|
Tytuł: Filtr odwróconej osmozy Wiadomość wysłana przez: henry203 Sierpień 22, 2010, 15:20:40 Moje pytania to:
-Jak działa filtr odwróconej osmozy, czy trzeba go czymś zasilać żeby chodził ciągle w akwarium?, czy tylko jednorazowo przed wlaniem do akwarium jeśli tak to proszę o jakiś rysunek jak to wszystko podłączyć -gdzie najlepiej kopić taki filtr ? -za jaka cenę ? -czy opłaca sie ? -co będę musiał wlać do wody kiedy ja wyjałowię przez ten filtr?, najtańsza opcja proszę o pomoc pozdrawiam. Tytuł: Odp: Filtr odwróconej osmozy Wiadomość wysłana przez: fotoman Sierpień 22, 2010, 19:12:25 1. zasilasz go wodą wodociągową. Nie wstawiasz go do akwarium, po prostu montujesz go na wylocie wody wodociągowej i pobierasz wodę jak z kranu (tylko o wiele wolniej i przefiltrowaną). Prędkość poboru wody zależy od przepustowości membrany osmotycznej (tzw. gpd)
2. Aledrogo 3. ok 100 zł 50gpd, 120 zł 75 gpd 4. tak 5. jbl aquadur plus, pg macro-micro Tytuł: Odp: Filtr odwróconej osmozy Wiadomość wysłana przez: A-smi Sierpień 22, 2010, 19:28:30 5. jbl aquadur plus, pg macro-micro Albo mieszasz z rurowitem. Tytuł: Odp: Filtr odwróconej osmozy Wiadomość wysłana przez: fotoman Sierpień 22, 2010, 20:40:19 Tytuł: Odp: Filtr odwróconej osmozy Wiadomość wysłana przez: notentego Sierpień 22, 2010, 20:41:43 krano/rurovit = z kranu :P
Tytuł: Odp: Filtr odwróconej osmozy Wiadomość wysłana przez: fotoman Sierpień 22, 2010, 20:56:37 krano/rurovit = z kranu :P haha, nie znałem potocznej nazwy ;), fakt, rurovit też się nadaje, w ogólnym 200l mieszam ro z rurovitem, w krewetkarium 54l tylko ro z jbla aquadurplus + pg macro. Tytuł: Odp: Filtr odwróconej osmozy Wiadomość wysłana przez: henry203 Sierpień 23, 2010, 14:27:37 Jak kupie z mineralizatorem to chyba nie muszę dodawać macro-micro
np. ten: http://allegro.pl/item1167128504_hit_filtr_odwrocona_osmoza_ro_7_produkt_polski.html Tytuł: Odp: Filtr odwróconej osmozy Wiadomość wysłana przez: PASJONAT Wrzesień 07, 2010, 18:32:12 WITAJ MAM NA IMIE ADAM MA PYTANKO ZAMIEZAM ZALOZYC BANIAK 525 LITRY Z PALETAMI MAM JUZ NA OKU DOBRY FILTR RO OSMOZA CZY ON MUSI CHODZIC PSZEZ CZALY CZAS CZY TYLKO PSZY PODMIANIE WODY ON PSZEPUSZCZA NA DOBE 785 LITRY
Tytuł: Odp: Filtr odwróconej osmozy Wiadomość wysłana przez: fotoman Wrzesień 07, 2010, 19:16:46 WITAJ MAM NA IMIE ADAM MA PYTANKO ZAMIEZAM ZALOZYC BANIAK 525 LITRY Z PALETAMI MAM JUZ NA OKU DOBRY FILTR RO OSMOZA CZY ON MUSI CHODZIC PSZEZ CZALY CZAS CZY TYLKO PSZY PODMIANIE WODY ON PSZEPUSZCZA NA DOBE 785 LITRY Brak słów....spójrz w tym temacie na moją wypowiedź wyżej, powinno się rozjaśnić (mam nadzieję....) Edit: I jeszcze jedno, KONIECZNIE wymień klawiaturę, co chyba Shift się zacina, lub zablokował się Caps Lock, oraz nie wyskakują znaki interpunkcyjne....Co co błędów ortograficznych, to już indywidualna ułomność.... |