tytuł: Odp: Obsada do 50l
Wiadomość wysłana przez: emperor Sierpień 24, 2010, 19:54:03
Dokładnie 19,36L. Teraz sobie przeliczyłem. W takim litrażu to  zapomnij o wspomnianych gatunkach(najlepiej o innych też).
Postaraj się o większy baniaczek wtedy coś poradzimy.

Pozdrawiam


Tytuł: Odp: Obsada do 50l
Wiadomość wysłana przez: panchax Sierpień 24, 2010, 23:09:17
jedyne co mi przychodzi do glowy to szczupienczyk karlowaty (1samiec+2samice)
i nic więcej


Tytuł: Odp: Obsada do 50l
Wiadomość wysłana przez: Morlinek Sierpień 26, 2010, 10:27:33
Można jeszcze gupiki endlera (nie wiem czy dobrze to piszę  :P) ale to chyba też zamało na nie,ale dla stadka krewetrk będzie w sam raz  ;)